Úvodní stránkaNovinky z EUHnutí SPD odmítá Zelený úděl EU, uhlíkovou ideologii a nesmyslný boj proti CO2, který likviduje naši ekonomiku

Aktualita

Hnutí SPD odmítá Zelený úděl EU, uhlíkovou ideologii a nesmyslný boj proti CO2, který likviduje naši ekonomiku

21.2.2021 11:05
Tomio Okamura: Hnutí SPD odmítá Zelený úděl EU, uhlíkovou ideologii a nesmyslný boj proti CO2, který likviduje naši ekonomiku.
Jediným reálným současným řešením energetické bezpečnosti ČR je dostavba jaderné elektrárny Dukovany a v této souvislosti prosazujeme otevřené kompetitivní (konkurenční) výběrové řízení.
Tento týden je na pořadu jednání Sněmovny třetí čtení vládního návrhu zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice a o změně zákona o podporovaných zdrojích energie. Hnutí SPD odmítá Zelený úděl EU (Green Deal), uhlíkovou ideologii a nesmyslný boj proti CO2, který likviduje naši ekonomiku a k ochraně životního prostředí nepřispívá.
V rámci plánované dostavby nových jaderných bloků prosazujeme vysoký podíl českého průmyslu. Navzdory všem politickým tlakům chceme, aby se o vítězi soutěže na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany rozhodovalo nikoliv podle politických tlaků, ale podle toho, kdo nabídne nejlepší podmínky. Proto prosazujeme otevřené kompetitivní (konkurenční) výběrové řízení, neboť zmenšením konkurence by se zvýšila cena.
2021-02-21T11:03:04+02:00

Aktuality

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Energie, byty, potraviny, zdraví

Video č. 1

Video č. 2

Bydlení:

🏡 Bydlení jako základ, ne luxus!

Po čtyřech letech vlády Petra Fialy se mnoho rodin obává, kde budou bydlet. Ceny bytů i nájmů rostou a vlastnické bydlení je pro stále více lidí nedosažitelné. My máme řešení!

✅ Jednodušší a rychlejší povolování staveb – upravíme stavební zákon, aby se konečně začalo stavět. ✅ Bezúročné hypotéky na startovací bydlení – mladé rodiny podpoříme výhodnými úvěry od státní banky. ✅ Lepší systém přidělování bytů a ochrana před dluhy – zabráníme ztrátě bydlení u těch, kteří se dostanou do potíží.

➕ VYDÁME DEKRET! Vydáme dekret, kterým uvolníme státem vlastněné pozemky pro výstavbu nových domů družstevního bydlení.

V Rakousku či Nizozemsku (pod názvy jako Cohousing nebo Baugruppe) funguje družstevní bydlení skvěle a může i u nás! Díky němu: 🏠 Lidé staví a vlastní byty společně, místo aby se zadlužovali na celý život. 👨‍👩‍👧 Sousedské komunity posilují stabilitu a zajišťují férové podmínky. 💰 Peníze zůstávají mezi lidmi, ne u spekulantů.

Vydáním dekretu, zjednodušením stavebního zákona a podporou družstevního bydlení zvýšíme nabídku bytů, což povede ke snížení jejich cen i nájmů. SPD dá lidem domov, ne dluhy!

Energie:

Platíme zbytečně vysoké účty za elektřinu i plyn. Může za to nesmyslná politika EU, Green Deal i nekompetence Fialovy vlády. Máme plán, jak to změnit!

✅ Stanovíme spravedlivé ceny energií Energetickým regulačním úřadem – jako to fungovalo do roku 2001. ✅ Zřídíme státního obchodníka pro elektřinu i plyn, který zajistí výkup přímo od výrobců a férové podmínky bez spekulací. ✅ Na lipské burze prodáme jen přebytky, domácí výroba bude sloužit přednostně českým občanům. ✅ Vystoupíme z nesmyslného systému emisních povolenek, který jen zbytečně zdražuje výrobu.

💰 Vaše účty si zaslouží úlevu. A my ji zajistíme! 🔥⚡ Náš plán sníží ceny energií tím, že zajistí spravedlivé ceny prostřednictvím inteligentní regulace, zamezí spekulacím a prioritu dá domácí výrobě, čímž sníží závislost na lipské burze a drahých emisních povolenkách.

Potraviny:

🥖 Proč platíme za jídlo tolik? 🥦

Ceny potravin rostou, a přitom by nemusely. Důvodů je hned několik – od špatných rozhodnutí v EU až po selhání Fialovy vlády.

🌍 Úroveň EU: ➡ Green Deal přinesl zdražení a hromadu byrokracie. ➡ Bezcelní dovoz levných potravin ze zahraničí tlačí naše farmáře do kouta.

➡ Ostatní vlády si prosadily lepší dotační podmínky.

🏠 Úroven Fialovy vlády: ➡ Neřešní drahých energií - zdražují výrobu i dopravu. ➡ Jedno z nejvyšších DPH na potraviny v Evropě zdražuje veškeré zboží. ➡ Nadnárodní řetězce si nastavují vysoké marže, při cen;otvorbě jednají téměř kartelově a české výrobce tlačí do nevýhodných podmínek.

❗ Řešení? Dodržovat zákon! Zapojíme Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a využijeme zákon o významné tržní síle. Postaráme se o to, aby se českým občanům i firmám vyplatilo vyrábět i nakupovat doma a zákazníci nebyli odíraní přemrštěnými cenami od korporátních kartelů. Budeme prosazovat zrušení Green Dealu a přímou podporu domácím výrobcům 🍎💪

Tento plán sníží ceny potravin tím, že odstraní byrokracii EU a nespravedlivé podmínky pro české producenty, zlevní energii a dopravu, sníží daně a zamezí kartelovému chování nadnárodních řetězců.

Zdraví:

💊 Léky musí být dostupné pro každého. Uzdravíme českou zemi!

V posledních letech se stále častěji setkáváme s nedostatkem klíčových léčiv. Výpadky v dodávkách antibiotik, léků proti bolesti či inzulínu komplikují léčbu a nutí lékaře hledat méně účinné alternativy. Výsledkem jsou horší léčebné výsledky, frustrace pacientů i zdravotníků.

🔹 Proč k tomu dochází? 🌍 Výroba léčiv je soustředěna hlavně v Asii, což snižuje jejich dostupnost v Evropě. 📉 EU zaostává za Čínou a USA i ve vývoji nových léků. 📈 Zásobování antibiotiky nestíhá nárůst respiračních onemocnění. 🌐 Globalizace a závislost na zahraničních dodavatelích dělají naše zdravotnictví zranitelným.

❗ Co s tím uděláme? 🏭 Zřídíme státního výrobce léčiv – zajistíme dostupné a cenově přijatelné léky pro každého. 🔬 Podpoříme zdravotnický výzkum – investujeme do vývoje nových léčiv, abychom nebyli odkázáni jen na zahraniční farmaceutické firmy.

🩺 Zdraví nesmí být otázkou peněz nebo štěstí v loterii. Postaráme se o to, aby měli lékaři i pacienti vždy léky, které potřebují! Tento plán zajistí dostupnost léků tím, že vytvoří státního výrobce, podpoří domácí výrobu a zdravotnický výzkum – tím sníží závislost na zahraničních dodavatelích a zajistí cenově dostupné léky pro všechny.

0
0
0