Radek Rozvoral: Svého poslaneckého mandátu od voličů si velice vážím!

05/6 2018

Server iROZHLAS.cz se na základě statistik Poslanecké sněmovny, ve které zasedá celkem devět subjektů, podíval po půlročním fungování na hlasování jednotlivých poslanců – zejména na jejich neúčast při hlasování.

V článku se mimo jiné píše, že dobrou docházku má i poslanec Radek Rozvoral (SPD). Jeho statistika zní: hlasoval 801 krát, nepřihlášen byl pouze čtyřikrát. Jinými slovy: nehlasoval pouze v 0,5 procenta případů, což dává účast na hlasování 99,5%.

Rozvoral na dotaz uvedl, že dostal mandát od voličů, kterým slíbil prosazování programu. „A zpříjemnění jejich životů, a proto mi je obrovskou ctí, že tomu tak může být, a velice si svého mandátu od voličů vážím,“ napsal Rozvoral, který je zároveň i místopředsedou poslaneckého klubu hnutí. „Což mě zavazuje k různým povinnostem, které se snažím dodržovat, aby náš poslanecký klub pracoval na co možná nejvyšší úrovni. Nesnažím se být jen na každém hlasování, nýbrž se snažím veškerou debatu v jednacím sále vnímat a podle toho pak s nejlepším vědomím a svědomím svůj mandát vykonávat,“ uvedl Rozvoral.

V případě stranického srovnání účasti na hlasování ve Sněmovně obsadili zákonodárci hnutí Svoboda a přímá demokracie pomyslné třetí místo z devíti poslaneckých klubů.

Celý článek je ke zhlédnutí zde:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/poslanecke-absence-hlasovani-poslanci-andrej-babis-karel-schwarzenberg_1806040600_hm