Politické usnesení SPD

18/10 2016

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje obžalobu předsedy Strany pro svobodu a nizozemského poslance Geerta Wilderse za projev politické represe. Geertu Wildersovi, na kterého muslimští duchovní uvalili fatvu rozsudkem smrti a je na černé listině smrti teroristické Al-Káidy, hrozí až dva roky vězení za to, že na politickém mítinku řekl, že se zasadí o snížení počtu muslimských přestěhovalců z Maroka. Před haagským tribunálem bude čelit obvinění z diskriminace a podněcování k nenávisti. Geert Wilders už v roce 2011 čelil podobnému obvinění za srovnávání islámu s fašismem a za výzvy k zákazu koránu. Tehdy byl obžaloby zproštěn. Nizozemská Strana pro svobodu je partnerskou stranou našeho hnutí SPD – Tomio Okamura v evropské parlamentní frakci vlasteneckých stran a hnutí Evropa národů a svobody (ENF), kterou vede předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen.

2.) Hnutí SPD – Tomio Okamura podporuje návrh novely, kterou podal Tomio Okamura a Radim Fiala a která znamená zákaz výherních hracích automatů, výherních videoterminálů a jejich internetových obdob. Podle odborných studií doplácí český stát na léčbu gamblerů, sociální podporu jejich postižených rodin a na sanaci dalších doprovodných negativních jevů několik miliard korun ročně. Tyto peníze bychom mohli využít na podporu seniorů, mladých rodin s dětmi či pro další potřebné řádné občany. Projednání této novely by mělo proběhnout na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny. Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura prosazuje nulovou toleranci výherních hracích automatů v České republice, jelikož se zcela jasně a dlouhodobě potvrdilo, že to prohlubuje sociální problémy, na které následně obrovskými částkami doplácí také nezúčastněná veřejnost. Požadujeme také povinnou registraci hráčů a úplný zákaz hrát pro hráče, kteří pobírají jakoukoliv sociální podporu.

3.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje nízkou volební účast v krajských a především v senátních volbách za výraz znechucení většiny občanů České republiky současným stavem české politiky. Větší zájem občanů o veřejné dění by přinesla právě změna směrem k přímé demokracie, kterou naše hnutí SPD prosazuje. Ukazuje se, že především roli Senátu občané nerozumí a považují ho za zbytečný. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura již před čtyřmi lety veřejně vyzval k diskusi ohledně zrušení Senátu. Nyní se opět ukazuje potřeba tuto diskusi nastartovat. Senát stojí daňové poplatníky 600 milionů korun ročně.

4.) Předseda Evropské rady pan Donald Tusk řekl, že Británie si může vybrat: buď výsledky referenda o vystoupení z EU bude ignorovat a odvolá Brexit, nebo Evropská unie ukončí s Velkou Británii veškeré vazby a provede s ní tak zvaný tvrdý Brexit. Předsednictvo hnutí SPD – Tomio Okamura to považuje za jasnou ukázku toho, že Evropská unie není žádným demokratickým společenstvím. Je to totalitní říše, která nerespektuje vůli občanů jednotlivých zemí. Pan Tusk uplatňuje stejnou doktrínu jako Brežněv proti Československu v roce 1968. Naštěstí touhu lidí po svobodě nelze zastavit: Britové svoje rozhodnutí stejně nezmění. Británii v dějinách vyhrožovaly již i větší politické "kalibry" než je pan Tusk. Angličané odejdou a přijde den, kdy za Angličany odejde i Česká republika! Naše hnutí SPD - Tomio Okamura prosazuje referendum o vystoupení z Evropské unie.

5.) Jedním ze základních bodů programů SPD – Tomio Okamura je ochrana české přírody. Z tohoto důvodu poslanci našeho hnutí podpoří novelu zákona 114/92 o ochraně krajiny. Schválení uvedené novely omezí živelné zastavění Šumavy a dalších národních parků.