Politické usnesení SPD

09/11 2017

Vážení přátelé, toto jsou aktuální informace a stanoviska hnutí SPD. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. Hnutí SPD nebude stavět vlastního prezidentského kandidáta. Mandát získaný ve volbách plně využijeme k prosazování námi navrhovaných zákonů a našeho politického programu v Poslanecké Sněmovně. O možném vyjádření podpory konkrétním prezidentským kandidátům bude jednat v prosinci 2017 celostátní konference SPD.

2. SPD plně podporuje právo občanů rozhodnout v referendu o všech zásadních otázkách, včetně vystoupení z NATO. Zákon o referendu v žádném případě nemůže tuto otázku vyřadit. Je nutné, aby naši občané dostali objektivní informace o stavu české armády, globálních bezpečnostních hrozbách a významu kolektivní bezpečnosti pro Českou republiku. SPD odmítá účast na zahraničních intervencích bez mandátu OSN a nesouhlasíme s cizími vojenskými základnami na území České republiky v době míru. Stav armády České republiky v současnosti neumožňuje účinnou obranu země, ale fakticky ani kontrolu našich hranic. Z naší armády se stal drahý a malý expediční sbor, který slouží zájmům cizích mocností. SPD považuje za nutné změnit tuto koncepci armády směrem k obraně území České republiky. Za nutné považujeme posílení vojenské a bezpečnostní spolupráce států V4. SPD má připravenou koncepci reformy české armády, která obsahuje mimo jiné zásadní posílení aktivních záloh. Vzorem je nám Švýcarsko, které není členem NATO. NATO nyní neřeší hrozby plynoucí z imigrace a islamizace Evropy a nezaručuje zde efektivní pomoc.

3. SPD bude požadovat jednání Sněmovny s bodem, který se bude zabývat návrhy orgánů EU na revizi azylové politiky členských zemí. Tyto návrhy fakticky legalizují nelegální imigraci a zbavují členské země práva odmítat imigranty.

4. SPD důrazně protestuje proti kriminalizaci členů autonomní katalánské vlády. Jde o otevřené totalitní praktiky, které Španělsko vrací do dob diktátora Franca. Česká republika musí vystoupit na obranu práv lidí v Katalánsku. SPD navrhne ve Sněmovně usnesení vládě ČR, vyzývající vládu k poskytnutí azylu členům katalánské vlády a organizátorům katalánského referenda.