Předsednictvo hnutí

Tomio Okamura – předseda hnutí

Tomio Okamura

Narodil se 4.července 1972 v Tokiu moravské mamince a japonsko-korejskému otci. Dětství prožil střídavě v bývalém Československu a v Japonsku, kde však prožil celkem pouze necelých 10 let. Když jeho matka onemocněla, žil s mladším bratrem nějaký čas v dětském domově v Mašťově u Podbořan. V Čechách absolvoval základní školu a poté tady vystudoval střední chemickou průmyslovku. Po maturitě na krátký čas odjel do Tokia. Neměl však před sebou příliš zářivou kariéru, na vysokou školu nebyly peníze, školství je v Japonsku drahá záležitost, navíc od dětství po zkušenostech se šikanou v dětském domově při řeči silně zadrhával. Na nějaké lukrativní zaměstnání nebylo tedy bez prestižní školy pomyšlení. Tomio našel práci jako popelář a později prodával v kině popcorn a colu. Bylo mu dvacet jedna let, když se ze dne na den rozhodl, že zkusí štěstí v Evropě a odletěl s několika dolary v kapse zpátky do Prahy.

Od roku 2004 do konce roku 2005 do zániku pražské redakce byl Tomio externím komentátorem britského veřejnoprávního rádia BBC v Praze. Od podzimu 2004 je zvolený členem prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), kde v letech 2009 – 2014 zastával také pozici viceprezidenta. Tomio je patron Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Výtěžek z kulturních akcí, které Tomio organizuje, bývá obvykle věnován neziskovým organizacím. Tomio byl pro rok 2008 jmenován do čestné funkce českého ambasadora Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie. Je členem občanského sdružení Borelioza CZ, které se snaží o osvětu a pomoc lidem s touto zákeřnou nemocí, kterou Tomio také prodělal. V říjnu 2012 byl jako nezávislý nestraník zvolen senátorem Parlamentu ČR za obvod 80 ve Zlínském kraji. V červnu 2013 založil hnutí Úsvit přímé demokracie, byl zvolen jeho předsedou a hned ve volbách v říjnu 2013 vstoupil úspěšně do Poslanecké sněmovny, když Úsvit získal 6,88% hlasů občanů a 14 poslaneckých mandátů. V lednu 2015 se Tomio stal cílem politického puče s cílem odstavit ho z politiky jako hlavní tvář prosazování programu přímé demokracie v České republice. Výsledkem byl nucený odchod z Úsvitu. Tomio však „šlápl na plyn“ a zakládá celostátní hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) s širokou regionální strukturou a velkou členskou základnou.

Tomio v Poslanecké Sněmovně předložil celou řadu zásadních zákonů v souladu s volebním programem, který se snaží bezezbytku plnit. Jsou to například tyto zákony:

  • Přímá volba a odvolatelnost politiků
  • Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků
  • Funkční celostátní referendum
  • Exekutoři – konec byznysu s dluhy
  • Lichva – konec s lichvářskými praktikami
  • Placení DPH až po proplacení faktury – pomoc živnostníkům a malým a středním podnikatelům
  • Úplný zákaz výherních hracích automatů
  • Ukončení výplaty porodného pro nepřizpůsobivé obyvatele a naopak finanční podpora pouze pro děti z řádných rodin

a další.

Tomio dosud vydal pět knih. V roce 2010 se nejprve podílel na textu své biografické knihy – Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. V květnu 2011 mu už jako samostatnému autorovi vyšla kniha esejů Umění vládnout, která analyzuje současné společenské a politické problémy, nabízí k diskuzi konkrétní řešení a vize budoucího směřování naší země. V roce 2012 pak následovala kniha krátkých zamyšlení Umění žít. Na jaře roku 2013 vyšla první Velká japonská kuchařka a na podzim kniha Umění přímé demokracie – Kam dál Česko?

Spolupodílel se také na oponentuře mnoha zákonů, případně některé z nich spolukoncipoval, byly či jsou to mj. zákon o cestovním ruchu, živnostenský zákon (jeho liberalizace), zákon o rodině (úprava popření otcovství), zákon o exekutorech (snížení a slučování paušálních odměn), zákon o veřejných zakázkách, trestní zákon (ustavení korunního svědka korupce), bránil také zrušení pojistky proti tunelování v Obch. zákoníku atp.

Ještě jako senátor rok podal senátor čtyři novely zákonů (ohledně řešení problematiky sociálně vyloučených obyvatel, lichvy, DPH – platba až o zaplacení faktury), dva pozměňovací návrhy (zákon o státním občanství) a prosadil celý nový zákon o směnárnách (zamezení klamavého jednání směnáren), který sám před třemi lety inicioval u guvernéra České národní banky. Prosazuje také zákon o majetkových přiznáních i zpětně.

Tomio je spoluzakladatel občanského sdružení Antidefamation – společnosti proti pomluvám, na obranu obětí mediálních štvanic. V souvislostí s dluhy, které platil stát za firmu VAE veřejně kritizoval mj. Miroslava Topolánka. Podal trestní oznámení na exředitele odboru MMR pro korupci.

 

 

Ing. Radim Fiala – místopředseda hnutí SPD

 

Je podnikatel a politik. Působil v komunální politice města Prostějova a do Poslanecké sněmovny byl poprvé zvolen v roce 2006 za Občanskou demokratickou stranu. ODS opustil v roce 2012 na protest proti zvyšování daní a nedodržení volebního programu. Ve stejném roce začal politický spolupracovat s Tomiem Okamurou. Byl jediným poslancem, který v závěrečném čtení hlasoval proti církevním restitucím.

Tomio Okamurovi zůstal věrný i v průběhu puče v Hnutí Úsvit. Je rozhodným odpůrcem zvyšování daní, evropského superstátu a odpůrcem imigrační politiky EU. Dnes je předsedou Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání a v Poslanecké sněmovně se zabývá problematikou ochrany zvířat, problematikou rozpočtu a podporou malého a středního podnikání. Radim Fiala má dvě dospělé dcery, je rozvedený a působí jako mezinárodní rozhodčí v kynologii.

Ing. Radim Fiala – místopředseda hnutí SPD

 

Ing. Jaroslav Holík – člen Předsednictva SPD

 

Ing. Jaroslav Holík – člen Předsednictva SPD

Narozen v roce 1953. Je ženatý. Má dvě dospělé děti. Žije v Březůvkách. Absolvoval chemickou průmyslovou školu ve Zlíně a akademii ekonomie v Moskvě. Ve firmě Barum zastával místo samostatného technologa. Patří ke specialistům v oblasti recyklace pneumatik a plastů. Několik let pracoval na obchodním zastupitelství České republiky v Moskvě. Tři volební období působil v obecním zastupitelstvu jako předseda kulturní komise. Věnuje se ochraně přírody a sběru pověstí východní Moravy. Jeho velkým koníčkem jsou motocykly. Jezdil silniční závody. Po ukončení kariéry započal se stavbou malých motocyklů, na kterých projel celou Evropu a část Asie. Je autorem několika knih. Stokrát bezplatně daroval krev. V roce 2011 se spřátelil Tomiem Okamurou. V současnosti je poslancem parlamentu ČR a člen rady SFŽP.

 

Radek Rozvoral – člen Předsednictva hnutí

 

S Tomiem Okamurou a jeho myšlenkami spolupracuje od léta 2013. Žije ve středních Čechách v obci Všechlapy u Nymburka, kde je od roku 2006 zastupitelem obce, od roku 2014 jeho místostarostou a od roku 2004 zde také působí ve funkci předsedy Tělovýchovné jednoty Sokol Všechlapy. V roce 1996 spoluzaložil obchodní společnosti PLAST spol. s r.o. se sídlem v České Lípě, která se zabývá dodávkami stavebních materiálů na rozvod inženýrských sítí, což je vše, co se týká rozvodů tlakové vody, kanalizace a plynu. Od založení společnosti v ní působí jako jednatel a ekonomický ředitel. Je rozvedený, žije s přítelkyní a má dospělého vysokoškolsky vzdělaného syna. Jeho největším koníčkem je sport, který provozuje jak aktivně, tak také pasivně a rád si poslechne dobrou rockovou muziku. Je celoživotním optimistou a vlastencem prosazujícím svobodu a přímou demokracii, který má odpor k násilí, smysl pro humor a pro zodpovědnost.

Radek Rozvoral – člen Předsednictva hnutí

 

Miloslav Rozner – člen Předsednictva hnutí

 

Mila Rozner – člen Předsednictva hnutí

Narodil se 29. března 1977 v Českých Budějovicích. Pracoval v pekárně i na benzínové pumpě, ale srdce ho táhlo ke kultuře. Od roku 1996 podniká v kultuře, kde pořádá a zajišťuje různé kulturní akce a zároveň zastupuje české a slovenské hudební skupiny. Je ženatý a má dva malé syny a bydlí v Jižních Čechách. Do doby než se stal členem SPD nebyl členem žádné politické strany a uskupení.

 

Bc. Jaroslav Staník – tajemník hnutí

 

Začínal jako soustružník v n.p. Zeveta Bojkovice, Od roku 1984 do roku 2007 pracoval u Policie České republiky v Brně.

Po odchodu od Policie se vrátil zpět do Bojkovic. Zde se angažoval v komunální politice a ve volebním období 2010 – 2014 pracoval jako neuvolněný místostarosta města Bojkovice. Od roku 2011 spolupracuje s Tomiem Okamurou, kterému vedl volební kampaň při senátních volbách v roce 2012 ve Zlínském kraji.

Bc. Jaroslav Staník – tajemník hnutí

Revizor hnutí – Josef Režný

Předseda Rozhodčí komise hnutí – Ota Ledvinka

člen Rozhodčí komise hnutí – Robert Brunclík

Rozhodčí komise hnutí – Lubomír Španěl

Jihočeský kraj

Předseda: Miloslav Rozner
1. Místopředseda: Radka Dvořáková
2. Místopředseda: Luboš Machart

Jihomoravský kraj

Předseda: Jan Hrnčíř
1. Místopředseda: Bc. Lucie Šafránková
2. Místopředseda: Lubomír Španěl

Karlovarský kraj

Předseda: Karla Maříková
1. Místopředseda: Michal Šťovíček
2. Místopředseda: Věra Maříková

Královéhradecký kraj

Předseda: Ota Janda
1. Místopředseda: Zdeněk Podal
2. Místopředseda: Luďka Tomešová

Liberecký kraj

Předseda: Ing. Radovan Vích
1. Místopředseda: Aranka Changová
2. Místopředseda: Bronislav Kalvoda

Moravskoslezský kraj

Předseda: Mgr. Lubomír Volný
1. Místopředseda: Marian Bojko
2. Místopředseda: Nevludová Ivana

Olomoucký kraj

Předseda: Ing. Radim Fiala
1. Místopředseda: Ing. Bohumil Moudrý
2. Místopředseda: Ing. Pavel Jelínek

Pardubický kraj

Předseda: Jiří Kohoutek
1. Místopředseda: Jiří Langr
2. Místopředseda: Lucie Štěpánková

Plzeňský kraj

Předseda: Jana Levová
1. Místopředseda: Ing. Zdeněk Maštalíř
2. Místopředseda: Miroslav Kleisner

Praha

Předseda: Vítězslav Novák
1. Místopředseda: Věra Příhodová
2. Místopředseda: Lenka Zumrová

Středočeský kraj

Předseda: Radek Rozvoral
1. Místopředseda: Oldřich Černý
2. Místopředseda: Mgr. Jiří Kobza

Ústecký kraj

Předseda: Tereza Hyťhová
1. Místopředseda: Dominik Hanko
2. Místopředseda: Ing. Petr Kříž

Kraj Vysočina

Předseda: Fink Karel
1. Místopředseda: Koten Radek
 

Zlínský kraj

Předseda: Ing. Jaroslav Holík
1. Místopředseda: Bc. Jaroslav Staník
2. Místopředseda: Anna Stodůlková


Přihlásit se k odběru novinek