Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaPro hnutí SPD jsou zájmy slušných a pracujících občanů na prvním místě

Aktualita

Pro hnutí SPD jsou zájmy slušných a pracujících občanů na prvním místě

10.3.2023 13:54

Radek Rozvoral: Pro hnutí SPD jsou zájmy slušných a pracujících občanů na prvním místě!

Ve středu byly zařazeny na projednání ve Sněmovně v rámci mimořádných schůzí opoziční návrhy s programy cílícími na pomoc našim občanům. Poslanci pětikoalice zde opět prokázali svou aroganci a programy všech schůzí neschválili.

Mimo jiné se měla projednávat novela zákona o státní sociální podpoře, ve které se navrhuje zvýšení rodičovského příspěvku z důvodu péče o nejmladší dítě ze současných 300 tisíc na částku 400 tisíc Kč. U dvou a více dětí narozených současně je navrhováno zvýšení rodičovského příspěvku na 1,5násobek této částky, tzn. na 600 tisíc Kč.

V této věci zastává hnutí SPD dlouhodobě jasný názor, spočívající v podpoře našich pracujících rodin. Prosazujeme systémovou a efektivní prorodinnou politiku, což dokládá i to, že jsme ve Sněmovně podali celou řadu novel zákonů v této oblasti, např. jsme již před rokem podali návrh, který by rodičovský příspěvek výrazně navýšil a do části zákona o státní sociální podpoře zakotvil trvalý valorizační mechanismus. Pomocí něj by se napříště rodičovský příspěvek pravidelně každoročně zvyšoval v závislosti na růstu inflace. Tím by bylo zajištěno, že jeho výše by nebyla tolik závislá na libovůli jednotlivých vlád. Naše rodiny s malými dětmi pomoc státu rozhodně potřebují a hnutí SPD podpoří všechny návrhy, které by vedly k zlepšení finanční situace rodin vychovávajících děti. V této souvislosti stojí za připomenutí náš projekt „Rodina na prvním místě“.

Programem další schůze měly být ceny potravin v České republice. V rámci využití přednostních práv vystoupili předseda i místopředseda hnutí SPD, kteří ve svých projevech konstatovali jasná a ověřitelná fakta. Ceny jídla i energií rostou nejvíc v novodobé historii. Potraviny v České republice zdražují mnohem více, než je evropský průměr. Zvyšování cen za potraviny v západní a střední Evropě je oproti České republice maximálně poloviční. Za poslední rok se ceny potravin u nás zvýšily o více než 20 %. A to je jen průměr, u mnoha základních potravin, jako je mléko, mléčné výrobky, oleje, tuky, cukr, ovoce, zelenina a podobně je růst dramatický a přesahuje výrazně 50 %. Jednou z příčin tohoto stavu je, že Česká republika má jednu z nejvyšších sazeb DPH na potraviny v Evropě ve výši 15 %. Ve srovnání se sousedními státy je tento rozdíl markantní.

Za tento stav je plně zodpovědná současná vláda v čele s premiérem Fialou. Na základě nečinnosti vlády se stále více našich občanů propadá do sociální chudoby a jediné doporučení vlády zní: „Zažádejte si o sociální dávky!“ K tomu je ještě nutné podotknout, že výplata sociálních dávek není plně zabezpečena a systémy pro jejich evidenci jsou plné chyb, za což nese odpovědnost ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který by měl odstoupit.

Všichni naši přítomní poslanci za hnutí SPD hlasovali v obou případech pro schválení programu. Ve finále to ale nestačilo, a tak si vládní poslanci odhlasovali, že se navrhovanými body programu nebude Sněmovna zabývat. Tato arogance vládních poslanců, kteří jenom plní příkazy od vlády Petra Fialy, už musí skončit. Tato vláda nehájí zájmy našich občanů!

 

 

2023-03-11T09:40:17+02:00

Aktuality

Hnutí SPD plně podporuje oprávněné požadavky českých zemědělců

Pátek 14.06.2024|

14.6.2024 11:56Radek Rozvoral: Hnutí SPD plně podporuje oprávněné požadavky českých zemědělců!Zemědělci v rámci celé Evropské unie pořádali od začátku letošního roku celou řadu demonstrací, z důvodu zajištění lepších podmínek pro jejich podnikání. ...

Bezpečnost a prosperita ČR řešena odborným seminářem za účasti exprezidenta Zemana

Neděle 19.05.2024|

19.5.2024 18:49 Bezpečnost a prosperita ČR řešena odborným seminářem za účasti exprezidenta Zemana. Překvapivé výroky Zemana na semináři o bezpečnosti – Stačilo dodržet Minské dohody či nezpronevěřovat se otcům zakladatelům ...

Odmítáme korespondenční volbu, jelikož porušuje Ústavu České republiky

Úterý 14.05.2024|

14.5.2024 12:55Radek Rozvoral: Odmítáme korespondenční volbu, jelikož porušuje Ústavu České republiky!Minulý čtvrtek hodinu před polednem začala v Poslanecké sněmovně mimořádná schůze, která byla svolána z podnětu koaličních poslanců, a to s jediným cílem, ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0