Radek Rozvoral: Plníme program a předvolební sliby!

12/3 2018

Celé minulé dva týdny jsme v Poslanecké sněmovně bojovali za program SPD, čímž postupně naplňujeme předvolební sliby.

Nejprve se začal projednávat náš návrh zákona o obecném referendu, jenž byl po nějaké době po domluvě přerušen s tím, že nejprve proběhne odborný seminář, na kterém se bude k tomuto tématu podrobně debatovat, abychom našli většinovou shodu pro další projednávání a propuštění do druhého čtení.

Následně prošel do druhého čtení návrh zákona hnutí SPD o změně trestního zákoníku, který bude trestat veřejné hlásání nenávisti k druhým lidem a potlačování lidských práv a svobod, jak např. hlásá islámská ideologie. Poté jsem načetl za předkladatele další návrh zákona hnutí SPD o přímé volbě hejtmanů, starostů nebo primátorů a to včetně jejich odvolatelnosti a tento návrh zákona prošel také do druhého čtení.

Celý náš poslanecký klub ještě podpořil návrh zákona o zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí, jelikož restituční náhrady dostávají i církve, které před rokem 1989 dokonce ani neexistovaly a i tento zákon byl propuštěn do druhého čtení. Dalším návrhem zákona, který prošel i díky poslancům SPD do druhého čtení je zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). V tomto návrhu zákona navrhujeme, aby se EET uplatňovalo pouze na osoby, které jsou plátci DPH. Prosazujeme zrušení EET pro malé živnostníky a nahrazení paušální daní.

Všechny návrhy zákonů, které jsme prohlasovali do druhého čtení, se teď budou projednávat ve výborech a následně budou postoupeny na sněmovní plénum k načtení případných pozměňovacích návrhů v rámci druhého čtení.