Politické usnesení SPD

13/9 2017

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. Poslanci hnutí SPD hlasovali pro vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v zájmu prošetření případné trestní odpovědnosti za dotační podvod v kauze ,,Čapí hnízdo". Projekt byl financován z veřejných prostředků - určených pro malé a střední podnikatele. Andrej Babiš nebo Agrofert není malým ani středním podnikatelem. Průběh jednání o vydání byl ostudným divadlem. ANO, ČSSD, TOP 09 a ODS zpolitizovali celé jednání do politického divadla. Hnutí ANO popřelo své postoje k imunitě poslanců a potvrdilo, že jedná účelově v zájmu dosažení moci. Poslanci ČSSD, TOP 09 a ODS využili kauzu k předvolební rétorice. SPD požaduje věcné a profesionální šetření orgány činnými v trestním řízení a respektování presumpce neviny.

2. Rozsudek Evropského soudu, který zamítl žalobu na přerozdělování imigrantů na základě kvót, je logickým potvrzením právní pozice členských zemí EU. Členské země EU ztratily suverenitu i v tak zásadní otázce, jako je rozhodování o tom, kdo vstoupí a bude žít na jejich území. SPD žádá referendum o vystoupení z této podoby evropské integrace. EU je nástrojem zničení suverenity národních států. EU znamená příchod nelegálních imigrantů a islamizaci.

3. Hnutí SPD podporuje dohodu mezi Českou republikou a Slovenskem o společné ochraně vzdušného prostoru. Je to krok posilující efektivitu obrany České republiky. SPD koncepčně podporuje úzkou obrannou spolupráci států V4.

4. Současnou kampaň odborů řízených ČSSD a podporovanou premiérem Sobotkou za zvyšování mezd, považuje SPD za předvolební maškarádu. Je nutné se jasně ptát: Co jste, oranžoví odboráři, dělali tři roky této vlády? Odpověď je prostá - nedělali nic. Podporovali levnou práci našich občanů a aroganci vlády. Hnutí SPD má jasný program přímé demokracie, která zvýší odpovědnost politiků za jejich práci. Máme program rozvoje země a ukončení jejího rozkrádání. Máme sociální program pro slušné lidi. Žádáme spravedlivou mzdu za práci a podmínky pro férové podnikání.