Politické usnesení SPD

25/10 2016

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD považuje mediální kampaň kolem protokolárního sporu mezi ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a kanceláří prezidenta republiky za nechutnou politickou provokaci, která znevažuje státní svátek České republiky. Ústava České republiky jasně říká, že udělení nebo neudělení státního vyznamenání je výsadním právem prezidenta České republiky. Cílem této kampaně je odstranit v příštích volbách Miloše Zemana z pozice prezidenta České republiky. Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podporuje zachování přímé volby prezidenta republiky občany České republiky. Vážíme si také faktu, že prezident republiky prosazuje v otázkách nelegální imigrace a v otázkách boje proti radikálnímu islámu stejné názory, které dlouhodobě prosazuje naše hnutí SPD.

2.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura podalo žalobu k soudu ve věci neplatnosti výsledku voleb ve Středočeském kraji. Požadujeme přepočítání hlasovacích lístků, neboť máme důvodné pochyby o jejich správném sečtení v některých volebních okrscích kraje.

3.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura upozorňuje členy a příznivce hnutí na dramatickou situaci ve francouzském velkoměstě Calais. Okolí města se proměnilo v bojiště mezi policií a nelegálními imigranty. Je zásadním způsobem omezen běžný občanský život okolí města. Odpovědnost za tuto situaci nese imigrační politika současné francouzské vlády a Evropské unie. Hnutí SPD - Tomio Okamura prosazuje nulovou toleranci k nelegální imigraci a zákaz propagace islámského práva šaría. Nechceme žádné imigrační tábory na území České republiky.

4.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura považuje způsob a termín zavádění tak zvané elektronické evidence tržeb EET za nepřijatelný. V době, kdy se pochybní podnikatelé jako pan Bakala smějí občanům České republiky do očí, jsou na živnostníky a drobné podnikatele nakládány nové povinnosti spojené s nemalými finančními náklady. Hnutí SPD – Tomio Okamura zastává názor, že „schody se zametají shora“. Je nutné především prosadit osobní odpovědnost a odvolatelnost politiků, zabavit majetek „privatizačních zločinců“ a teprve poté řešit otázku zvýšení kontroly v oblasti drobného a malého podnikání. Zákon o EET je špatně připraven a termín jeho zavedení je špatně zvolen. Předsednictvo hnutí připomíná, že poslanci SPD hlasovali proti tomuto zákonu. A připomínáme také, že poslanci hnutí SPD podali ve Sněmovně návrhy zákonů na hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků, avšak oba zákony Sobotkova a Babišova vláda zamítla.

5.) Hnutí SPD – Tomio Okamura podporuje postoj Belgie, konkrétně Valonska, které odmítlo dát souhlas ke schválení dohody CETA mezi Evropskou unii a Kanadou. Valonsko správně tvrdí, že dohoda podporuje pozici nadnárodních firem a globálních korporací a oslabuje práva občanů. SPD – Tomio Okamura vystupuje proti takovéto globalizaci a dlouhodobě prosazuje vypsání referenda o vystoupení z Evropské unie. V této důsledné pozici jsme jedinou významnou politickou silou v České republice.