Úvodní stránkaLidéPředsednictvo hnutí
Předsednictvo hnutí2020-06-19T15:00:06+02:00
SPD - Svoboda a přímá demokracie

Tomio Okamura

Předseda hnutí SPD a místo předseda poslanecké sněmovny

Narodil se 4.července 1972 v Tokiu moravské mamince a japonsko-korejskému otci. Dětství prožil střídavě v bývalém Československu a v Japonsku, kde však prožil celkem pouze necelých 10 let.

O členovi

Narodil se 4.července 1972 v Tokiu moravské mamince a japonsko-korejskému otci. Dětství prožil střídavě v bývalém Československu a v Japonsku, kde však prožil celkem pouze necelých 10 let. Když jeho matka onemocněla, žil s mladším bratrem nějaký čas v dětském domově v Mašťově u Podbořan. V Čechách absolvoval základní školu a poté tady vystudoval střední chemickou průmyslovku. Po maturitě na krátký čas odjel do Tokia. Neměl však před sebou příliš zářivou kariéru, na vysokou školu nebyly peníze, školství je v Japonsku drahá záležitost, navíc od dětství po zkušenostech se šikanou v dětském domově při řeči silně zadrhával. Na nějaké lukrativní zaměstnání nebylo tedy bez prestižní školy pomyšlení. Tomio našel práci jako popelář a později prodával v kině popcorn a colu. Bylo mu dvacet jedna let, když se ze dne na den rozhodl, že zkusí štěstí v Evropě a odletěl s několika dolary v kapse zpátky do Prahy.

Od roku 2004 do konce roku 2005 do zániku pražské redakce byl Tomio externím komentátorem britského veřejnoprávního rádia BBC v Praze. Od podzimu 2004 je zvolený členem prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), kde v letech 2009 – 2014 zastával také pozici viceprezidenta. Tomio je patron Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Výtěžek z kulturních akcí, které Tomio organizuje, bývá obvykle věnován neziskovým organizacím. Tomio byl pro rok 2008 jmenován do čestné funkce českého ambasadora Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie. Je členem občanského sdružení Borelioza CZ, které se snaží o osvětu a pomoc lidem s touto zákeřnou nemocí, kterou Tomio také prodělal. V říjnu 2012 byl jako nezávislý nestraník zvolen senátorem Parlamentu ČR za obvod 80 ve Zlínském kraji. V červnu 2013 založil hnutí Úsvit přímé demokracie, byl zvolen jeho předsedou a hned ve volbách v říjnu 2013 vstoupil úspěšně do Poslanecké sněmovny, když Úsvit získal 6,88% hlasů občanů a 14 poslaneckých mandátů. V lednu 2015 se Tomio stal cílem politického puče s cílem odstavit ho z politiky jako hlavní tvář prosazování programu přímé demokracie v České republice. Výsledkem byl nucený odchod z Úsvitu. Tomio však „šlápl na plyn“ a zakládá celostátní hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) s širokou regionální strukturou a velkou členskou základnou.

Tomio v Poslanecké Sněmovně předložil celou řadu zásadních zákonů v souladu s volebním programem, který se snaží bezezbytku plnit. Jsou to například tyto zákony:

  • Přímá volba a odvolatelnost politiků
  • Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků
  • Funkční celostátní referendum
  • Exekutoři – konec byznysu s dluhy
  • Lichva – konec s lichvářskými praktikami
  • Placení DPH až po proplacení faktury – pomoc živnostníkům a malým a středním podnikatelům
  • Úplný zákaz výherních hracích automatů
  • Ukončení výplaty porodného pro nepřizpůsobivé obyvatele a naopak finanční podpora pouze pro děti z řádných rodin

a další.

Tomio dosud vydal pět knih. V roce 2010 se nejprve podílel na textu své biografické knihy – Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. V květnu 2011 mu už jako samostatnému autorovi vyšla kniha esejů Umění vládnout, která analyzuje současné společenské a politické problémy, nabízí k diskuzi konkrétní řešení a vize budoucího směřování naší země. V roce 2012 pak následovala kniha krátkých zamyšlení Umění žít. Na jaře roku 2013 vyšla první Velká japonská kuchařka a na podzim kniha Umění přímé demokracie – Kam dál Česko?

Spolupodílel se také na oponentuře mnoha zákonů, případně některé z nich spolukoncipoval, byly či jsou to mj. zákon o cestovním ruchu, živnostenský zákon (jeho liberalizace), zákon o rodině (úprava popření otcovství), zákon o exekutorech (snížení a slučování paušálních odměn), zákon o veřejných zakázkách, trestní zákon (ustavení korunního svědka korupce), bránil také zrušení pojistky proti tunelování v Obch. zákoníku atp.

Ještě jako senátor rok podal senátor čtyři novely zákonů (ohledně řešení problematiky sociálně vyloučených obyvatel, lichvy, DPH – platba až o zaplacení faktury), dva pozměňovací návrhy (zákon o státním občanství) a prosadil celý nový zákon o směnárnách (zamezení klamavého jednání směnáren), který inicioval u guvernéra České národní banky. Prosazuje také zákon o majetkových přiznáních i zpětně.

Tomio je spoluzakladatel občanského sdružení Antidefamation – společnosti proti pomluvám, na obranu obětí mediálních štvanic.

SPD - Svoboda a přímá demokracie

Ing. Radim Fiala

Místopředseda hnutí SPD

Je podnikatel a politik. Působil v komunální politice města Prostějova a do Poslanecké sněmovny byl poprvé zvolen v roce 2006 za Občanskou demokratickou stranu.

O členovi

Je podnikatel a politik. Působil v komunální politice města Prostějova a do Poslanecké sněmovny byl poprvé zvolen v roce 2006 za Občanskou demokratickou stranu. ODS opustil v roce 2012 na protest proti zvyšování daní a nedodržení volebního programu. Ve stejném roce začal politický spolupracovat s Tomiem Okamurou. Byl jediným poslancem, který v závěrečném čtení hlasoval proti církevním restitucím.

Tomio Okamurovi zůstal věrný i v průběhu puče v Hnutí Úsvit. Je rozhodným odpůrcem zvyšování daní, evropského superstátu a odpůrcem imigrační politiky EU. Dnes je předsedou Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání a v Poslanecké sněmovně se zabývá problematikou ochrany zvířat, problematikou rozpočtu a podporou malého a středního podnikání. Radim Fiala má dvě dospělé dcery, je rozvedený a působí jako mezinárodní rozhodčí v kynologii.

SPD - Svoboda a přímá demokracie

Ing. Jaroslav Holík

člen Předsednictva SPD

Narozen v roce 1953. Je ženatý. Má dvě dospělé děti. Žije v Březůvkách. Absolvoval chemickou průmyslovou školu ve Zlíně a akademii ekonomie v Moskvě.

O členovi

Narozen v roce 1953. Je ženatý. Má dvě dospělé děti. Žije v Březůvkách. Absolvoval chemickou průmyslovou školu ve Zlíně a akademii ekonomie v Moskvě. Ve firmě Barum zastával místo samostatného technologa. Patří ke specialistům v oblasti recyklace pneumatik a plastů. Několik let pracoval na obchodním zastupitelství České republiky v Moskvě. Tři volební období působil v obecním zastupitelstvu jako předseda kulturní komise. Věnuje se ochraně přírody a sběru pověstí východní Moravy. Jeho velkým koníčkem jsou motocykly. Jezdil silniční závody. Po ukončení kariéry započal se stavbou malých motocyklů, na kterých projel celou Evropu a část Asie. Je autorem několika knih. Stokrát bezplatně daroval krev. V roce 2011 se spřátelil Tomiem Okamurou. V současnosti je poslancem parlamentu ČR a člen rady SFŽP.

SPD - Svoboda a přímá demokracie

Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí

S Tomiem Okamurou a jeho myšlenkami spolupracuje od léta 2013. Žije ve středních Čechách v obci Všechlapy u Nymburka, kde je od roku 2006 zastupitelem obce, od roku 2014 jeho místostarostou a od roku 2004 zde také působí ve funkci předsedy Tělovýchovné jednoty Sokol Všechlapy.

O členovi

S Tomiem Okamurou a jeho myšlenkami spolupracuje od léta 2013. Žije ve středních Čechách v obci Všechlapy u Nymburka, kde je od roku 2006 zastupitelem obce, od roku 2014 jeho místostarostou a od roku 2004 zde také působí ve funkci předsedy Tělovýchovné jednoty Sokol Všechlapy. V roce 1996 spoluzaložil obchodní společnosti PLAST spol. s r.o. se sídlem v České Lípě, která se zabývá dodávkami stavebních materiálů na rozvod inženýrských sítí, což je vše, co se týká rozvodů tlakové vody, kanalizace a plynu. Od založení společnosti v ní působí jako jednatel a ekonomický ředitel. Je rozvedený, žije s přítelkyní a má dospělého vysokoškolsky vzdělaného syna. Jeho největším koníčkem je sport, který provozuje jak aktivně, tak také pasivně a rád si poslechne dobrou rockovou muziku. Je celoživotním optimistou a vlastencem prosazujícím svobodu a přímou demokracii, který má odpor k násilí, smysl pro humor a pro zodpovědnost.

Ing. Radovan Vích

Člen předsednictva hnutí

Ing. Radovan Vích (1964) je český politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR. Je také předsedou Programové komise hnutí SPD.

O členovi

Ing. Radovan Vích (1964) je český politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2016 zastupitel Libereckého kraje.  Mandát krajského zastupitele v roce 2020 obhájil, ale vzdal se jej kvůli práci v rámci předsedy Programové komise SPD a v rámci předsednictva hnutí. Vystudoval Vojenskou střední odbornou školu tankovou a automobilní v Nitře. Později, po změně politických poměrů, studoval Vojenskou akademii v Brně, kterou ukončil s vyznamenáním. Postupně pracoval v různých velitelských, štábních, vedoucích a řídících funkcích na GŠ AČR a MO. V letech 1997-98 působil jako vedoucí sekce součinnosti kontingentu AČR se štábem velitelství SFOR-II v Sarajevu (B&H). Působil také řadu let v mezinárodních štábech na armádních zahraničních pracovištích. Známá je i jeho přednášková a publikační činnost v rámci armády. Je také novodobým vojenským veteránem. Od roku 2010 je plukovníkem v záloze.

Je předsedou Programové komise SPD a expertem hnutí na oblast armády.

Radovan Vích je ženatý se Zuzanou, má dvě dospělé děti a žije ve městě Liberec. Mezi jeho záliby patří historie a faleristika. Hovoří anglicky.

Mgr. Marcela Zýchová

Tajemnice hnutí

Ing. Josef Režný

Revizor hnutí

Ota Ledvinka, Lubomír Španěl, Miloslav Rozner

Rozhodčí komise hnutí

Aktuality

I díky hlasům SPD byla ve Sněmovně schválena novela zákona o hmotné nouzi, která odebírá část sociálních dávek nepřizpůsobivým

Čtvrtek 22.07.2021|

22.7.2021 14:53 Tomio Okamura: I díky hlasům SPD byla ve Sněmovně schválena novela zákona o hmotné nouzi, která odebírá část sociálních dávek nepřizpůsobivým. Cílem této novely je, aby nepřizpůsobiví ...

Mladým Espéďákům Facebook smazal stránky jen za to, že sdíleli názor prezidenta Zemana. Facebook hrozí a hrozil smazáním i jiným stránkám politiků SPD

Čtvrtek 22.07.2021|

22.7.2021 10:03 Video - Tomio Okamura: Mladým Espéďákům Facebook smazal stránky jen za to, že sdíleli názor prezidenta Zemana. Facebook hrozí a hrozil smazáním i jiným stránkám politiků SPD. ...

Průběh volební kampaně charakterizuje snaha premiéra Babiše ukázat se jako důsledný obhájce zájmů České republiky proti EU

Středa 21.07.2021|

21.7.2021 9:43 Tomio Okamura: Průběh volební kampaně charakterizuje snaha premiéra Babiše ukázat se jako důsledný obhájce zájmů České republiky proti EU. Skutečnost je jiná. Babiš není český Orbán. Jinak ...

Maďarský premiér Viktor Orbán odmítá, aby fotbalisté museli klečet na podporu takzvaného antirasistického hnutí Black lives matter, které je podle mě ve skutečnosti rasisticky zaměřené proti bělochům

Středa 21.07.2021|

21.7.2021 9:40 Tomio Okamura: Maďarský premiér Viktor Orbán odmítá, aby fotbalisté museli klečet na podporu takzvaného antirasistického hnutí Black lives matter, které je podle mě ve skutečnosti rasisticky zaměřené ...

Někteří sluníčkáři tvrdí, Češi jsou rasisti, a objevují se články, že český národ je nejvíc rasistický

Úterý 20.07.2021|

20.7.2021 9:31 Tomio Okamura: Někteří sluníčkáři tvrdí, Češi jsou rasisti, a objevují se články, že český národ je nejvíc rasistický. Češi, Moravané a Slezané ale nejsou rasisti. Jsou to ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Zaslat finanční podporu
0
0
0