Politická usnesení SPD

31/1 2018

Vážení přátelé, toto jsou aktuální informace a stanoviska hnutí SPD. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1.Hnutí SPD gratuluje prezidentu Miloši Zemanovi ke zvolení prezidentem České republiky na druhé volební období. Jeho zvolení je volbou obrany suverenity republiky a volbou na podporu přímé demokracie. SPD je připravena s prezidentem konstruktivně spolupracovat ve prospěch občanů České republiky. Děkujeme všem našim příznivcům, kteří jednali v prezidentské volbě na základě doporučení a stanoviska hnutí SPD. Prokázali jsme politickou vyspělost a odpovědnost. Děkujeme také všem, kteří zastupovali hnutí SPD ve volebních komisích a přispěli ke zdárnému a demokratickému průběhu voleb.

2. Hnutí SPD odmítá mediální teorie o rozděleném národě. V České republice začíná přirozený odpor k nadnárodnímu řízení naší země. Nástrojem tohoto řízení jsou neziskové organizace s politickým a ideologickým programem, napojené finančně a personálně na organizační síť Georga Sorose. Jejich cílem je zničení národní identity a přirozených kulturních a společenských hodnot, prosazování pozitivní diskriminace a imigrace v zájmu globálního světového řádu. SPD bude podle vzoru Maďarska prosazovat kroky k omezení vlivu těchto sil na politiku a veřejnoprávní média. Pouze suverénní země může bránit zájmy svých občanů, chránit nerostné bohatství, rozvíjet infrastrukturu a změnit Českou republiku z levné montovny na prosperující stát.

3. Předsednictvo hnutí SPD rázně odmítá možné spekulace o politickém spojenectví SPD s ČSSD vedenou panem Chovancem. SPD v žádném případě nepodpoří vládu na formátu, kde budou působit představitelé Sobotkovy vlády z řad ČSSD.

4. SPD s plným pochopením vnímá závěry premiéra Andreje Babiše o nutnosti změn v rozhodování a řízení Evropské unie, ke kterým došel po jednání v Davosu a jednání se státy V4. Druhou částí poznání bude zjištění faktu, že žádné pozitivní změny struktury EU nejsou schopné a ochotné učinit. Nezbude potom panu premiérovi nic jiného, než sklonit hlavu před Bruselem nebo přistoupit na program SPD. Říct jasné ne diktátu a v případě, že nedojde k přeměně EU na svazek svobodných národních států, vyhlásit záměr referenda o vystoupení z EU.