Radek Rozvoral: Podpořili jsme návrh na zřízení vyšetřovací komise ke kauze OKD!

08/12 2017

Také jsme tento týden začali ve Sněmovně projednávat zákon o státním rozpočtu na rok 2018.

Svým hlasováním poslanci SPD zákon o státním rozpočtu podpořili do druhého čtení a to i přes to, že se nám nelíbí schodek ve výši 50 miliard korun, ale nechceme, aby se naše země dostala do rozpočtového provizoria. Naši poslanci budou v jednotlivých výborech PS PČR připomínkovat jednotlivé kapitoly tohoto návrhu a to v souladu s programovými prioritami SPD. Po vypořádání našich připomínek ve výborech se poslanecký klub SPD rozhodne, jestli navrhovaný vládní rozpočet s úpravami na rok 2018 ve třetím čtení podpoří anebo nikoliv.

Dále jsme podpořili svými podpisy návrh na zřízení vyšetřovací komise ke kauze OKD, ve které by měla mít každá politická strana zastoupená v Poslanecké sněmovně jednoho zástupce. Privatizace OKD byla jedna velké lumpárna a musí za ní nést odpovědnost politici, kteří jí podepsali.

V úterý měl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, jako místopředseda Poslanecké sněmovny premiéru při řízení schůze Sněmovny a svého úkolu se zhostil na jedničku. Ve středu a ve čtvrtek pak probíhaly schůze ve sněmovních výborech.