Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaPolský vicepremiér pohrozil, že Varšava vetuje konečné schválení eurodluhopisů a dlouhodobý unijní rozpočet

Aktualita

Polský vicepremiér pohrozil, že Varšava vetuje konečné schválení eurodluhopisů a dlouhodobý unijní rozpočet

[wpdts-custom start=”post-created” format=”j.n.Y G:i”]
Tomio Okamura: Polský vicepremiér a předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński pohrozil, že Varšava vetuje konečné schválení eurodluhopisů a dlouhodobý unijní rozpočet.
V rozhovoru pro list Gazeta Polska Codziennie řekl, že to udělá, pokud EU nepřestane Polsko vydírat kvůli jeho snaze hájit svou kulturní identitu a suverenitu. Hnutí SPD odmítá diktát Bruselu a vydírání členských států Evropskou unií. EU nepomáhá, ale škodí a čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe.
„Instituce EU, její nejrůznější úředníci, nějací politici, které Poláci nikdy nezvolili, po nás chtějí, abychom přehodnotili celou naši kulturu, abychom odmítli všechno, co je pro nás arcivážné, protože jim se to tak líbí,“ řekl Jaroslaw Kaczyński, předseda vládnoucího národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, který přirovnal EU k Sovětskému svazu. Informovala o tom ČTK.
„Pokud hrozby a vydírání budou pokračovat, budeme tvrdě bránit životní zájem Polska,“ řekl Kaczyński. „Budeme bránit naši identitu, naši svobodu, suverenitu za každou cenu. Nedáme se terorizovat penězi. Toto je pokus sebrat naši suverenitu dokonce i v oblasti kultury. Dokonce i za éry komunismu šlo ochránit jisté sféry lidské svobody a volby,“ řekl Kaczyński.
EU v čele s eurokomisařskou Věrou Jourovou z ANO vede tažení proti Polsku, protože Polsko se brání proti ideologii homosexualismu a protože zastává tradiční křesťanské hodnoty. „Právní stát“ je jen klacek Bruselu na státy, které hájí národní identitu a tradiční hodnoty.
Hnutí SPD odmítá diktát Bruselu a vydírání členských států Evropskou unií. EU nepomáhá, ale škodí a čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe.
2020-10-16T09:00:56+01:00

Aktuality

Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD

Úterý 24.11.2020|

24.11.2020 18:04 Tomio Okamura: Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD. Útoky ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0