Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaHnutí SPD si na rozdíl od Fialovy vlády váží našich občanů a své sliby plní

Aktualita

Hnutí SPD si na rozdíl od Fialovy vlády váží našich občanů a své sliby plní

30.6.2023 11:56

Radek Rozvoral: Hnutí SPD si na rozdíl od Fialovy vlády váží našich občanů a své sliby plní!

Fialova vláda opět ukázala, že pro české občany nedělá nic dobrého. Po tom, co odmítá zdravotně postiženým občanům navýšit příspěvek na péči, nyní rozhodla, že se budou udělovat vysoké pokuty za předčasné splacení hypoték.

V rámci novely zákona o spotřebitelském úvěru rozhodla o zavedení poplatku za předčasné splacení hypotéky. Domníváme se, že není potřeba měnit tento zákon a pokutu za předčasné splacení úvěru považujeme za nemravnou. Poškozuje totiž slušné a pracující lidi, kteří se snaží svůj dluh vyplývající z hypotéky na bydlení co nejdříve splatit. Nově může pokuta dosahovat až dvou procent z předčasně splacené části celkové výše úvěru. Dosud se přitom za předčasné splacení úvěru hradil jen administrativní poplatek v maximální výši tisíc korun, přičemž nyní by pokuta mohla činit i desítky tisíc korun. Úprava se přitom bude vztahovat i na již uzavřené smlouvy.

Fialova vláda, vzešlá z pětikoaličního slepence, opět potvrdila, čí zájmy prosazuje. V tomto případě se jedná o banky, které vykazují rekordní zisky. Co se týče bank působících na českém trhu, většina z nich je součástí nějaké zahraniční skupiny. Daně tak sice odvádějí zde, ale jejich zisky míří často k akcionářům v zahraničí nebo mateřským společnostem. Peníze od českých klientů, až na výjimky, tak putují do kasy mimo republiku. Naopak postiženi budou občané, kteří poctivě splácejí hypotéky na pořízení vlastního bydlení, u nichž rostou měsíční splátky z důvodu zvyšování úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Fialova vláda doposud nepřišla s žádným řešením ohledně nedostatku bytů a nedostupnosti bydlení a jenom situaci našim občanům ztěžuje, viz též navýšení daně z nemovitosti, které se chystá vláda zrealizovat v rámci konsolidačního balíčku.

Pro hnutí SPD je takový přístup Fialovy vlády nepřijatelný. Pro naše slušné a pracující rodiny jsme připravili celou řadu motivačních pobídek, pomocí kterých chceme rodinám pomoci. Budeme-li v příští vládě, tak tyto úkoly zrealizujeme. Pro mladé rodiny jsme připravili projekt Rodina na prvním místě (www.rodinana1miste.cz), v jehož rámci navrhujeme zavést například výhodné manželské půjčky pro pracující rodiny na pořízení vlastního bydlení s nízkým úrokem a garancí státu. Podporujeme též družstevní výstavbu a nájemní bydlení v obecních bytech a pro mladé rodiny navrhujeme výrazně zvýšit daňová zvýhodnění na děti s bonusy na každé další narozené dítě.

To vše je schopno zajistit hnutí SPD, bude-li ve vládě. Nejprve ale musí skončit Fialova vláda, která pro naše občany nedělá zhola nic a spíše jim jejich životní úroveň snižuje. Hnutí SPD si váží našich občanů a své sliby plní.

2023-06-30T11:45:17+02:00

Aktuality

Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti globalistům za národní zájmy

Pondělí 25.09.2023|

25.9.2023 22:54 Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti ...

Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu

Úterý 12.09.2023|

12.9.2023 14:53 Radek Rozvoral: Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu! Fialova vláda, které dnes už zcela věří jen dvě procenta občanů, se snaží si všemi ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0