Stanoviska2020-07-30T10:53:40+01:00

Politické usnesení SPD - 27. 10. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém hnutí SPD vyzývá Vládu ČR, aby neprodleně použila všechny možné motivační nástroje k tomu, aby se čeští zdravotníci pracující v zahraničí vrátili do ČR pomoci v boji s koronavirem. Hnutí SPD odmítá papalášské manýry ministra zdravotnictví Prymuly a jediná možná reakce je jeho okamžitá rezignace. Nesouhlasíme s pobytem cizích vojsk na našem území. Hnutí SPD se podařilo ve sněmovně prosadit paušální daň pro živnostníky a podpořit příspěvek pro důchodce, pomoc pro podnikatele, ošetřovné a odložení EET.

1. Hnutí SPD vyzývá Vládu ČR, aby neprodleně použila všechny možné motivační nástroje k tomu, aby se čeští zdravotníci pracující v zahraničí vrátili do ČR pomoci v boji s koronavirem.

 Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM schválila na svém pondělním jednání další zpřísněná opatření proti pandemii onemocnění COVID-19. Dosavadní vládní opatření se míjejí účinkem a dále dochází ke komunitnímu šíření a nárůstu počtu pozitivně testovaných a hospitalizovaných. Nemocniční zařízení trpí nedostatkem odborného zdravotnického personálu, který je nakažený anebo v karanténě, a také v některých regionálních nemocničních zařízeních začínají docházet lůžkové kapacity. Proto se vytvářejí záložní nemocnice v Praze a v Brně, které mají být v pohotovosti v případě nejvyšší potřeby. Hnutí SPD vyzývá Vládu ČR, aby neprodleně použila všechny možné motivační nástroje k tomu, aby se čeští zdravotníci pracující v zahraničí vrátili do ČR pomoci v boji s koronavirem.

2. Hnutí SPD odmítá papalášské manýry ministra zdravotnictví Prymuly. Jediná možná reakce je jeho okamžitá rezignace.

 Ministra zdravotnictví Prymulu (za ANO) zachytil deník Blesk, jak minulý týden ve středu krátce před půlnocí vychází bez roušky z restaurace Rio’s v Praze na Vyšehradě, která měla být podle vládních restrikcí uzavřena. Hnutí SPD odmítá tyto papalášské manýry ministra zdravotnictví Prymuly, který občanům nařizuje a schvaluje společně s vládou drakonická opatření vůči občanům, která ale sám nedodržuje. Ministr zdravotnictví Prymula tímto krokem zásadně otřásl důvěrou veřejnosti a občané si právem mohou myslet, že vládní restriktivní opatření kvůli pandemii není potřeba dodržovat. Jediná možná reakce je okamžitá rezignace ministra zdravotnictví Prymuly na funkci ministra.

3. Nesouhlasíme s pobytem cizích vojsk na našem území.

 Tento týden je plánována mimořádná schůze sněmovny k návrhu Vlády ČR na vyslovení souhlasu s pobytem cizích vojsk členských států NATO a EU za účelem zvládání pandemie onemocnění COVID-19 s pomocí vojenských zdravotníků. Není nám jasné, proč vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM toto takto hodlá prosadit. Nemáme informace, proč to neřeší standardní cestou pomoci civilních specialistů – odborníků. Každá ruka je dobrá a je potřeba za všechny nabídky pomoci poděkovat. Nebudeme ale souhlasit s návrhem tohoto projednání tak, jak je předkládáno touto vládou, protože je to ve Sněmovně navrhováno k hlasování jako

„souhlas s pobytem cizích vojsk NATO či EU na našem území“, což znamená až 300 cizích vojáků, přičemž kromě 28 amerických zdravotníků nejsou známy ani bližší informace, o jaké vojáky a s jakými úkoly by se mělo jednat. Je to stejné, jako by u nás měla být americká základna, která ale podléhá americkému velení. To je pro SPD naprosto nepřijatelné. SPD dlouhodobě odmítá přítomnost cizí armády na území ČR.

4.  Hnutí SPD se podařilo ve sněmovně prosadit paušální daň pro živnostníky a podpořit příspěvek pro důchodce, pomoc pro podnikatele, ošetřovné a odložení EET.

 Poslanecká sněmovna minulý týden jednala v polovičním počtu ve stavu legislativní nouze. Hnutí SPD považuje za velký úspěch, že živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit takzvanou paušální daň, která zlevní a zjednoduší podnikání. Využití této formy bude pro živnostníky dobrovolné. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun, což naše hnutí již delší dobu prosazovalo. Poslanci SPD svými hlasy přispěli také k tomu, že do závěrečného schvalování postoupil návrh na poskytnutí příspěvku 5 000 korun všem důchodcům. Vláda nechce podpořit náš návrh zákona na uzákonění minimálního důstojného důchodu ve výši hranice chudoby (cca 13 tis. Kč měsíčně) za podmínky odpracovaných let a od této částky zásluhově, který mimochodem platí ve značné části Evropy. Sněmovna za podpory hlasů poslanců SPD též schválila 500 korun denně podnikatelům s uzavřenými provozy z důvodu vládních opatření. Příspěvek je určen osobám samostatně výdělečně činným, tedy hlavně živnostníkům. Sněmovna za podpory poslanců SPD schválila také změnu ošetřovného. Nárok na něj budou mít lidé při péči o děti do deseti let po celou dobu uzavření škol nebo při nařízené karanténě dítěte. Ošetřovné tak nyní bude činit 70 procent denního vyměřovacího základu. Hnutí SPD v této věci navrhovalo, aby výše ošetřovného byla ještě o deset procent vyšší, tedy 80 procent. Velmi vítáme, že byl přijat návrh zákona o odložení elektronické evidence tržeb (EET) až na rok 2022, který též podpořili všichni naši poslanci. Do budoucna budeme prosazovat, aby byl zákon o EET úplně zrušen.

Politické usnesení SPD - 20. 10. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém v souvislosti s nedělní demonstrací říkáme, že hnutí SPD podporuje právo občanů vyjádřit svůj názor, ale poklidnou formou a respektováním zákonů. Ministr Hamáček straší lidi tisíci mrtvými. Vládní statistiky jsou ale nedůvěryhodné. Odsuzujeme, že fotbalisté české reprezentace skandálně podpořili hnutí prosazující rasismus naruby a násilí. Arméni mají právo na ochranu a nesmí pokračovat agrese proti nim.

1. Hnutí SPD podporuje právo občanů vyjádřit svůj názor, ale poklidnou formou a respektováním zákonů.

Uplynulou neděli se konala v Praze ohlášená demonstrace jako protest proti vládním opatřením v souvislosti s koronavirem. Hnutí SPD podporuje právo občanů vyjádřit svůj názor, ale poklidnou formou a respektováním zákonů. Násilí, vandalství a vulgaritu je nutné odmítnout. Za nespokojenost značné části veřejnosti má ale odpovědnost vláda svoji zmatenou komunikací a svým selháním v přístupu k informování občanů a ohledně ekonomických opatření v době koronavirové krize, která trvá již dlouhých sedm měsíců. Lidé nemohou být považováni za loutky, které je možné manipulovat falešnými sliby, lhát jim o situaci a svádět na ně vinu za selhání vlády. Taková situace zvyšuje nespokojenost občanů a vede je k protestům.

2. Ministr Hamáček straší lidi tisíci mrtvými. Vládní statistiky jsou nedůvěryhodné.

Důrazně odmítáme strašení ministra Hamáčka z ČSSD o tisících mrtvých v důsledku nákazy koronavirem. Ministr účelově děsí lidi. Odmítáme bagatelizaci nebezpečí, ale zároveň odmítáme děsit lidi jen proto, aby bez přemýšlení mlčky a nekriticky akceptovali vládní řešení. Lidé potřebují znát reálná data a potřebují koncepční a odborné řešení připravené odborníky na epidemie, statistiku a ekonomii. Navíc, jak se ukázalo, jsou statistiky manipulované a jejich metodika skandální. Lidé uvádění ve statistikách umírají s covid-19, a nikoliv na covid-19. „Celkový počet úmrtí osob s onemocněním COVID‑19 zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí a zda k jejich úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni. S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování,” uvádí se na webu ministerstva zdravotnictví. Očividně jsou tak mezi zemřelé na covid-19 započítáváni i ti lidé, kteří na něj nezemřeli, a čísla nejsou tak vysoká, jak jsou prezentována.

3. Odsuzujeme, že čeští fotbalisté z reprezentace skandálně podpořili hnutí prosazující rasismus naruby a násilí.

Česká fotbalová reprezentace minulou středu společně s rozhodčími a skotskými hráči v přímém přenosu ČT poklekla v průběhu zápasu na podporu hnutí Black Lives Matter (BLM – Na černých životech záleží). Jsme přesvědčeni, že na každém životě záleží bez ohledu na barvu pleti a že toto hnutí hlásá rasismus naruby. Předsednictvo SPD odmítá, aby hnutí BLM, které se v USA účastní násilných protestů, podporovala pokleknutím jako výraz odpuštění za smrt násilníka a recidivisty George Floyda česká fotbalová reprezentace. Fotbalisté a ostatní sportovci by se měli věnovat sportu a nikoliv prosit bezdůvodně o odpuštění ze strany rasistů, násilníků a vrahů. Takováto gesta na úrovni reprezentace do sportu nepatří.

4. Arméni mají právo na ochranu a nesmí pokračovat agrese proti nim.

Požadujeme okamžité příměří v konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Je nutné najít řešení, které bude respektovat bezpečí Arménů v Náhorním Karabachu. Arméni se stali ve 20. století obětí genocidy ze strany Turecka. Hranice mezi Arménií a Ázerbájdžánem není historická, ale vznikla jako výsledek války v roce 1918 a také diktátem bolševických komisařů. Arméni mají právo na ochranu a nesmí pokračovat agrese proti nim.s Here

Politické usnesení SPD - 13. 10. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém upozorňujeme, že vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v ochraně proti nákaze covid-19 koncepčně selhala. Odmítáme tzv. lockdown a povinné testování celé populace i povinnou vakcinaci. Přinášíme několik koncepčních návrhů. Vláda přivedla zemi na pokraj ekonomické katastrofy – je nutné škrtat zbytečné výdaje. Slovensko přijetím eura ekonomicky utrpělo. Hnutí SPD udělá vše pro to, aby Česká republika euro nepřijala, i když přijetí eura podporují premiér Babiš z ANO a předseda ČSSD Jan Hamáček.

1. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v ochraně proti nákaze covid-19 koncepčně selhala. Odmítáme tzv. lockdown, povinné testování celé populace a povinnou vakcinaci. Přinášíme několik koncepčních návrhů.

 Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v ochraně proti nákaze covid-19 koncepčně selhala. Před půl rokem chyběly roušky a respirátory. Občané je vyráběli doma a iniciativně nahrazovali nedostatky v přípravě země na krizi. Jejich práci si přivlastnili politici, kteří se chválili, že Česká republika je nejlepší. Dnes stejní politici zmatkují a nekoncepčně vydávají jedno prohlášení za druhým. Opatření se překrývají a není jasné, zda vůbec existuje jasná koncepce. Opět chybí přesná čísla a několik měsíců se ztratilo v přípravě na podzimní tradiční období virových onemocnění. Dnes jsme fakticky ve věci rizika nákazy nejhorší zemí na světě a vláda spekuluje o úplné karanténě. Nesouhlasíme s úplnou karanténou (tzv. lockdown). Naprosto odmítáme plošné a povinné vyšetřování na covid-19 a odmítáme plánovanou povinnou nařízenou vakcinaci.

My přinášíme tyto návrhy:

  • Je třeba koncepčních opatření ve spolupráci epidemiologů a ekonomů. Opatření musí být rozumná a srozumitelná.
  • Je třeba připravit vhodné léky a kapacitu lůžek i dostatek ventilátorů.
  • Informace musí být přesné a média nesmí strašit lidi na základě neúplných informací.
  • Je nezbytné, aby se respirátory, které mají chránit před nákazou, dostaly k nejvíce ohroženým skupinám a aby byly chráněny právě nejvíce ohrožené skupiny

2. Vláda přivedla zemi na pokraj ekonomické katastrofy. Je nutné škrtat zbytečné výdaje ve státním rozpočtu.

Vláda přivedla zemi na pokraj ekonomické katastrofy, která se dotkne především českého středního a malého podnikání a v důsledku toho i pracovních míst zaměstnanců. Důvodem je vládní nehospodárná rozpočtová politika a neúspěch vlády v řešení pandemické krize. Je nutné okamžitě škrtat zbytečné výdaje na zbraně, státní správu, podporu politických neziskovek, solárních baronů a nepřizpůsobivých. Je nutné zdanit nadnárodní korporace vyvádějící peníze z České republiky. Takto získané prostředky musí jít na podporu živnostníků, podnikatelů a pracovních míst ohrožených současnou krizí.

3. Slovensko přijetím eura ekonomicky utrpělo. Hnutí SPD udělá vše pro to, aby Česká republika euro nepřijala, i když přijetí podporují premiér Babiš z ANO a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Čisté bohatství průměrného Čecha vzrostlo statisticky mezi lety 2014 a 2020 průměrně z 9487 eur na 17497 eur, tedy o 84,4 % v nominálním vyjádření (bez zahrnutí inflačního vývoje). Za stejnou dobu vzrostlo čisté bohatství průměrného Slováka v nominálním vyjádření pouze o 37,5 %, a to z 4930 na 6778 eur. Čisté bohatství průměrného Čecha tedy v letech 2014 až 2020 stoupalo 2,25krát rychleji než čisté bohatství průměrného Slováka. Vyplývá to ze srovnání zpráv Allianz Wealth Report za příslušné roky. Ukazuje se, že je správné, že nemáme euro, i když premiér Babiš jeho přijetí ve „vhodné” chvíli podporuje a podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka by přijetí eura měla připravit příští vláda. Hnutí SPD nechce přijmout euro nikdy, protože tím by Česká republika přišla o poslední zbytky suverenity, musela by ručit ještě více za krachující státy eurozóny a za banky eurozóny. Český stát by ztratil kontrolu nad emisí peněz, kurzem a úrokovými sazbami a byla by oslabena kontrolní role naší centrální banky nad bankami. Euro nepomáhá, ale škodí – jako celá Evropská unie.

Politické usnesení SPD - 7. 10. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že hnutí SPD potvrdilo v krajských volbách, že se jako jediný vlastenecký subjekt pevně etablovalo na české politické scéně, a současně vyzýváme vlastence, aby se sjednotili pod křídly SPD, aby zbytečně nepropadávaly ve volbách hlasy vlastenců. Zároveň děkujeme všem našim voličům za podporu. Návrh státního rozpočtu předložený Babišovou vládou pro rok 2021 přivede Českou republiku do obrovského dluhu a ohrozí stabilitu důchodového systému. Hnutí SPD podporuje zahájení stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Arméni jsou napadeni Ázerbájdžánem za podpory Turecka. Česká republika by podle hnutí SPD měla podpořit Arménii.

1. Hnutí SPD potvrdilo v krajských volbách, že se jako jediný vlastenecký subjekt pevně etablovalo na české politické scéně. Vyzýváme vlastence, aby se sjednotili pod křídly SPD, aby zbytečně nepropadávaly ve volbách hlasy vlastenců.

Minulý týden proběhly krajské volby a 1. kolo senátních voleb, ve kterých hnutí SPD získalo díky hlasům 169 978 voličů 35 mandátů krajských zastupitelů. Jedná se tak o nárůst mandátů oproti minulým krajským volbám o téměř 100 % a celostátně jsme skončili jako čtvrtý nejúspěšnější politický subjekt. Předsednictvo hnutí SPD vyslovuje poděkování všem našim voličům, členům, kandidátům a zástupcům v jednotlivých okrskových volebních komisích. Dosažené výsledky a zisk krajských mandátů potvrzují, že jsme se díky jasnému programu trvale etablovali na české politické scéně, které se těší velké přízni voličů. Debaklem skončily volby pro ČSSD a KSČM. Hnutí SPD jako jediný vlastenecký politický subjekt zastoupený ve Sněmovně potvrdilo svou silnou pozici a přízeň našich voličů, a to přesto, že tyto volby provázela řada bezpečnostně-hygienických opatření z důvodu pandemie koronaviru. Tímto výsledkem jsme zároveň potvrdili předpoklad dosažení velmi dobrých výsledků v následujících sněmovních volbách plánovaných na říjen 2021. Stále ale existuje mnoho toho,  co je potřeba zlepšovat. Vyzýváme vlastence, aby se sjednotili pod křídly SPD, aby zbytečně nepropadávaly ve volbách hlasy vlastenců.

2. Návrh státního rozpočtu předložený Babišovou vládou pro rok 2021 přivede Českou republiku do obrovského dluhu a ohrozí stabilitu důchodového systému.

Návrh státního rozpočtu předložený Babišovou vládou pro rok 2021 přivede Českou republiku do obrovského dluhu a ohrozí stabilitu důchodového systému. Dluh 360 miliard korun je zničující. Nezahrnul všechny položky a především nepočítá s dopadem změn při zrušení superhrubé mzdy. Skutečný deficit bude přes 400 miliard korun a reálně hrozí, že se dluhy dostanou úplně mimo kontrolu. SPD je pro snížení daní a zvyšování důchodů. Na druhé straně se musí ale zároveň snížit zbytečné výdaje. Je nutné zdanit zahraniční korporace, které vyvádí z naší republiky dividendy, nedávat peníze nepřizpůsobivým, politickým neziskovkám, solárním baronům a zrušit škodlivou inkluzi ve školství anebo zbytečné nákupy zbraní. Je nutné zastavit zvyšování výdajů na státní správu. To vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM nedělá a jedná podle hesla „Po nás potopa”.

3. Hnutí SPD podporuje zahájení stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe.

Hnutí SPD podporuje zahájení stavby vodního kanálu na Odře (Dunaj-Odra-Labe). Jde o příklad správné investice do infrastruktury a investice, která dlouhodobě podpoří naše hospodářství. Tento vodní kanál umožní další rozvoj podnikatelských aktivit mezi Polskem a Českou republikou. Odmítáme laciné výhrady takzvaných ekologických odborníků. Toto vodní dílo znamená pracovní místa, výdělek a příležitost pro naše firmy a zaměstnance.

4. Arméni jsou napadeni Ázerbájdžánem za podpory Turecka. Česká republika by podle hnutí SPD měla podpořit Arménii.

Už druhý týden za malého zájmu médií v České republice pokračuje válečný konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem, který stále více podporuje Turecko. Turecko přesunuje na frontu i islámské bojovníky ze Sýrie. Obě strany už nasadily raketové systémy a denně přibývají stovky obětí. Válka se vede o Náhorní Karabach, který byl v sovětských dobách uměle předán Ázerbájdžánu přesto, že na něm žijí od nepaměti Arménové. Turecko v této válce pokračuje v záměru obnovit islámskou Osmanskou říši. Křesťanští Arménové stojí na Kavkaze Turecku v cestě. To je hlavní důvod dnešní války. Hnutí SPD je přesvědčeno, že Česká republika by měla Arménii plně podpořit.

Politické usnesení SPD - 29. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém vyzýváme k maximální účasti v krajských a senátních volbách, které proběhnou v závěru tohoto týdne –  nemusíte se bát přijít k volbám. Hnutí SPD prosazuje zrušení superhrubé mzdy, aby naši slušní a pracující občané měli víc peněz v peněženkách. Naše vojáky potřebujeme v současné době v první řadě doma k zajištění úkolů obrany teritoria a ochrany našich obyvatel, a ne na zahraničních misích – vysílání našich vojáků do zahraničí poslanci SPD nepodpoří. Turecko se podílí na agresi proti Arménii, a proto by ČR měla iniciovat sankce proti Turecku.

1. Krajské a senátní volby proběhnou tento týden – přijďte k volbám!

Tento týden proběhnou ve 13 krajích dlouho očekávané krajské volby a ve 27 senátních obvodech první kolo voleb do Senátu. Předsednictvo hnutí SPD vyzývá všechny krajské, oblastní a místní kluby, členskou základnu, naše sympatizanty a širokou veřejnost k maximální účasti. Chtěli bychom Vás ubezpečit, že dohlédneme na dodržování hygienických norem ve volebních místnostech. Nemusíte se tedy bát přijít k volbám. Přijďte podpořit naše kandidáty v krajích. Právě ten Váš hlas může rozhodnout! Vy i vaše rodina jste u nás na 1. místě.

2. Zrušení superhrubé mzdy je třeba spojit s úsporami na nepřizpůsobivých a škrty zbytečných výdajů.

Hnutí SPD prosazuje zrušení superhrubé mzdy, aby naši slušní a pracující občané měli víc peněz v peněženkách. Zrušení superhrubé mzdy povede ke snížení daní a zvýšení čistých příjmů občanů. Dojde samozřejmě k výpadku příjmů do státního rozpočtu. Ty lze nahradit škrty zbytečných výdajů v oblasti výdajů na zbrojení, financování politických neziskovek nebo reformou sociálních výdajů, které pobírají nepřizpůsobivé osoby vyhýbající se práci. Koncepčně lze věc řešit zdaněním dividend, které zahraniční korporace vyvádí z České republiky. Dalším zdrojem může být omezení podpory solárním baronům. Tak lze dosáhnout finančně neutrální pozice, nezvýšit zadlužení země a přitom nechat více peněz našim občanům.

3. Naše vojáky potřebujeme v současné době v první řadě doma k zajištění úkolů obrany teritoria a ochrany našich obyvatel, a ne na zahraničních misích – vysílání našich vojáků do zahraničí poslanci SPD nepodpoří.

Sněmovna bude v tomto týdnu schvalovat vládní návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v zahraničních operacích v letech 2021 a 2022 s výhledem na rok 2023. Tisk už projednal Senát, který s ním vyslovil souhlas. Poslanecký klub SPD takto koncipovaný návrh nepodpoří z několika důvodů. Jednak proto, že některé z těchto operací nemají mandát Rady bezpečnosti OSN (Irák a Afghánistán), dále že působení našich vojáků v těchto operacích není v zájmu České republiky a také, že míst působení našich vojáků je příliš mnoho (Mali, Pobaltské země a další). Požadujeme vyhodnocení cílů a perspektivy působení našich vojáků v jednotlivých operacích a na základě této skutečnosti definitivní ukončení naší účasti především v Afghánistánu, tak jak učinila např. Francie, Kanada a další. Naše vojáky potřebujeme v současné době v první řadě doma k zajištění úkolů obrany teritoria a ochrany našich obyvatel.

4. Turecko se podílí na agresi Ázerbájdžánu proti Arménii, a proto by ČR měla iniciovat sankce proti Turecku.

Islámský Ázerbájdžán s podporou Turecka zahájil válku proti křesťanské Arménii. Řeší tím letitý spor o Náhorní Karabach, který vznikl uměle a nesmyslně stanovenou hranicí v době existence Sovětského svazu. Útok na Arménii přímo podporuje Turecko, které tak fakticky pokračuje v politice obnovy Osmanské říše. Arménie vyhlásila mobilizaci a s velkým ohlasem nastupují Arméni ke svým vojenským útvarům, aby bránili svou zem. V historické paměti existuje pokus Osmanské říše vyhladit arménský národ. Podle některých informací se na útoku podílí i oddíly islamistů stažené ze Sýrie. V případě porážky nemohou křesťanští Arméni očekávat slitování. V Arménii je základna ruské armády a hrozí výrazné rozšíření konfliktu. Není pochyb, že skutečným viníkem je politika Turecka a naše země by měla iniciovat sankce proti Turecku.

Politické usnesení SPD - 22. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že odborné věci mají dělat odborníci – Adam Vojtěch (ANO) ale odborníkem na zdravotnictví nebyl. V případě epidemie covid-19 je klíčové zajistit respirátory a ochranné pomůcky pro nejvíce ohrožené skupiny. Není třeba znovu vyhlásit nouzový stav. Odmítáme vládou navržené budování migračních center v ČR a iniciovali jsme petici, aby se věcí musel zabývat Parlament ČR. Hnutí SPD podporuje snižování daňového zatížení našich občanů a firem, ale zároveň nesouhlasíme s deficitním rozpočtem. Z projevu šéfky Evropské komise vyplývá, že EU prosazuje přerozdělování imigrantů. Když nevystoupíme z EU, bude to konec České republiky a EU nás zničí.

1. Odborné věci mají dělat odborníci – Adam Vojtěch ale odborníkem na zdravotnictví nebyl.

Odborné věci mají dělat odborníci – to je jednoduchý závěr komentující rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Vojtěch neměl být nikdy ministrem. Stal se jím pouze proto, že byl poslušnou loutkou premiéra Babiše a politickým marketingovým produktem kampaně ANO. Nyní ho premiér hodil přes palubu, aby zakryl svou vlastní odpovědnost.

2. V případě epidemie covid-19 je klíčové zajistit respirátory a ochranné pomůcky pro nejvíce ohrožené skupiny. Není třeba znovu vyhlásit nouzový stav.

Poslední dny dochází k rapidnímu nárůstu pozitivně testovaných osob na covid-19. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzývá k opětovné aktivaci Ústředního krizového štábu a navrhuje dokonce opět vyhlásit nouzový stav. Situace není jednoduchá, ale stále není tak vážná, jak se udává, jelikož nakažený neznamená nemocný. Klíčový je počet hospitalizovaných a počet úmrtí. Podle hnutí SPD není třeba znovu vyhlásit nouzový stav. Pokud chybí koordinace mezi ministerstvem zdravotnictví a kraji, tak právě proto byla nedávno zřízena Rada vlády pro zdravotní rizika. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM řeší situaci za cenu půlbilionového schodku rozpočtu a bezprecedentního poklesu ekonomiky. Nyní je bohužel vidět nekoncepčnost, která vyústila rezignací ministra Vojtěcha.  Trasování a testování probíhalo nedostatečně a krajské hygienické stanice stále nemají dostatek odběrných míst a kapacit na odběry “kovidových” vzorků a jejich analýzy. Je nutné se soustředit na rizikové skupiny, zejména seniory a občany s chronickými onemocněními a na pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. Je potřeba, aby přednostně tyto skupiny osob byly vybaveny kvalitními respirátory a dalšími ochrannými pomůckami. Dochází tak na naše slova, kdy jsme v SPD již z počátku pandemie koronaviru navrhovali upravit zákon o ochraně veřejného zdraví tak, aby o jednotlivých opatřeních rozhodovaly v první řadě orgány a odborníci z ministerstva zdravotnictví. SPD podporuje pomoc všem skupinám podnikatelů, živnostníků a zaměstnanců, na které současné vládní restrikce dopadají. Zatím tomu tak není. Tato vláda není vládou odborníků.

3. Odmítáme vládou navržené budování migračních center a iniciovali jsme petici, aby se věcí musel zabývat Parlament ČR.

Vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM vyhlásila dotační program na zřízení a provoz čtyř migračních center v České republice na roky 2021-2022. Předsednictvo hnutí SPD jednoznačně tento šílený plán odmítá, a proto schválilo text petice „PROTI ZŘÍZENÍ MIGRAČNÍCH CENTER V ČR”. Obsahem této petice je vyslovení nesouhlasu petentů s výzvou Ministerstva vnitra ČR, na jejímž základě toto Ministerstvo vyplatí nevládním organizacím částku 95 milionů korun, a to za účelem podpory zřizování a provozu migračních center v Ústeckém, Jihomoravském a Královéhradeckém kraji a v hlavním městě Praze. Naším cílem je shromáždit dostatek podpisů pod její text, aby se Parlament České republiky musel touto záležitostí zabývat, a následně aby neprodleně učinil takové kroky, které by realizaci výše zmíněného programu, jakož i dalších obdobných programů na území celé České republiky, zabránily. Vyzýváme proto naše členy, příznivce a další občany, aby připojili své podpisy a podpořili hnutí SPD v krajských a senátních volbách. Pro SPD jsou naši občané na prvním místě!

4. Hnutí SPD podporuje snižování daňového zatížení našich občanů a firem, ale zároveň nesouhlasíme s deficitním rozpočtem.

Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM projednala první návrh státního rozpočtu na rok 2021, kde počítá s deficitem ve výši minimálně 116 miliard korun. V současné době však s ohledem na pokles průmyslové výroby u nás a v ostatních státech s ohledem na vyvíjející se celkovou situací ohledně pandemie koronaviru vše nasvědčuje tomu, že tento deficit bude minimálně dvojnásobný. Tento návrh navíc zatím ani nepočítá se zrušením superhrubé mzdy, který má tato vláda ve svém Programovém prohlášení a který by znamenal trvalý výpadek v příjmech státu dalších minimálně 74 miliard korun ročně. Hnutí SPD podporuje zrušení superhrubé mzdy a snižování daňového zatížení našich občanů a firem, ale zároveň nesouhlasíme s deficitním rozpočtem. V době ekonomické krize je potřeba zvýšit investice na rozvoj infrastruktury, snížit počty razítek a byrokracie, zrušit inkluzi ve školství, omezit výplaty sociálních dávek nepřizpůsobivým, odstoupit od předražených smluv na nákupy výzbroje a techniky pro armádu, kde tyto finanční prostředky putují do zahraničí, a nikoliv na podporu domácího zbrojního průmyslu. A uspořené prostředky ve státní kase je potřeba následně přesunout směrem k podpoře slušných občanů.

5. Z projevu šéfky Evropské komise vyplývá, že EU prosazuje přerozdělování imigrantů. Když nevystoupíme z EU, bude to konec České republiky a EU nás zničí.

Minulý týden předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila ve svém projevu „O stavu Unie” v Evropském parlamentu strategii dalšího postupu ohledně migrace do zemí EU. Jde o připravovanou “reformu” migrační a azylové politiky a nový tzv. migrační pakt EU. Kompletní návrh pak představí vedení EU 23. září, den před zahájením mimořádné Evropské rady. V projevu Leyenová řekla, že „migrace obohacovala naše kultury”, že se „země, které jsou migraci vystaveny, musí být schopny spolehnout na solidaritu států celé EU”. Dále také uvedla, že vedení EU „podnikne kroky k vytvoření legálních způsobů migrace” a že „každý z členských států EU musí přiložit ruku k dílu a převzít odpovědnost” – a právě to prý „Evropská komise ve své strategii udělá”. A na závěr tohoto dodala, že očekává, že se přidají také všechny členské státy a že migrace je celoevropskou výzvou, a proto musí svým dílem přispět celá EU”. To je pro SPD zcela nepřijatelné! Pokud setrváme v EU, tak to bude jasný konec takové České republiky, kterou budovali naši předci, ve které jsme vyrůstali a kterou celý náš život známe, tedy konec země, kde si vzájemně jazykově rozumíme a ctíme stejné kulturní, historické a sociální hodnoty. SPD prosazuje jako jediná strana v Parlamentu referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi. Proto říkáme jasně – CZEXIT, dokud je čas, jelikož poslední bude platit účet. Když nevystoupíme z EU, Unie nás zničí.

Politické usnesení SPD - 15. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy. Pokrytecké Evropské unii nevadí, že Macron nechá mlátit lidi. Prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur a státní podporu jen českým firmám, které neodvádí zisky do zahraničí. Řecko a Turecko dokončují přípravy k válce. Odmítáme porušování mezinárodního práva ze strany USA a jejich spojenců.

1. Rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy.

Rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy, která měla umožnit cílená opatření v místě nákazy. Pokračuje tak zmatek a informační chaos. Způsobuje to paniku a strach u řady občanů. K panice přispívá i koronavirová hysterie v médiích a především ve vysílání ČT. Dnes je nejdůležitější, aby občané nepodlehli strachu a panice. Je nutné sledovat počty vážně nemocných hospitalizovaných lidí a dodržet základní hygienická opatření. Není především žádný důvod k obavě z nákazy při účasti a hlasování ve volbách do krajských zastupitelstev. Vlastenci by měli přijít k volbám a prosíme o podporu vlasteneckého hnutí SPD, abychom měli co největší sílu prosazovat náš politický program.

2. Pokrytecké Evropské unii nevadí, že Macron nechá mlátit lidi.

Ve Francii se obnovily masové protesty hnutí žlutých vest. Proti protestujícím tvrdě zasáhla policie. Tvrdé zásahy policie se staly již tradicí a prezident Francie Emmanuel Macron odmítá jednat s protestujícími o jejich požadavcích. Ukazuje se licoměrnost a dvojí metr Evropské unie a USA při hodnocení událostí ve Francii a Bělorusku. Prosazujeme právo na nenásilný protest jak v Bělorusku, tak ve Francii. Zároveň odmítáme, aby se při zasahování jiných států organizovaly takzvané majdany, které svrhávají vlády v zájmu USA. Právě geopolitické zájmy USA jsou největším rizikem pro mír v dnešním světě. V případě Běloruska jde o vytvoření koridoru oddělujícího Evropu od energetických, surovin z Ruska. Tyto suroviny by měla nahradit dodávka plynu společnostmi USA. Požadavky občanů je nutné řešit uplatňováním přímé demokracie a především práva na obecné referendum.

3. Prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur a státní podporu jen českým firmám, které neodvádí zisky do zahraničí.

Opakovaně prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur. Jde o koncepční opatření, které by dnes výrazně zvýšilo finanční stabilitu našeho malého a středního podnikání i živnostníků, plátců DPH. Jednoznačně také žádáme, aby investice z veřejných prostředků podpořily pouze firmy, které nevyvádějí dividendy z ČR a jsou českými firmami. To je skutečná podpora české ekonomiky a českých ekonomických zájmů. To je i ochrana a vytváření pracovních příležitostí pro naše občany. Vláda však bohužel dělá opak a podporuje zahraniční nadnárodní korporace na úkor českých firem a českých zaměstnanců.

4. Řecko a Turecko dokončují přípravy k válce. Odmítáme porušování mezinárodního práva ze strany USA a jejich spojenců.

Koronavirová hysterie zakrývá významné světové události a procesy. V Kataru proběhlo jednání USA, afgánské vlády a Tálibánu. Na jednání se fakticky domlouvá postupné předání moci Tálibánu v Afghánistánu. Nesmyslná politika USA vytvořila z Tálibánu osvobozenecké hnutí v zemi, která je velice citlivá k zahraničním intervencím. Dnes je jasné, že Tálibán nelze porazit. K mimořádně nebezpečné situaci dochází na Ukrajině a v prostoru Černého moře. Bombardéry B52 zde fakticky nacvičovaly útoky na ruské cíle. Výsledkem byly tvrdé ataky ruských stíhačů a incidenty ve vzdušném prostoru. Na východě Ukrajiny hrozí nebezpečí zhroucení příměří mezi donbaskými povstalci a armádou. Stále se prohlubuje krize mezi Řeckem a Tureckem, ke které EU i NATO mlčí. Obě země fakticky zahájily rozvinování armádních sil a dokončují přípravy k válce. Všechny tyto události jsou důsledkem porušování mezinárodního práva a dohod. Nelze ho uplatnit jednostranně a především nelze neustále podřizovat národní zájmy zemí globální nadvládě korporací, které využívají USA jako svého četníka.

Politické usnesení SPD - 8. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně. Poslanci SPD podpoří ve sněmovně všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19. Podporujeme snížení daní, ale současně je podle nás nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi. Americký prezident Trump odmítl bez jednoznačných důkazů v kauze Navalného odsoudit Rusko – to je rozumný postoj. Kvůli zviditelnění jedinců jako Miloš Vystrčil nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů a podnikatelů.

1. Roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně.

Nákaza koronavirem covid-19 opět stoupá. Minulý týden se objevila i na ministerstvech a Úřadu vlády a čtyři ministři jsou v karanténě. Hygienici nestíhají trasování a projekt Chytrá karanténa nefunguje. Hnutí SPD ale odmítá paniku a v tuto chvíli zavádění plošných opatření. Souhlasíme s názorem prezidenta republiky Miloše Zemana, že roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně. Také zastáváme názor, že stát by je měl občanům konečně zabezpečit.

2. Poslanci SPD ve sněmovně podpoří všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19.

Na čtvrtek 10. září je svolána 59. schůze Poslanecké sněmovny. Poslanecký klub SPD podpoří všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií koronaviru covid-19 na jednotlivé skupiny obyvatel, tedy zejména zaměstnavatele a zaměstnance a další plátce pojistného na sociální zabezpečení a důchodového a nemocenského pojištění včetně osob se zdravotním postižením. Vítáme zařazení návrhu zákona ohledně zavedení paušální daně, který SPD navrhuje dlouhodobě. Podpoříme také zavedení kompenzačního bonusu krajským samosprávám, který jim vznikl jako důsledek vypnutí ekonomiky a následných výpadků příjmů z daní a neplánovaných krajských výdajů na opatření související s opatřeními souvisejícími s koronavirem v zařízeních, jejichž jsou zřizovateli.

3. Podporujeme snížení daní, ale současně je podle nás nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi.

Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM navrhuje zrušení superhrubé mzdy. Hnutí SPD dlouhodobě zrušení superhrubé mzdy prosazuje. Podle Programového prohlášení vlády má však být daň 19 %. A nyní se uvažuje o snížení na 15 %, což SPD podporuje. Hnutí SPD dlouhodobě podporuje snižování daňového zatížení našich občanů. Podali jsme také návrh zákona, ve kterém navrhujeme významné zvýšení daňových slev na poplatníka, které se neměnily již neuvěřitelných 12 let. Všichni pracující lidé by si díky návrhu SPD přilepšili v průměru o 1035 korun měsíčně včetně zaměstnanců, živnostníků, pracujících studentů a invalidních a starobních důchodců. Návrh zákona SPD je systémovým řešením. Vláda ale neřeší, jak nahradit výpadek daňových příjmů vyplývající ze zrušení superhrubé mzdy, který bude ve výši minimálně 74 miliard korun ročně. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) ale není plán, jak tento výpadek z příjmů státního rozpočtu kompenzovat. Hnutí SPD podporuje snížení daní, ale současně je nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách, inkluzi, předražených veřejných zakázkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi.

4. Americký prezident Trump odmítl bez jednoznačných důkazů v kauze Navalného odsoudit Rusko – to je rozumný postoj.

V kauze Alexeje Navalného, který měl být údajně otráven ruským novičokem, americký prezident Donald Trump odmítl bez patřičných důkazů odsoudit Rusko. My můžeme být rádi, že se americkým prezidentem stal Donald Trump, a ne někdo jiný. Nemusíme s ním ve všem souhlasit, ale je lepší alternativou. Svět je tak daleko bezpečnější a pravděpodobnost světového konfliktu menší, než by byl s Hillary Clintonovou. Doufejme tedy, že si Trump udělá pořádek zejména ve své vlastní zemi, kde se na mnoha místech protesty aktivistů z BLM a extrémistů z ANTIFA podobají již občanské válce. Rudozelené šílenství se totiž šíří nezadržitelně již po celém světě a to u nás nechceme.

5. Kvůli zviditelnění jedinců jako Miloš Vystrčil nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů a podnikatelů.

Delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se vrátila z návštěvy Tchaj-wanu. Vystrčil učinil tuto cestu přes nesouhlas českého prezidenta a české vlády a prohlásil se dokonce v průběhu návštěvy za Tchajwance. Nejednalo se tedy o oficiální návštěvu, ale o “truc” provokaci, která měla za cíl jednak zviditelnění Miloše Vystrčila a skupiny senátorů před krajskými a senátními volbami, ale zároveň i poškození dobrých vztahů mezi Českou republikou a Čínou. Hnutí SPD podporuje oficiální postoj České republiky, což je politika jedné Číny. Stejnou pozici zaujímají všechny vyspělé demokratické země světa. Tento postoj je důležitým politickým nástrojem na udržování a rozvoj diplomatických vztahů mezi Čínou a Českou republikou. Vítáme také vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana, který prohlásil, že v souvislosti s tím, že Vystrčil nerespektuje fakt, že zahraniční politiku má ze zákona v gesci vláda a prezident, tak si jej nebude zvát na setkání ústavních činitelů k zahraniční politice. Čína je druhý největší světový obchodník a stát s nejrychleji rostoucí ekonomikou a to je potřeba respektovat. Nicméně člověk zvolen za senátora pouhými osmi tisíci hlasů si myslí něco jiného. Reakce Číny jsou velmi ostré a znepokojivé. Některým našim obchodníkům již byly jako prvotní reakce čínských obchodníků odmítnuty plánované obchody v řádu milionů korun a další budou nepochybně teprve následovat. Kvůli zviditelnění jedinců nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů, našich firem a jejich zaměstnanců.

Politické usnesení SPD - 1. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém informujeme, že hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní; požadujeme ale také úsporu zbytečných výdajů na nepřizpůsobivé, solární barony či politické neziskovky. Okolnosti cesty předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan jsou skandální. Tomio Okamura požádal prezidenta republiky Zemana, aby při návštěvě Itálie zmínil otázku politického procesu proti Matteovi Salvinimu a prezident přislíbil, že této žádosti vyhoví. V otázce covid-19 je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby. Podporujeme italské občany a Ligu Mattea Salviniho v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

1. Hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní; požadujeme ale také úsporu zbytečných výdajů na nepřizpůsobivé, solární barony či politické neziskovky.

Hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní z toho vyplývající. Považujeme ale za nutné, aby to bylo doprovázeno možnou a nutnou úsporou ve zbytečných výdajích státu. Jde například o nákupy zbraní, dávky pro nepřizpůsobivé, dotace pro solární barony nebo financování neziskových organizací s politickým programem. Vláda nehledá úspory a vše řeší zadlužováním země.

2. Okolnosti cesty předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan jsou skandální.

Za naprosto skandální je třeba považovat okolnosti a průběh cesty předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Součástí delegace nejsou podle informací ParlamentníchListů.cz zástupci firem, jak bylo avizováno, ale pouze politici a jejich úředníci. Jde však o osoby v řadě případů napojené na finanční projekty Tchaj-wanu v České republice. Vypadá to, jako by za peníze našich občanů skupina Tchaj-wanem zlobbovaných lidí uskutečnila cestu naprosto zásadně poškozující vztahy České republiky a Číny. Slova šéfa čínské diplomacie na adresu předsedy Senátu Miloše Vystrčila jsou patrně příliš ostrá. Na druhou stranu Česká republika oficiálně uznává politiku jedné Číny, tedy že Tchaj-wan i Tibet jsou součástí Číny, a žádný stát nemůže nechat bez reakce, pokud někdo via facti zpochybňuje suverenitu nad jeho vlastním územím.

3. Tomio Okamura požádal prezidenta republiky Zemana, aby při návštěvě Itálie zmínil otázku politického procesu proti Matteovi Salvinimu a prezident přislíbil, že této žádosti vyhoví.

Hnutí SPD považuje trestní stíhání italského exministra vnitra Mattea Salviniho za to, že bránil vylodění nelegálních migrantů v Itálii, za politicky motivovaný proces. Předseda hnutí Tomio Okamura v této souvislosti požádal prezidenta republiky Miloše Zemana, aby u příležitosti oficiální návštěvy Itálie zmínil tyto obavy českých vlastenců o osud Mattea Salviniho. Je důležité, že prezident Miloš Zeman přislíbil, že této žádosti vyhoví.

4. V otázce covid-19 je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby.

V Berlíně proběhly o víkendu masové protesty proti využívání nákazy covid-19 k omezování svobody lidí a výhradám k politice vlády kancléřky Merkelové. Šlo o protesty vyvolané stále sílícím pocitem, že v této věci stále více rozhodují politici a zájmy farmaceutických korporací místo odborníků. Podle našeho názoru je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby.

5. Podporujeme italské občany a Ligu Mattea Salviniho v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

Masové protiimigrační protesty probíhají také na ostrově Lampedusa v Itálii. Ostrov je doslova zaplaven migranty, kteří jej začínají devastovat. Místním lidem již dochází trpělivost a připravují generální stávku. Protesty organizuje a podporuje strana Liga Mattea Salviniho, se kterou je hnutí SPD ve společné frakci Evropského parlamentu – Identita a demokracie (ID). Podporujeme italské občany a Ligu v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

Politické usnesení SPD - 25. 8. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém upozorňujeme, že jednorázové nouzové dávky neřeší situaci našich důchodců, ale je nutné systémově a trvale zajistit stabilitu důchodového systému. Vláda ČR ztratila důvěru v řešení preventivních opatření proti koronaviru a požadujeme rezignaci odpovědných osob. Vládou podporované bojové expedice v republice Mali se ukazují jako šílený podnik zbytečně hazardující s životy vojáků. V USA pokračují nepokoje a rasová válka. Běloruské problémy si musí řešit Bělorusové.

1. Jednorázové nouzové dávky neřeší situaci našich důchodců, ale je nutné systémově a trvale zajistit stabilitu důchodového systému.

Strany vládní koalice ANO a ČSSD se navzájem předhánějí v předvolebních slibech zvyšování důchodů, přitom zajištění stability penzijního systému a sociálního bezpečí našich důchodců vyžaduje systémové kroky. Hnutí SPD podporuje zvyšování důchodů, ale potřebujeme hlavně podpořit počty dětí v pracujících rodinách, neboť v rámci našeho průběžně financovaného důchodového systému platí na důchody penzistům jejich děti a vnoučata. Stabilita důchodového systému bez podpory pracujících rodin s dětmi není tedy možná. Výši důchodů je třeba vázat na růst průměrné mzdy a pevně vázat výši nejnižších důchodů na výšku minimální mzdy, což je v současnosti necelých 15 tisíc korun měsíčně. Vláda ČR tyto věci neřeší a důchodcům dává pouze jednorázové dávky. Jedná pod heslem „dnes vám dáme, zítra nás volte a co s vámi bude pozítří, se nestarejte”.  To je pro SPD nepřijatelné.

2. Vláda ČR ztratila důvěru v řešení preventivních opatření proti koronaviru a požadujeme rezignaci odpovědných osob.

Zmatky kolem prevence proti koronaviru definitivně pohřbily důvěru v odborné hledisko při rozhodování o nutných opatřeních při jednání vlády. Změny, kompromisy, nejasnosti a zmatky, to je realita. Výsledkem nemůže být nic jiného než zdravotní komplikace a ekonomická pohroma. Premiér Babiš má jediný zájem, a to svádět odpovědnost na druhé. Těmito kroky potvrzuje, že tato vláda není vládou odborníků. Hnutí SPD požaduje rezignaci odpovědných osob za zmatečná opatření omezující naše občany, přičemž vše šlo upravit již dávno příslušnou změnou zákona o ochraně veřejného zdraví, jak navrhovalo SPD již v počátku pandemie.

3. Vládou podporované bojové expedice v republice Mali se ukazují jako šílený podnik zbytečně hazardující s životy vojáků.

V republice Mali, kam vláda poslala naše vojáky, došlo k vojenskému převratu. Převrat má podporu veřejnosti a organizovali ho příslušníci malijské armády, kteří se vrátili z výcviku v USA a Rusku. V Mali vládla zkorumpovaná vláda, která čelila řadě povstání, včetně povstání vedených islamisty. Mali je saharská země  s kmenovou společností, kde je stále ještě  uplatňováno otroctví. V zemi mají zásadní zájmy francouzské a nadnárodní firmy. Plně se ukazuje nesmyslnost a lokajství zahraniční politiky naší vlády, a proto žádáme okamžité stažení našich vojáků.

4. Hnutí SPD podporuje žádost prezidenta Trumpa o nasazení Národní gardy USA tam, kde pokračují nepokoje a rasová válka.

V Portlandu a na dalších místech USA zuří střety policie s demonstranty a také střety různých skupin občanů. Zfašizovaní aktivisté vyvolávají rabování a faktický rozklad společnosti. Je zřejmé, že tato fakticky občanská válka je směřována k ovlivnění výsledku blížících se prezidentských voleb. Prezident Trump žádá místní úřady o souhlas s nasazením Národní gardy k obnovení pořádku a zákonnosti a v tomto má i podporu hnutí SPD.

5. Běloruské problémy si musí řešit Bělorusové.

V Bělorusku probíhají akce proti stávajícímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi i na jeho podporu. Je třeba respektovat právo demonstrovat za svůj názor a řešit věci v rámci běloruské ústavy, která byla přijata referendem, jehož platnost nikdo nezpochybňuje. Politickou situaci v Bělorusku si musí vyřešit sami Bělorusové a nikoliv EU a NATO.

Aktuality

Můj dům – můj hrad, to je princip, který hájí hnutí SPD. Navrhujeme novelu trestního zákoníku, která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeni

Pondělí 26.10.2020|

Tomio Okamura: Můj dům – můj hrad, to je princip, který hájí hnutí SPD. Navrhujeme novelu trestního zákoníku, která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeni. ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0