Politické usnesení SPD

10/10 2017

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. SPD vyzývá své členy a příznivce k aktivní podpoře v závěru volební kampaně. Vysvětlujte lidem program SPD a zdůrazněte důležitost účasti lidí ve volbách. Média se snaží vymýšlet umělé kauzy a skandály poškozující SPD, ale naše preference dále rostou. Silná SPD v Poslanecké sněmovně straší politicko-obchodní mocenské mafie i byrokraty v Bruselu. Mafie tuto zemi rozkrádají a Brusel jí diktuje. SPD znamená konec rozkrádání a konec diktátu.

2. SPD považuje memorandum ohledně těžby lithia podepsané mezi ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD) a australskou společností European Metals Holdings, jejíž dceřiná společnost Geomet prováděla v okolí krušnohorského Cínovce průzkumné vrty, a které také patří přednostně těžební práva, za poškození zájmů České republiky a faktickou loupež jejího nerostného bohatství. Česká republika je podle posledních geologických průzkumů jedním z největších nalezišť celosvětových zásob lithia, jehož cena za posledních pár let několikanásobně vzrostla. Geologické průzkumy na Cínovci totiž odhalily, že v oblasti se nachází cca 6,5 milionů tun vytěžitelného lithia, což znamená asi 3% celosvětových zásob této strategické horniny. Tyto zásoby by republice vynesly spolu s wolframem a cínem, které by se vytěžily navíc spolu s lithiem, do státního rozpočtu ČR minimálně 4,4 biliony korun v průběhu dvaceti let. SPD v této souvislosti požaduje, aby Parlament České republiky přijal zákon, který zajistí těžbu a zpracování zásob lithia v České republice státní organizací, která bude svůj zisk plně odvádět do státního rozpočtu České republiky. Do přijetí tohoto zákona by vláda České republiky neměla činit žádná nevratná rozhodnutí v této věci a také odvolat platnost memoranda podepsaného ministrem Havlíčkem. Peníze, které by mohl stát z lithia získat, by nejen umořily státní dluh, ale bylo by možné dát více finančních prostředků starým lidem na důchody a léky, školství, zdravotnictví, na posílení policie, armády a tak podobně. Loupež lithia přes SPD neprojde.

3. V médiích zveřejněný dokument k privatizaci OKD jasně dokazuje, že prodej společnosti pod cenou nebyl chybou odhadců, ale vlády premiérů Špidly a Grosse. Věděli, že odhad nezahrnuje cenu dceřiných společností. Odpovědnost za prodej OKD nesl tehdejší ministr financí a dnešní premiér Sobotka. Jde o zásadní informaci v celé věci. SPD bude požadovat zařazení této kauzy jako bod jednání Sněmovny a pokud se potvrdí informace v tisku, je nutné, aby věc znovu prošetřily orgány činné v trestním řízení.

4. V Rakousku se budou 15. října konat předčasné parlamentní volby. SPD vyjadřuje podporu v těchto volbách straně FPÖ se svým kandidátem na kancléře Hansem-Christianem Strachem, který je společně s francouzskou Front National (FN) a Marine Le Pen, holandskou Stranou svobodných (PVV) s Geertem Wildersem, italskou Ligou severu (LN), německou Alternativou pro Německo (AfD) a s naší SPD společně ve frakci Evropského parlamentu - Evropa svobodných národů (ENF). FPÖ aktuálně zaujímá v odhadu volebních preferencí druhé místo s 25% a je tím pádem horkým kandidátem na celkový volební úspěch. K předčasným volbám v Rakousku vedly déle trvající neshody v koaliční vládě sociálních demokratů a lidovců spojených mj. s problémem masivní migrace. Rakousko nedávno znovu obnovilo kontroly na svých hraničních přechodech, které jsou terčem kritiky ze strany EU. SPD naopak považuje toto opatření za přiměřené v oblasti zhoršené bezpečnostní situace v Evropě, kterou EU dlouhodobě ignoruje a nezvládá.