Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaSPD se před chvílí podařilo prosadit přísnější sankce za týrání zvířat

Aktualita

SPD se před chvílí podařilo prosadit přísnější sankce za týrání zvířat

16.9.2020 15:52
Video – Monika Jarošová: SPD se před chvílí podařilo prosadit přísnější sankce za týrání zvířat!
Sněmovnou definitivně prošel zákon proti týrání zvířat a zároveň v hlasování prošel pozměňující návrh poslankyně SPD Moniky Jarošové na razantní zvýšení sankcí za týrání zvířat. Prošlo také, aby se zpřísnily tresty za tzv. nelegální množírny. Zcela šokující je ovšem hlasování Trikolóry – Václav Klaus ml. hlasoval jako JEDINÝ z celé Sněmovny PROTI tomuto zákonu! Trikolóra hlasováním odmítla zpřísnění trestů za týrání zvířat. Ale na druhou stranu je dobře, že se ukázal další zásadní rozdíl mezi programem SPD a Trikolóry. Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje ochranu zvířat před týráním. Naopak Trikolóře je to jedno…
Podívejte se, co k zákonu ve Sněmovně řekla těsně před závěrečným hlasováním poslankyně SPD Monika Jarošová, která měla zákon za SPD v gesci:
Zákon na ochranu zvířat, který je nyní ve třetím čtení, má za cíl zvýšení úrovně ochrany zvířat v České republice. Jeho účelem je chránit zvířata před týráním, poškozováním jejich zdraví a jejich usmrcením bez důvodu, byť i z nedbalosti. Našemu hnutí SPD toto téma není lhostejné a jakoukoli právní ochranu zvířat a jejich zlepšení života podpoříme, včetně zákazu klecových chovů slepic. Ještě zde stručně připomenu své PN k tomuto zákonu na ochranu zvířat, které rozšiřují a zakazují metody týrání a usmrcování zvířat.
Jedná se o zmrazení zaživa bez předchozího omráčení, tato brutální metoda nebyla dosud v zákoně na ochranu zvířat zakázána. Dále chceme vyjmout psy a kočky ze seznamu laboratorních zvířat, zastáváme názor, že ve 21. století by mělo být již skoncováno s praktikami odvětví založeného na pokusech s bezbrannými tvory. Dále chceme povinnost chovatelů zaregistrovat identifikační číslo psa tzv. ČIP do jednoho ze stávajících soukromých registrů, což přispěje k potírání množíren a zároveň se lépe ztracený pes dohledá.
Další návrh je zvýšení správních sankcí za týrání zvířat, které nebyly od roku 2008 zvyšovány i přes vysokou brutalitu pachatelů na zvířatech a poslední návrh je povinnost rozdělovat určená zvířata v prodejnách zvířat podle pohlaví. Bohužel často se to u prodejců živých zvířat, hlavně v tzv. zverimexech neřeší, takže se velmi často stává, že si, ačkoli nechcete, koupíte březí samičku. Pak se dočkáme nechtěných přírůstků a dochází k nežádoucímu množení, včetně toho, že příliš mladé samičky po porodu zbytečně umírají. Nehledě na vysoké náklady vet. Péče v případě nemocí u příbuzenského křížení. Není nic jednoduššího, než určená zvířata oddělit u dodavatele ještě předtím, než se dovezou na prodejnu. Hnutí SPD samozřejmě podpoří všechny dobré návrhy, které přispějí ke zlepšení života zvířat. Děkuji za podporu mých pozměňujících návrhů a děkuji za pozornost.
2020-09-16T15:52:55+02:00

Aktuality

Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku

Čtvrtek 28.03.2024|

28.3.2024 14:53 Radek Rozvoral: Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku!  Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky křesťanského světa, kdy pro křesťany jsou spojovány se vzkříšením Ježíše ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0