Politické usnesení SPD

05/1 2017

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD považuje vystoupení ministra financí Andreje Babiše k výsledkům hospodaření státu za rok 2016 za politickou kampaň, která byla připravena jako součást volební kampaně hnutí ANO před volbami do Poslanecké sněmovny, jelikož skutečná fakta jsou taková, že byl přebytek vytvořen především neprofinancováním investic státu ve výši 118 miliard korun. Navíc, 3. ledna žádný seriózní účetní v žádné firmě ani organizaci není schopen říct přesná čísla o hospodaření v předešlém roce. Po vystoupení ministra financí je zřejmé, že příprava plnění a vyúčtování státního rozpočtu se stává politickým divadlem, které nemá s efektivním hospodařením státu nic společného. Hnutí SPD požaduje v době hospodářského růstu plánování vyrovnaného a přebytkového hospodaření státu, požadujeme zjednodušení daňového systému pro malé a střední podnikání a důsledné zdanění nadnárodních korporací, které vyvádí své zisky mimo Českou republiku. Společně s úsporami ve státní správě lze tímto dosáhnout zvýšení životní úrovně občanů a dobrých hospodářských výsledků státu bez krácení investic do dopravy, infrastruktury a dalších projektů státu.

2.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura plně podporuje stanovisko krajských zastupitelů za SPD v Ústeckém kraji, které se týká zrušení provozu azylového centra pro imigranty v Předlicích v Ústí nad Labem. Naši zastupitelé postupují v souladu s platnou koaliční smlouvou, která jasně deklaruje, že Ústecký kraj nebude podporovat žádné umísťování imigrantů na území kraje v rámci řešení imigrační politiky EU.

3.) Hnutí SPD považuje poslední kroky odcházející administrativy prezidenta USA Obamy za nebezpečné provokace, které zpochybňují regulérnost volby nového prezidenta Donalda Trumpa a ohrožují mezinárodní stabilitu a mír. Tvrzení o ruském ovlivňování prezidentských voleb v USA nebo deportace ruských diplomatů z USA ukazují v pravém světle skutečnou politiku, kterou administrativa prezidenta Obamy prováděla. V této souvislosti se ukazuje, že udělení Nobelovy ceny míru prezidentu Obamovi bylo politickou fraškou. Je nyní zřejmé, že Obamova administrativa a vláda byly přímým ohrožením svobody, demokracie a míru ve světě i v USA.