Úvodní stránkaStanoviskaPolitické usnesení SPD

Ustanovení - 29. 1. 2019

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura, v němž se stavíme proti tomu, aby se Česká republika stala kolonií Německem a Francií ovládané Evropské unie. Dále nabízíme řešení, které má zamezit likvidaci živnostníků, kterou provádí svými opatřeními hnutí ANO. Proti buzeraci ve formě EET nabízíme jednoduché daňové paušály. Též předkládáme zákon, který má potlačit lichvu. Za SPD připravujeme i další zákon, který lidem v dluhových pastech zásadně pomůže. Vítáme, že USA vede s Talibánem jednání o ukončení nesmyslné války, kterou nebylo možné vyhrát. V debatě o referendu se ukazuje se, že hnutí SPD je jediným uskupením, které opravdu prosazuje a hájí demokracii a právo občanů rozhodovat.

Francie a Německo se dohodly na faktickém ovládnutí Evropy.

Francie a Německo uzavřely 22. ledna 2019 v německých Cáchách (Aachen) smlouvu o hlubší spolupráci v rámci francouzsko-německé integrace. To vše v době trvání občanských nepokojů proti nepopulárnímu prezidentu Macronovi a odcházení kancléřky Merkelové, která Evropu zaplavila svým neuváženým pozváním milionů ilegálních imigrantů. Cílem německo-francouzské smlouvy je prohloubení spolupráce v zahraniční politice, obraně, hospodářství nebo při integraci příhraničních regionů. Podepsání této smlouvy má však mnohem hlubší význam, než se na první pohled zdá. Jedná se o písemné pokračování už roky fungující francouzsko-německé spolupráce dvou dirigentů (Juncker je pouhý moderátor) v rámci Evropské unie. Potvrzením tohoto modelu jsou hlasovací pravidla v EU zejména v pro nás nevýhodné Lisabonské smlouvě, kdy v jakémkoli možném formátu se nikdo „nehne” bez Francie a Německa a tyto dvě země jsou schopné pro ně nevýhodná rozhodnutí účinně blokovat. Nyní ale Francie a Německo postoupily na další úroveň blízkých vztahů a realizují si svoji vlastní (třístupňovou“) bilaterální unii. To je de facto příprava na čím dále pravděpodobnější variantu rozpadu a konce Evropské unie po letošních volbách do europarlamentu. Hnutí SPD v této souvislosti souhlasí s vyjádřením prezidenta Miloše Zemana, který by chtěl v následujících měsících recipročně iniciovat a posílit podobnou smlouvou spolupráci mezi státy Visegrádské skupiny (V4) s případným zapojením Rakouska (V4+). Hnutí SPD prosazuje evropskou integraci na základě spolupráce suverénních zemí. Naprosto odmítáme koncepci ztráty suverenity České republiky a její faktickou přeměnu v kolonii pod francouzsko-německým diktátem.

 

Musíme skončit administrativní a daňovou genocidu živnostníků. 

Andrej Babiš a hnutí ANO potřebovalo pět let ve vládě a ideovou konferenci na to, aby přišli s překotnou novinkou v oblasti daní. Hnutí SPD má dlouhodobě ve stanovách a ve svém programu podporu snižování daňového zatížení drobných podnikatelů a živnostníků (daňovou reformu), kterou nazýváme "daňové paušály podle výše obratu". Hnutí ANO nyní zjistilo, že pro drobné podnikatele a živnostníky za celou dobu neudělali ve vládě zhola nic. Prosadili a zavádějí nesmyslnou EET, zákaz kouření, průběžná daňová hlášení a další kontroly ze strany státu, která jsou naopak házení klacků pod nohy svobodnému podnikání. Samozřejmě, že daně se platit musí. Hnutí ANO ale nyní složitě hledá název pro to, co my v SPD už od samého počátku nazýváme "podpora daňových paušálů". Složitou administrativu a byrokracii v rámci neustále bobtnající administrativy státu, u drobných podnikatelů a živnostníků chce SPD nahradit plně jednorázové "daňové paušály" odstupňované podle výše jejich ročního obratu. Druhou zásadní změnou, kterou prosazuje SPD pro podnikatele, musí být platba DPH ze skutečně zaplacených faktur. Tento náš návrh zákona nám však v minulém volebním období koalice hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL zamítla. Hnutí ANO bude čím dále hůře hledat zdroje pro tvorbu státního rozpočtu na příští léta. Bude pod tlakem  koaliční ČSSD, kterou si pustilo do vlády, a která  stupňuje  požadavky na  výdaje na inkluzi, politické neziskovky, navyšování dávek nepřizpůsobivým a tak podobně a ruinuje dlouhodobě státní rozpočet. 

 

Vojenský debakl v Afghánistánu ukončilo jednání USA s Tálibánem. 

Hnutí SPD vítá výsledky jednání mezi USA a Tálibánem s cílem ukončení nejdelší války v novodobé historii, kterou vedou svou agresivní politikou Spojené státy s podporou NATO. Od americké invaze do Afghánistánu po atentátech Al-Káidy na New York a Washington z 11. září 2001 již uplynulo 17 let a mezi tisíce mrtvých na obou stranách bohužel patří i 14 našich vojáků. Tálibán oznámil, že se s USA domluvil na dohodě o míru v Afghánistánu, která počítá se stažením zahraničních vojsk z Afghánistánu do 18 měsíců od podepsání smlouvy. SPD vždy prosazovalo mírové řešení této intervence a změnu strategie ze strany USA, západu a NATO. Tálibán je sice militantní radikální hnutí, nikdy ale nemělo jiný zájem, než vládnout v Afghánistánu a neplánovalo útoky na USA nebo západní země. Ještě před pár dny jsme ale slýchali od našich vládních představitelů ANO a ČSSD s mohutnou podporou ODS, Pirátů, 
KDU-ČSL, STAN, a TOP09 o nutnosti přítomnosti USA a NATO v Afghánistánu v rámci boje proti terorismu a potřebě navyšování počtů našich vojáků v operaci Resolute Support pro udržení transatlantických vazeb v rámci plnění závazků k NATO. Nyní konečně dochází k obratu díky zahraniční politice amerického prezidenta Donalda Trumpa. My nepolitikaříme a od začátku v SPD tvrdíme, že strategie přístupu západu k Afghánistánu je dlouhodobě špatná a nemá vojenské řešení, ale řešení politicko-diplomatické. Teď dochází na naše slova. Dlouhodobě a konzistentně tvrdíme, že Afghánistán by se měl nechat Afgháncům a nevnucovat jim nějaké naše modely demokracie, protože islám je zde silně zakořeněn, je součástí vládní politiky a oni naše pojetí demokracie a způsobu života odmítají. Naše vojáky potřebujeme doma a musíme budovat armádu pro obranu území našeho státu ve smyslu čl. 43 naší Ústavy. 

 

Žádáme trestání lichvy a lichvářů. 

Poslanci SPD minulý týden předložili do legislativního procesu Poslanecké sněmovny další návrh zákona, kterým chceme zakázat lichvu s tím, že by byla oproti současnému stavu přesně definována. Chceme tak bojovat proti tomu, aby u nás tolik spoluobčanů padlo do spárů exekutorů. V současnosti jde o více než 850 tisíc lidí. Lichvářským úvěrem – dle našeho návrhu zákona – se rozumí smlouva o úvěru, jejíž celkové roční procentní souhrnné náklady v okamžiku sjednání, překračují více než dvakrát aktuální zákonný úrok z prodlení – dnes by tedy podle našeho návrhu byla lichvářská smlouva ta, jejíž celkové roční procentní souhrnné náklady (RPSN) by překročily 19,5%. Hnutí SPD navrhuje zrušení lichvářských úroků, postih lichvářů a zestátnění exekutorů s cílem odstranit vysoké náklady exekucí. To je systémová cesta, jak bojovat se zadlužením českých občanů. Za SPD připravujeme také další zákon, který lidem v dluhových pastech zásadně pomůže (nejprve platba jistiny, pak teprve poplatků, zastavení růstu úroků okamžikem soudního rozsudku atp.). Definice lichvy podle návrhu SPD je jediný účinný způsob boje s lichváři a řešení situace lidí ničených lichvou.

 

ANO, ČSSD, KSČM a Piráti nepodpoří účinné celostátní referendum.

Poslanci ostatních stran odmítají přijetí funkčního zákona o referendu. Senátoři referendum odmítají úplně. Vyplynulo to z debaty v ústavně-právním výboru a komisí Sněmovny a Senátu. Sněmovna se navíc bude nadále zabývat pouze předlohou vládní ČSSD, která de facto referendum znemožňuje. K návrhu ČSSD už panuje shoda mezi vládními ANO a ČSSD a opozičními Piráty. Ústavně-právní výbor projednávání předloh o celostátním referendu přerušil do poloviny března, k sociálnědemokratickému návrhu mohou poslanci předkládat do konce února pozměňovací návrhy. Ve Sněmovně je i návrh zpracovaný SPD, který se liší parametry a například okruhem otázek, o nichž by lidé mohli hlasovat. Návrh ČSSD však předpokládá, že k vyvolání referenda by bylo nutných nejméně 450 000 podpisů, nebylo by možné měnit ústavu ani hlasovat o vystoupení z EU nebo z NATO. Výsledek všelidového hlasování by byl závazný, pokud by na položenou otázku odpověděla kladně nejméně čtvrtina ze všech voličů, čili asi dva miliony obyvatel. I v případě, že by Sněmovna předlohu o všelidovém hlasování schválila, k zákonnému ukotvení obecného referenda se staví odmítavě Senát. Dolní komora však nemůže v tomto případě horní komoru přehlasovat. Ukazuje se, že hnutí SPD je jediným uskupením, které opravdu prosazuje a hájí demokracii a právo občanů rozhodovat. Ostatní strany chtějí, aby občané neměli právo projevit svou vůli referendem o ničem důležitém, a aby bylo kvůli téměř nesplnitelným podmínkám prakticky nemožné, aby mohli hlasovat. Návrh SPD počítá s tím, že k vyvolání referenda by stačilo 100 tisíc podpisů voličů a bylo by možné hlasovat také o změnách ústavy a o členství ČR v EU či v NATO. To však ostatní strany a hnutí zastoupené v Parlamentu odmítají. 

2019-01-29T10:34:14+01:00

Aktuality

Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD

Úterý 24.11.2020|

24.11.2020 18:04 Tomio Okamura: Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD. Útoky ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0