Politické usnesení SPD

16/4 2019

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD), v němž upozorňujeme, že požadavek ODS na odvolání Václava Klause ml. je falešný, neboť ODS (včetně Klause ml.) sama tento princip porušila, když prosazovala odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy sněmovny. Vláda Andreje Babiše neplní sliby, když odkládá zavedení paušální daně, která měla odlehčit živnostníkům. Výrazný meziroční růst inflace o tři procenta, kdy například brambory zdražily o 75 procent, je důsledkem dotační politiky EU a především dluhové ekonomiky. Hnutí SPD jasně odmítá diktát EU, která se snaží vnutit nám směrnici o zbraních. Talibán pokračuje v ofenzivě, a proto podporujeme stažení naší armády i armád NATO z Afghánistánu. Vítáme, že ve Finsku velmi uspěli vlastenci ze Strany Finů, která je pro vystoupení z Evropské unie a proti imigraci.  

Dnešní situaci s Klausem ml. si zavinila ODS sama
Hnutí SPD se nenechá úkolovat ODS při řešení jejích vnitrostranických problémů spojených s vyloučením poslance Klause ml. z ODS a jeho odvoláním ze školského výboru. Volání ODS po dodržování dohod o poměrném zastoupení v orgánech sněmovny je falešné. ODS sama tento princip porušila, když prosazovala odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy sněmovny. Klub ODS, včetně poslance Klause, tehdy podpořil odvolání Tomia Okamury bez ohledu na princip poměrného zastoupení. Dnešní situaci si zavinila ODS sama. Václav Klaus ml. byl ODS ze strany vyhozen, a pokud situaci není schopna ODS řešit, tak ho neměla vylučovat. Hnutí SPD nemá problém se setrváním Václava Klause ml. ve školském výboru, kam po odborné stránce jistě patří.

Odklad paušální daně pro jeden milión živnostníků
SPD dlouhodobě prosazuje platbu paušální daně pro drobné podnikatele a živnostníky, která má být odstupňovaná podle výše jejich obratu. Premiér Andrej Babiš ale opětovně neplní sliby. Letos v lednu veřejně avizoval zavedení paušálních odvodů pro živnostníky na leden 2020. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) však minulý týden oznámila, že se tento termín nestihne a paušální daň pro drobné podnikatele a živnostníky bude zavedena nejdříve v pololetí příštího roku. Cílem zavedení paušální daně je snížení byrokracie a administrativy, při kterém by již drobní podnikatelé a živnostníci dále nemuseli vést účetnictví a stát by je přestal kontrolovat, což je pro ně velká úleva. Předsednictvo SPD v této souvislosti zastává názor, že současná vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM pouze slibuje a nehájí dostatečně zájmy drobných podnikatelů a živnostníků. Současná vláda slibuje, nešetří a dnes je v situaci, kdy bude shánět peníze za každou cenu, včetně navýšení daní a odvodů. SPD prosazuje úsporu výdajů na státní správu a konec financování politických neziskových organizací.
 

Probíhá trvalé znehodnocování měny a úspor lidí v zájmu finanční oligarchie
Spotřebitelské ceny v ČR, tedy cenová inflace, v březnu meziročně stouply o 3 procenta. Šlo o nejvyšší meziroční nárůst od října 2012, uvedl Český statistický úřad. Vyšší byly zejména ceny některých potravin. Třeba brambory meziročně zdražily o neuvěřitelných 75 procent, ale zdražily rovněž lihoviny, pivo a víno, tabákové výrobky a pohonné hmoty. K růstu cen zhruba polovinou přispěly i ceny související s bydlením, tedy vodné a stočné a energie. Elektřina byla meziročně dražší o 11,9 procenta, teplo a teplá voda o 4,5 procenta a pohonné hmoty o 2,1 procenta. Je to důsledek dotační politiky EU a především dluhové ekonomiky. Probíhá trvalé znehodnocování měny a úspor lidí v zájmu finanční oligarchie. Hnutí SPD prosazuje hospodářskou politiku založenou na podpoře malého a středního podnikání, významné role státu v oblasti energetiky, vody a ukončení regulační politiky EU v českém zemědělství. Hnutí SPD také jednoznačně vystupuje proti narůstající síle nadnárodních globálních společností. Zde naopak prosazujeme regulaci  k omezení vyvádění jejich  zisku z České republiky.

EU směřuje k regulaci a omezování našich legálních držitelů zbraní 
Generální advokátka Soudního dvora Evropské unie doporučila tomuto soudu, aby zamítl žalobu České republiky proti unijní směrnici zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení zbraní. Jde o diktát EU. Naprosto jasně se ukázalo jako falešné ujišťování vlády, že bude zájmy majitelů zbraní hájit. Existuje jediná obrana a tou je politika hnutí SPD. Diktátu je třeba říct jasné NE. EU musí skončit a být nahrazena spoluprací suverénních národních států, kde pravidla pro držení zbraní budou výlučně v pravomoci jednotlivých zemí.

Po vojenském debaklu USA a NATO je třeba nechat Afghánistán Afgháncům
Radikální hnutí Tálibán 12. dubna 2019 oznámilo, že zahajuje jarní ofenzivu v Afghánistánu s tím, že boje neustanou, dokud v zemi budou zahraniční vojenské síly. To vše ohlásili navzdory mírovým jednáním se Spojenými státy. Učinili tak i přes chystané významné shromáždění Afghánců, při němž se má diskutovat o řešeních vleklé války a o případném stažení amerických vojáků ze země. Povstalci prakticky každý den přepadávají afghánské bezpečnostní síly a vojáky NATO, přičemž způsobují značné ztráty, a to i mezi civilisty. Minulý týden zahynuli další tři Američané při útoku na americký vojenský konvoj nedaleko letecké základny Bagrám. O den později ozbrojenci Tálibánu zabili dvě desítky afghánských vojáků, když přepadli vojenské kontrolní stanoviště nedaleko hranic s Pákistánem. Jenom loni zahynulo rukami tálibánců pět našich vojáků, což je vůbec největší poměr padlých k počtu nasazených vojáků. Celkem zde již padlo 14 našich vojáků. 

SPD dlouhodobě nesouhlasí s účastí našich vojáků v operaci na území Afghánistánu. Pokračování této nekonečné operace přinese pouze další oběti. Jedná se z našeho pohledu o velmi drahou dlouhodobou intervenci v cizí zemi, za cizí zájmy a to díky dlouhodobě špatnému přístupu a strategii západních mocností a NATO k situaci v Afghánistánu. Je potřeba nechat po 17 let trvajícím vojenském debaklu USA a NATO Afghánistán Afgháncům a nevnucovat jim naše anebo jiné modely chápání demokracie a naše vojáky stáhnout domů. Potřebujeme je doma na obranu území našeho státu. 

Ve Finsku uspěli vlastenci, kterým gratulujeme
Ve Finsku velmi uspěli vlastenci ze Strany Finů, která je pro vystoupení z Evropské unie a proti imigraci. Získali 17,5 procenta jen velmi těsně za vítěznými sociálními demokraty. Straně Finů gratulujeme a věříme, že po volbách do Evropského parlamentu, které jsou 24. a 25. května 2019, se společně zbavíme diktátu Bruselu a zabráníme masové imigraci a islamizaci Evropy! Ukazuje se, že lidé po celé Evropě začínají mít čím dál tím víc dost diktátu sluníčkářského Bruselu a islamizace svých zemí. Lidé si chtějí vzít své země zpět z rukou neomarxistů a globalistů.