Politické usnesení SPD

05/3 2019

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém odmítáme zvyšování daní ze strany ministryně financí Schillerové z ANO. Dále jasně odsuzujeme, že nám Evropská unie chce zakázat kontrolu masa, které směřuje na náš trh. Pokud jde o návštěvu premiéra ČR v USA, schvalujeme odpor prezidenta Trumpa k imigraci či jeho obranu národní suverenity, i když kritizujeme intervence USA v Iráku, Sýrii či Afghánistánu. A také odsuzujeme pronásledování britského politického vězně Tommyho Robinsona, který je skutečný bojovník za pravdu a svobodu a za svou zemi.  

Stát bude zvyšovat daně. My jsme jasně proti

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) opakovaně překvapuje dalšími návrhy na zvýšení příjmů a snížení výdajů státního rozpočtu pro rok 2020. Důvodem k současným obavám je, že státní rozpočet byl na konci února ve schodku 19,9 miliardy korun, zatímco v lednu měl přebytek 8,8 miliardy korun. Loni v únoru byl v přebytku 25,8 miliardy. Jedná se o největší únorový deficit za posledních osm let. Aktuálně ministryně financí navrhuje zrušit superhrubou mzdu a zvýšit zdravotní pojištění  živnostníků z 13,5 na 17,2 procenta. Zaměstnancům chce stát v rámci zrušení superhrubé mzdy na oko ulevit. Snížily by se jim prý daně a zvedlo zdravotní pojištění. Jinými slovy – nula od nuly pojde. 

Zároveň chce zrušit platby státu za zdravotní pojištění všem důchodcům, dětem, studentům, rodičům na mateřské dovolené, rodičovské dovolené, nezaměstnaným, kteří jsou v registru nezaměstnaných. SPD v této souvislosti odmítá, aby platby státu za zdravotní pojištěnce nesli na svých bedrech živnostníci a zaměstnanci a nikoliv stát. Úspory státu je potřeba naopak hledat zejména na provozních výdajích ministerstev, různých státních úřadech, neustále rostoucí armádě státních úředníků a politických neziskovkách. 

EU diktuje, nekontrolovat a jíst, co je nařízeno

Nepřiměřené. Tak Evropská komise hodnotí mimořádné české kontroly dováženého polského hovězího a kuřecího masa. Opatření podle Bruselu svým rozsahem neodpovídají incidentu, kdy byla v mase opakovaně objevena salmonela. Tento týden budou členské státy EU hlasovat o zákazu a následném příkazu ukončení mimořádných veterinárních opatření v České republice, které jsou reakcí na dovážené nekvalitní kuřecí a hovězí maso z EU a u něhož se opakovaně našly bakterie salmonely. Česká republika má prý od takových kontrol upustit, píše komise v dopisu adresovaném Ministerstvu zemědělství ČR.

SPD jednoznačně tyto metody nátlaku ze strany EU odmítá. Problém je důsledkem takzvané společné zemědělské politiky EU. EU brání České republice ve výrobě vlastních kvalitních potravin a záměrně nás vystavuje závislosti na dovozu potravin ze zahraničí. Česká republika se musí od tohoto diktátu osvobodit. Prvním krokem muže být  úspěch vlasteneckých stran v květnových volbách do Evropského parlamentu. Tam musí začít konec současné totalitní EU.

Premiéra České republiky přijme prezident USA 

Premiér České republiky Andrej Babiš navštíví USA a 7. března 2019 se setká s prezidentem Donaldem Trumpem. Po osmi letech je to poprvé, kdy přijme hlava jedné ze světových velmocí premiéra České republiky. Hnutí SPD souhlasí s prezidentem USA v postoji k ilegální imigraci a hájení národních zájmů. Vítáme jeho aktivity a snahy v otázce denuklearizace korejského poloostrova. Zároveň však zásadně odmítáme agresivní zahraniční politiku USA, zejména v zemích jako Irák, Afghánistán, Venezuela, Libye a Sýrie. Tyto akce jsou jednou ze základních příčin problémů spojených s ilegální imigrací v Evropě. Odmítáme také nákup expediční  výzbroje pro českou armádu určené k expedičním akcím v zahraničí. Hnutí SPD bude také rozhodným odpůrcem případného rozmístění raketových prostředků USA v evropských státech po vypovězení dohody o omezení těchto zbraní.

Hnutí SPD podporuje Tommyho Robinsona 

Propuštěný britský politický vězeň Tommy Robinson je skutečný bojovník za pravdu a svobodu. Je to člověk, který bojuje za svobodu slova, a kterému jeho vlastní právo na svobodu projevu britské úřady upřely. Naše prolhaná média nejdříve naprosto ignorovala jeho existenci a nyní, když ho zná celý svět, tak ho označují za krajně pravicového extrémistu a xenofoba. On však pouze poukázal na fakta, kdy muslimští tzv. „uchazeči“ o azyl znásilňovali nezletilé dívky, za což byl následně uvězněn. 

Nedávno také nasbíral kompromitující materiály na BBC, která manipulovala a manipuluje s fakty. Následně Tommy Robinson svolal velkou demonstraci právě před budovu BBC a tam tato fakta o lžích a manipulacích odvysílal přítomným demonstrantům na obří obrazovce. Probruselská média mají stejný společný záměr. Lhát lidem, manipulovat s informacemi a vytvářet falešnou realitu. Nyní britská cenzura smazala Tommymu Robinsonovi účty na sociálních sítích, které sledovalo více než milion uživatelů. Tím pádem nemá v současné chvíli téměř žádnou možnost jak se svými příznivci a sympatizanty svobodně komunikovat a sdílet s nimi svobodně své názory. To je pro SPD zcela nepřijatelné!