Politické usnesení SPD

08/1 2019

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura, v němž upozorňujeme na to, že prospěch z růstu české ekonomiky nemají čeští občané, ale nadnárodní korporace a takzvané neziskovky. Dále hnutí SPD považuje za naprosto nepřijatelnou nečinnost ministerstva dopravy při řešení situace na dálnici D1. Mediální obvinění čínského velvyslance ze lži premiérem Babišem posunuje podle  nás kauzu telefonů Huawei do stavu mezinárodního skandálu. Hnutí SPD se nyní v lednu pokusí získat podpisy pro mimořádnou schůzi ve Sněmovně na projednání alarmujícího faktu, že česká vláda vyslovila souhlas s globálním paktem OSN o uprchlících.

1. Naše ekonomika pracuje pro cizí zisk
Podle vlády dosáhla naše ekonomika 85% úrovně vyspělých ekonomik EU. Zároveň naše mzdy dosahují sotva 40% úrovně mezd v těchto ekonomikách. Je tedy na místě otázka, kdo má prospěch z ekonomické prosperity. Odpověď je jednoduchá, jsou to zahraniční korporace, které svůj zisk vyvádí z naší země. Vláda neřeší tento zásadní problém naší země. Je nutné legislativně přinutit zahraniční korporace reinvestovat své zisky v České republice do zvýšení mezd a nových technologií. Hnutí SPD bude jednoznačně vystupovat proti vládní investiční podpoře zahraničních montoven se zahraničními dělníky. Vládou oznámený vyrovnaný výsledek hospodaření státu je významně ovlivněn ekonomickou situací ve světě. Vláda nadále zbytečně vynakládá desítky miliard na nárůst státní byrokracie, podporu solárních baronů, financování politických neziskových organizací, zahraniční expedice armády a dávky nepřizpůsobivým občanům. Bohužel vláda nemá odvahu zásadně snižovat výše uvedené výdaje státu. Ukazuje se tak, že existuje reálná možnost posílit více důchodový systém, dopravní investice, investice do školství, zdravotnictví a daňovou podporu pracujících rodin. Hnutí SPD programově usiluje o tyto změny v rozpočtu země a zcela zásadně chceme podpořit budování národního kapitálu na úkor zahraničních korporací. Je to jediná cesta naší země z ekonomického otroctví.

2. Za skandální stav na D1 odpovídá ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok
Hnutí SPD považuje za naprosto skandální nečinnost ministerstva dopravy při řešení situace na dálnici D1. Hnutí SPD hodnotí dlouhodobě ministra Ťoka za jednoho ze slabých ministrů. Opakování kalamity na D1 je už i manažerské selhání celé vlády v čele s premiérem. Výmluvy na sníh v prosinci nebo dodavatelské smlouvy působí až směšně. Stát se zjevně dostal do pozice, kdy nemůže dodavatelům práce poručit ani v termínech ani v kvalitě. Důvodem je buď korupce, nebo neschopnost. Žádáme demisi ministra dopravy.

3. Kdo lže Čína nebo premiér?
Mediální obvinění čínského velvyslance ze lži premiérem Babišem posunuje kauzu telefonů firmy Huawei do stavu mezinárodního skandálu. Vláda České republiky se nechala zatáhnout do obchodní války, ve které ohrožuje diplomatický kredit země a vztahy s Čínou. Jde o naprostý mezinárodně politický amatérismus. Zahraniční politika ČR, kterou dlouhodobě předvádí vláda, je trapná.

4. Hnutí SPD se nyní v lednu OPĚT pokusí získat podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k faktu, že Česká vláda vyslovila souhlas s globálním paktem o uprchlících. Souhlas vlády a následné spory premiéra a ministra zahraničí jsou ukázkou katastrofálního stavu naší zahraniční politiky. Na půdě Sněmovny se pokusíme zařadit i bod týkající se přihlášení Ukrajiny k nacistické minulosti. Plné přihlášení Ukrajiny k banderovské tradici se děje za naprosté lhostejnosti premiéra Babiše a ministra zahraničí pana Petříčka. V případě Venezuely, Sýrie, Ruska a dalších zemí hujersky aktivní ministerstvo mlčí. Mlčí nad státní oslavou zločinců, kteří vraždili i naše občany. Mlčí, protože nedostali souhlas svých pánů v Bruselu a Berlíně. Hnutí SPD žádá demisi ministra zahraničí.