Politické usnesení SPD

09/5 2017

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD požaduje demisi celé vlády v čele s premiérem Sobotkou. Celá tato vláda musí skončit a současná krize ukazuje na skutečné metody vládnutí v České republice a ukazuje v plné míře prohnilost české politiky. Zneužívání moci, obcházení ústavy, zneužívání odposlechů a zneužívání médií – to je skutečný obraz české politiky a skutečný obraz toho, co se děje za kulisami demokracie. Jedinou cestou z této krize jsou volby a prosazení programu přímé demokracie, který zvyšuje odpovědnost politiků před voliči, umožňuje jejich odvolatelnost a zavádí jejich hmotnou a trestní odpovědnost.

2.) Poslanci SPD využijí mimořádné schůze Poslanecké sněmovny České republiky k tomu, aby žádali premiéra Sobotku a ministryni školství Valachovou, aby převzali odpovědnost za skandální situaci na ministerstvu školství. V souvislosti se skandálem kolem rozdělování dotací na ministerstvu školství požadujeme okamžitou demisi ministryně školství Kateřiny Valachové. Dotační skandál je pokračováním katastrofální práce ministryně školství. Neuvážené reformy, ideologizace školství, nárůst vlivu neziskových organizací v rezortu školství, to jsou charakteristické znaky práce této ministryně.

3.) Hnutí SPD konstatuje, že volba Emmanuela Macrona je špatnou volbou pro Francii i Českou republiku. Znamená pokračování globalizace, islamizace a ohrožení svobody i bezpečnosti v Evropě. Přes porážku Marine Le Pen v prezidentských volbách je nutné vidět, že více než třetina Francouzů dnes podporuje Front National a Marine Le Pen se stala zásadní a jedinou skutečnou představitelkou opozice ve Francii. Není pochyb o tom, že podpora Front National v čele s Marine Le Pen dál poroste!

4.) Hnutí SPD připomíná všem občanům oběti, které přinesli vlastenci za svobodu Československé republiky za 2. světové války. Připomínáme také obrovské oběti, které přinesly národy spojenců v boji proti nacismu a fašismu. Je zcela skandální, že Česká televize místo důstojného připomínání významu tohoto státního svátku uvádí na programu ČT2 dokument o životě islámského proroka Mohameda. Česká televize neslouží zájmům českých občanů, ale slouží zájmům multikulturních globalistů.

5.) Předsednictvo hnutí SPD považuje za zásadní letošní prioritu v práci hnutí volby do Poslanecké sněmovny a v souladu se stanovami vyzývá členy hnutí k prosazování cílů hnutí a podílení se na plnění programu hnutí. Aktivity, které se týkají organizace sběru podpisů na prezidentskou kampaň, hnutí SPD neorganizuje. Naše hnutí SPD zaujme politické stanovisko ke kandidatuře prezidenta po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pokud členové SPD vyjádří svůj názor podpisem archu na podporu prezidentského kandidáta, jde o vyjádření jejich osobního stanoviska. Sběr podpisů pro kandidaturu Miloše Zemana je volební akcí jiné politické strany - SPO, jejíž čestným předsedou je Miloš Zeman. Hnutí SPD kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny samostatně a SPO je pro naše hnutí v těchto volbách legitimní demokratickou konkurencí.