Politické usnesení SPD

06/3 2018

Vážení přátelé, toto jsou aktuální informace a stanoviska hnutí SPD. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. Hnutí SPD gratuluje našim politickým partnerům k historickému úspěchu v italských parlamentních volbách. Naše partnerská strana Liga severu, v čele s Mattem Salvinim, je součástí vítězné koalice a volby skončily drtivou porážkou současné vládnoucí strany, která podporovala imigraci a současnou podobu EU. SPD bude pokračovat ve spolupráci s Ligou severu na odmítání imigrační politiky EU a na změně evropské integrace. Odmítáme jednotný superstát EU pod diktátem Bruselu a podporujeme co nejužší spolupráci suverénních států.

2. Hnutí SPD nepovažuje Sněmovnou zvoleného kandidáta KSČM do funkce předsedy komise pro kontrolu GIBS, pana poslance Ondráčka, za kandidáta splňujícího kritéria SPD. SPD však respektuje výsledek tajné volby, která proběhla demokratickým způsobem. SPD také respektuje poměrné zastoupení politických stran v řídících orgánech Sněmovny na základě výsledku voleb. Hysterie tzv. „demokratických stran" z ohrožení demokracie je falešná. Navržení pana Ondráčka je politickou odpovědností KSČM. SPD nebude radit KSČM, jak se má chovat a co má dělat. SPD nepodléhá hysterii a doporučuje občanům jediné správné demokratické řešení - v příštích volbách nevolit KSČM.

3. Vražda slovenského novináře a jeho přítelkyně je brutálním zločinem. Hnutí SPD považuje za důležité profesionální a nestranné prošetření, které povede k odhalení pachatele a motivů vraždy. Současná politizace případu jasně ukazuje na znepokojení lidí nad slovenskou politikou a ukazuje také jasné cynické tendence tento kriminální čin politicky zneužít. Falešná a zkorumpovaná politická praxe vytvořila na Slovensku stav, kdy lidé nevěří v instituce státu a nevěří v práci orgánů policie.

4. Předsednictvo SPD považuje další pokus o odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny za pokračování politické hry směřující k popření výsledku voleb. KDU-ČSL, TOP09, STAN a některé další strany zneužívají utrpení lidí z nacistické doby k pokrytecké politice, ve které jim jde pouze o moc, obhajobu politických zájmů a příjmů z toho plynoucích. 5. Hnutí SPD úspěšně projednalo v prvním čtení ve Sněmovně legislativní návrh SPD, který má bránit propagaci a šíření nenávistných ideologií popírajících rovnost mezi lidmi na základě náboženství, pohlaví atd. Jde o legislativní úpravu bránící islamizaci České republiky. Návrh prošel do druhého čtení a SPD bude dál politicky pracovat na jeho podpoře.