Stanoviska2020-07-30T10:53:40+01:00

Politické usnesení SPD - 15. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy. Pokrytecké Evropské unii nevadí, že Macron nechá mlátit lidi. Prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur a státní podporu jen českým firmám, které neodvádí zisky do zahraničí. Řecko a Turecko dokončují přípravy k válce. Odmítáme porušování mezinárodního práva ze strany USA a jejich spojenců.

1. Rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy.

Rozhodnutí vlády znovu zavést plošně roušky a další omezení je důkazem, že plán vlády na takzvanou chytrou karanténu selhal. Naprosto nekoncepčně byl vládou opuštěn koncept koronavirové mapy, která měla umožnit cílená opatření v místě nákazy. Pokračuje tak zmatek a informační chaos. Způsobuje to paniku a strach u řady občanů. K panice přispívá i koronavirová hysterie v médiích a především ve vysílání ČT. Dnes je nejdůležitější, aby občané nepodlehli strachu a panice. Je nutné sledovat počty vážně nemocných hospitalizovaných lidí a dodržet základní hygienická opatření. Není především žádný důvod k obavě z nákazy při účasti a hlasování ve volbách do krajských zastupitelstev. Vlastenci by měli přijít k volbám a prosíme o podporu vlasteneckého hnutí SPD, abychom měli co největší sílu prosazovat náš politický program.

2. Pokrytecké Evropské unii nevadí, že Macron nechá mlátit lidi.

Ve Francii se obnovily masové protesty hnutí žlutých vest. Proti protestujícím tvrdě zasáhla policie. Tvrdé zásahy policie se staly již tradicí a prezident Francie Emmanuel Macron odmítá jednat s protestujícími o jejich požadavcích. Ukazuje se licoměrnost a dvojí metr Evropské unie a USA při hodnocení událostí ve Francii a Bělorusku. Prosazujeme právo na nenásilný protest jak v Bělorusku, tak ve Francii. Zároveň odmítáme, aby se při zasahování jiných států organizovaly takzvané majdany, které svrhávají vlády v zájmu USA. Právě geopolitické zájmy USA jsou největším rizikem pro mír v dnešním světě. V případě Běloruska jde o vytvoření koridoru oddělujícího Evropu od energetických, surovin z Ruska. Tyto suroviny by měla nahradit dodávka plynu společnostmi USA. Požadavky občanů je nutné řešit uplatňováním přímé demokracie a především práva na obecné referendum.

3. Prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur a státní podporu jen českým firmám, které neodvádí zisky do zahraničí.

Opakovaně prosazujeme placení DPH až ze skutečně zaplacených faktur. Jde o koncepční opatření, které by dnes výrazně zvýšilo finanční stabilitu našeho malého a středního podnikání i živnostníků, plátců DPH. Jednoznačně také žádáme, aby investice z veřejných prostředků podpořily pouze firmy, které nevyvádějí dividendy z ČR a jsou českými firmami. To je skutečná podpora české ekonomiky a českých ekonomických zájmů. To je i ochrana a vytváření pracovních příležitostí pro naše občany. Vláda však bohužel dělá opak a podporuje zahraniční nadnárodní korporace na úkor českých firem a českých zaměstnanců.

4. Řecko a Turecko dokončují přípravy k válce. Odmítáme porušování mezinárodního práva ze strany USA a jejich spojenců.

Koronavirová hysterie zakrývá významné světové události a procesy. V Kataru proběhlo jednání USA, afgánské vlády a Tálibánu. Na jednání se fakticky domlouvá postupné předání moci Tálibánu v Afghánistánu. Nesmyslná politika USA vytvořila z Tálibánu osvobozenecké hnutí v zemi, která je velice citlivá k zahraničním intervencím. Dnes je jasné, že Tálibán nelze porazit. K mimořádně nebezpečné situaci dochází na Ukrajině a v prostoru Černého moře. Bombardéry B52 zde fakticky nacvičovaly útoky na ruské cíle. Výsledkem byly tvrdé ataky ruských stíhačů a incidenty ve vzdušném prostoru. Na východě Ukrajiny hrozí nebezpečí zhroucení příměří mezi donbaskými povstalci a armádou. Stále se prohlubuje krize mezi Řeckem a Tureckem, ke které EU i NATO mlčí. Obě země fakticky zahájily rozvinování armádních sil a dokončují přípravy k válce. Všechny tyto události jsou důsledkem porušování mezinárodního práva a dohod. Nelze ho uplatnit jednostranně a především nelze neustále podřizovat národní zájmy zemí globální nadvládě korporací, které využívají USA jako svého četníka.

Politické usnesení SPD - 8. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně. Poslanci SPD podpoří ve sněmovně všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19. Podporujeme snížení daní, ale současně je podle nás nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi. Americký prezident Trump odmítl bez jednoznačných důkazů v kauze Navalného odsoudit Rusko – to je rozumný postoj. Kvůli zviditelnění jedinců jako Miloš Vystrčil nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů a podnikatelů.

1. Roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně.

Nákaza koronavirem covid-19 opět stoupá. Minulý týden se objevila i na ministerstvech a Úřadu vlády a čtyři ministři jsou v karanténě. Hygienici nestíhají trasování a projekt Chytrá karanténa nefunguje. Hnutí SPD ale odmítá paniku a v tuto chvíli zavádění plošných opatření. Souhlasíme s názorem prezidenta republiky Miloše Zemana, že roušky by měly být povinné pouze v ohniscích nákazy, jinde dobrovolně. Také zastáváme názor, že stát by je měl občanům konečně zabezpečit.

2. Poslanci SPD ve sněmovně podpoří všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19.

Na čtvrtek 10. září je svolána 59. schůze Poslanecké sněmovny. Poslanecký klub SPD podpoří všechny návrhy zákonů, které zmírní dopady vládních opatření v souvislosti s pandemií koronaviru covid-19 na jednotlivé skupiny obyvatel, tedy zejména zaměstnavatele a zaměstnance a další plátce pojistného na sociální zabezpečení a důchodového a nemocenského pojištění včetně osob se zdravotním postižením. Vítáme zařazení návrhu zákona ohledně zavedení paušální daně, který SPD navrhuje dlouhodobě. Podpoříme také zavedení kompenzačního bonusu krajským samosprávám, který jim vznikl jako důsledek vypnutí ekonomiky a následných výpadků příjmů z daní a neplánovaných krajských výdajů na opatření související s opatřeními souvisejícími s koronavirem v zařízeních, jejichž jsou zřizovateli.

3. Podporujeme snížení daní, ale současně je podle nás nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi.

Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM navrhuje zrušení superhrubé mzdy. Hnutí SPD dlouhodobě zrušení superhrubé mzdy prosazuje. Podle Programového prohlášení vlády má však být daň 19 %. A nyní se uvažuje o snížení na 15 %, což SPD podporuje. Hnutí SPD dlouhodobě podporuje snižování daňového zatížení našich občanů. Podali jsme také návrh zákona, ve kterém navrhujeme významné zvýšení daňových slev na poplatníka, které se neměnily již neuvěřitelných 12 let. Všichni pracující lidé by si díky návrhu SPD přilepšili v průměru o 1035 korun měsíčně včetně zaměstnanců, živnostníků, pracujících studentů a invalidních a starobních důchodců. Návrh zákona SPD je systémovým řešením. Vláda ale neřeší, jak nahradit výpadek daňových příjmů vyplývající ze zrušení superhrubé mzdy, který bude ve výši minimálně 74 miliard korun ročně. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) ale není plán, jak tento výpadek z příjmů státního rozpočtu kompenzovat. Hnutí SPD podporuje snížení daní, ale současně je nutné ušetřit na dávkách pro nepřizpůsobivé, na solárních baronech, politických neziskovkách, inkluzi, předražených veřejných zakázkách a podobně, aby byly peníze na slušné a pracující lidi.

4. Americký prezident Trump odmítl bez jednoznačných důkazů v kauze Navalného odsoudit Rusko – to je rozumný postoj.

V kauze Alexeje Navalného, který měl být údajně otráven ruským novičokem, americký prezident Donald Trump odmítl bez patřičných důkazů odsoudit Rusko. My můžeme být rádi, že se americkým prezidentem stal Donald Trump, a ne někdo jiný. Nemusíme s ním ve všem souhlasit, ale je lepší alternativou. Svět je tak daleko bezpečnější a pravděpodobnost světového konfliktu menší, než by byl s Hillary Clintonovou. Doufejme tedy, že si Trump udělá pořádek zejména ve své vlastní zemi, kde se na mnoha místech protesty aktivistů z BLM a extrémistů z ANTIFA podobají již občanské válce. Rudozelené šílenství se totiž šíří nezadržitelně již po celém světě a to u nás nechceme.

5. Kvůli zviditelnění jedinců jako Miloš Vystrčil nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů a podnikatelů.

Delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se vrátila z návštěvy Tchaj-wanu. Vystrčil učinil tuto cestu přes nesouhlas českého prezidenta a české vlády a prohlásil se dokonce v průběhu návštěvy za Tchajwance. Nejednalo se tedy o oficiální návštěvu, ale o “truc” provokaci, která měla za cíl jednak zviditelnění Miloše Vystrčila a skupiny senátorů před krajskými a senátními volbami, ale zároveň i poškození dobrých vztahů mezi Českou republikou a Čínou. Hnutí SPD podporuje oficiální postoj České republiky, což je politika jedné Číny. Stejnou pozici zaujímají všechny vyspělé demokratické země světa. Tento postoj je důležitým politickým nástrojem na udržování a rozvoj diplomatických vztahů mezi Čínou a Českou republikou. Vítáme také vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana, který prohlásil, že v souvislosti s tím, že Vystrčil nerespektuje fakt, že zahraniční politiku má ze zákona v gesci vláda a prezident, tak si jej nebude zvát na setkání ústavních činitelů k zahraniční politice. Čína je druhý největší světový obchodník a stát s nejrychleji rostoucí ekonomikou a to je potřeba respektovat. Nicméně člověk zvolen za senátora pouhými osmi tisíci hlasů si myslí něco jiného. Reakce Číny jsou velmi ostré a znepokojivé. Některým našim obchodníkům již byly jako prvotní reakce čínských obchodníků odmítnuty plánované obchody v řádu milionů korun a další budou nepochybně teprve následovat. Kvůli zviditelnění jedinců nelze poškozovat zájmy České republiky a jejích občanů, našich firem a jejich zaměstnanců.

Politické usnesení SPD - 1. 9. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém informujeme, že hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní; požadujeme ale také úsporu zbytečných výdajů na nepřizpůsobivé, solární barony či politické neziskovky. Okolnosti cesty předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan jsou skandální. Tomio Okamura požádal prezidenta republiky Zemana, aby při návštěvě Itálie zmínil otázku politického procesu proti Matteovi Salvinimu a prezident přislíbil, že této žádosti vyhoví. V otázce covid-19 je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby. Podporujeme italské občany a Ligu Mattea Salviniho v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

1. Hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní; požadujeme ale také úsporu zbytečných výdajů na nepřizpůsobivé, solární barony či politické neziskovky.

Hnutí SPD podpoří zrušení superhrubé mzdy a snížení daní z toho vyplývající. Považujeme ale za nutné, aby to bylo doprovázeno možnou a nutnou úsporou ve zbytečných výdajích státu. Jde například o nákupy zbraní, dávky pro nepřizpůsobivé, dotace pro solární barony nebo financování neziskových organizací s politickým programem. Vláda nehledá úspory a vše řeší zadlužováním země.

2. Okolnosti cesty předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan jsou skandální.

Za naprosto skandální je třeba považovat okolnosti a průběh cesty předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Součástí delegace nejsou podle informací ParlamentníchListů.cz zástupci firem, jak bylo avizováno, ale pouze politici a jejich úředníci. Jde však o osoby v řadě případů napojené na finanční projekty Tchaj-wanu v České republice. Vypadá to, jako by za peníze našich občanů skupina Tchaj-wanem zlobbovaných lidí uskutečnila cestu naprosto zásadně poškozující vztahy České republiky a Číny. Slova šéfa čínské diplomacie na adresu předsedy Senátu Miloše Vystrčila jsou patrně příliš ostrá. Na druhou stranu Česká republika oficiálně uznává politiku jedné Číny, tedy že Tchaj-wan i Tibet jsou součástí Číny, a žádný stát nemůže nechat bez reakce, pokud někdo via facti zpochybňuje suverenitu nad jeho vlastním územím.

3. Tomio Okamura požádal prezidenta republiky Zemana, aby při návštěvě Itálie zmínil otázku politického procesu proti Matteovi Salvinimu a prezident přislíbil, že této žádosti vyhoví.

Hnutí SPD považuje trestní stíhání italského exministra vnitra Mattea Salviniho za to, že bránil vylodění nelegálních migrantů v Itálii, za politicky motivovaný proces. Předseda hnutí Tomio Okamura v této souvislosti požádal prezidenta republiky Miloše Zemana, aby u příležitosti oficiální návštěvy Itálie zmínil tyto obavy českých vlastenců o osud Mattea Salviniho. Je důležité, že prezident Miloš Zeman přislíbil, že této žádosti vyhoví.

4. V otázce covid-19 je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby.

V Berlíně proběhly o víkendu masové protesty proti využívání nákazy covid-19 k omezování svobody lidí a výhradám k politice vlády kancléřky Merkelové. Šlo o protesty vyvolané stále sílícím pocitem, že v této věci stále více rozhodují politici a zájmy farmaceutických korporací místo odborníků. Podle našeho názoru je třeba především chránit nejvíce ohrožené skupiny, ale nelze omezovat ústavní svobody občanů a podléhat farmaceutické lobby.

5. Podporujeme italské občany a Ligu Mattea Salviniho v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

Masové protiimigrační protesty probíhají také na ostrově Lampedusa v Itálii. Ostrov je doslova zaplaven migranty, kteří jej začínají devastovat. Místním lidem již dochází trpělivost a připravují generální stávku. Protesty organizuje a podporuje strana Liga Mattea Salviniho, se kterou je hnutí SPD ve společné frakci Evropského parlamentu – Identita a demokracie (ID). Podporujeme italské občany a Ligu v odporu proti masové imigraci. Bráníme Evropu a naši vlast proti islamizaci a afrikanizaci.

Politické usnesení SPD - 25. 8. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém upozorňujeme, že jednorázové nouzové dávky neřeší situaci našich důchodců, ale je nutné systémově a trvale zajistit stabilitu důchodového systému. Vláda ČR ztratila důvěru v řešení preventivních opatření proti koronaviru a požadujeme rezignaci odpovědných osob. Vládou podporované bojové expedice v republice Mali se ukazují jako šílený podnik zbytečně hazardující s životy vojáků. V USA pokračují nepokoje a rasová válka. Běloruské problémy si musí řešit Bělorusové.

1. Jednorázové nouzové dávky neřeší situaci našich důchodců, ale je nutné systémově a trvale zajistit stabilitu důchodového systému.

Strany vládní koalice ANO a ČSSD se navzájem předhánějí v předvolebních slibech zvyšování důchodů, přitom zajištění stability penzijního systému a sociálního bezpečí našich důchodců vyžaduje systémové kroky. Hnutí SPD podporuje zvyšování důchodů, ale potřebujeme hlavně podpořit počty dětí v pracujících rodinách, neboť v rámci našeho průběžně financovaného důchodového systému platí na důchody penzistům jejich děti a vnoučata. Stabilita důchodového systému bez podpory pracujících rodin s dětmi není tedy možná. Výši důchodů je třeba vázat na růst průměrné mzdy a pevně vázat výši nejnižších důchodů na výšku minimální mzdy, což je v současnosti necelých 15 tisíc korun měsíčně. Vláda ČR tyto věci neřeší a důchodcům dává pouze jednorázové dávky. Jedná pod heslem „dnes vám dáme, zítra nás volte a co s vámi bude pozítří, se nestarejte”.  To je pro SPD nepřijatelné.

2. Vláda ČR ztratila důvěru v řešení preventivních opatření proti koronaviru a požadujeme rezignaci odpovědných osob.

Zmatky kolem prevence proti koronaviru definitivně pohřbily důvěru v odborné hledisko při rozhodování o nutných opatřeních při jednání vlády. Změny, kompromisy, nejasnosti a zmatky, to je realita. Výsledkem nemůže být nic jiného než zdravotní komplikace a ekonomická pohroma. Premiér Babiš má jediný zájem, a to svádět odpovědnost na druhé. Těmito kroky potvrzuje, že tato vláda není vládou odborníků. Hnutí SPD požaduje rezignaci odpovědných osob za zmatečná opatření omezující naše občany, přičemž vše šlo upravit již dávno příslušnou změnou zákona o ochraně veřejného zdraví, jak navrhovalo SPD již v počátku pandemie.

3. Vládou podporované bojové expedice v republice Mali se ukazují jako šílený podnik zbytečně hazardující s životy vojáků.

V republice Mali, kam vláda poslala naše vojáky, došlo k vojenskému převratu. Převrat má podporu veřejnosti a organizovali ho příslušníci malijské armády, kteří se vrátili z výcviku v USA a Rusku. V Mali vládla zkorumpovaná vláda, která čelila řadě povstání, včetně povstání vedených islamisty. Mali je saharská země  s kmenovou společností, kde je stále ještě  uplatňováno otroctví. V zemi mají zásadní zájmy francouzské a nadnárodní firmy. Plně se ukazuje nesmyslnost a lokajství zahraniční politiky naší vlády, a proto žádáme okamžité stažení našich vojáků.

4. Hnutí SPD podporuje žádost prezidenta Trumpa o nasazení Národní gardy USA tam, kde pokračují nepokoje a rasová válka.

V Portlandu a na dalších místech USA zuří střety policie s demonstranty a také střety různých skupin občanů. Zfašizovaní aktivisté vyvolávají rabování a faktický rozklad společnosti. Je zřejmé, že tato fakticky občanská válka je směřována k ovlivnění výsledku blížících se prezidentských voleb. Prezident Trump žádá místní úřady o souhlas s nasazením Národní gardy k obnovení pořádku a zákonnosti a v tomto má i podporu hnutí SPD.

5. Běloruské problémy si musí řešit Bělorusové.

V Bělorusku probíhají akce proti stávajícímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi i na jeho podporu. Je třeba respektovat právo demonstrovat za svůj názor a řešit věci v rámci běloruské ústavy, která byla přijata referendem, jehož platnost nikdo nezpochybňuje. Politickou situaci v Bělorusku si musí vyřešit sami Bělorusové a nikoliv EU a NATO.

Politické usnesení SPD - 18. 8. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém informujeme, že hnutí SPD podpoří návrh zákona, který umožňuje hlasovat v podzimních krajských a senátních volbách maximálnímu počtu voličů i v případě karantény. Hnutí SPD zcela odmítá pokusy USA vtáhnout Českou republiku do nepřátelské pozice a konfrontace k Rusku a Číně. V současné situaci je třeba v Bělorusku ukončit násilí, a to z obou stran. Hnutí SPD podpoří návrh na zmrazení platů ústavních činitelů, který jsme již před dvěma lety sami navrhovali. Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům. Výsledek cesty předsedy Senátu zásadně poškodí naše vztahy s Čínou a jde o kroky čistě v zájmu USA.

1. Hnutí SPD podpoří návrh zákona, který umožňuje hlasovat v podzimních krajských a senátních volbách maximálnímu počtu voličů i v případě karantény.

Tento týden zasedne mimořádně sněmovna, aby ve stavu legislativní nouze projednala návrh zákona o zvláštních způsobech hlasování v podzimních krajských a senátních volbách. Cílem tohoto zákona je umožnit hlasovat maximálnímu počtu voličů i v případě karantény a zároveň ochrana členů okrskových volebních komisí před voliči, kteří jsou v karanténě. SPD navrhlo v rámci tohoto zákona celou řadu úprav. Jednoznačně jsme odmítli návrh hlasovat prostřednictvím zmocněnce, protože volební právo je přímé a nepřenosné. Také jsme odmítli možnost korespondenčního hlasování, protože zde může docházet k manipulaci s volebními lístky, viz například poslední prezidentské volby v Rakousku, které dokonce musely být anulovány a opakovány. Poslanci SPD návrh tohoto zákona podpoří, včetně návrhu pro zvýšení odměn členům okrskových volebních komisí o 500,- Kč.

2. Hnutí SPD zcela odmítá pokusy USA vtáhnout Českou republiku do nepřátelské pozice a konfrontace k Rusku a Číně.

USA nemají žádné morální ani jiné právo poučovat jiné státy, co je svoboda a demokracie. Současné USA jsou morálně rozvrácenou zemí s obrovským zadlužením. Jejich ekonomická stabilita je bohužel stále více závislá na udržení světové nadvlády a dolarizaci světové ekonomiky. Česká republika se nesmí stát pěšákem v boji USA za udržení světové nadvlády. Naprosto odmítáme zbytečné nákupy zbraní z USA, odmítáme plány na základnu USA na území České republiky a jsme proti účasti českých vojáků ve vojenských intervencích v zájmu USA bez podpory mezinárodního práva. Česká republika musí mít dobré obchodní vztahy a politickou komunikaci se všemi velmocemi. Cílem naší zahraniční politiky nesmí být konfrontace za každou cenu a zvyšování napětí.

3. V současné situaci je třeba v Bělorusku ukončit násilí, a to z obou stran.

Pokud má opozice námitky proti výsledku voleb, měl by nastoupit především požadavek na přepočítání volebních hlasů. Požadavky na předání moci nebo opakování voleb musí být podloženy fakty a nikoliv pouze odporem k vládě autoritáře prezidenta Lukašenka. V této souvislosti jsou výzvy premiéra Babiše k sametové revoluci v Bělorusku neuvážené. Proti jeho vládě protestovaly na Letné statisíce lidí, a přesto se hnutí SPD jasně postavilo za výsledek voleb v České republice. Žádného vděku za současné výzvy k majdanu v Bělorusku se premiér Babiš nedočká, naopak se dočká majdanu sám.

4. Hnutí SPD podpoří návrh na zmrazení platů, který SPD již před dvěma lety sama navrhovala.

Do parlamentu přichází návrh na zmrazení platů. Média mlčí o tom, že jde o dva roky starý návrh hnutí SPD, který tehdy nezískal podporu sněmovních stran. Návrh je pro nás stále správným řešením v současné situaci a poslanci klubu SPD ho podpoří.

5. Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům.

Vláda chce opět zavést plošná opatření proti nákaze covid-19.  V této souvislosti je nutné si položit následující otázky: 1. Jaké je skutečné a reálné zdravotní riziko u nemoci, která u drtivé většiny pozitivně testovaných probíhá nyní bez příznaků nebo s lehkým průběhem? 2. Nemůže dojít k nárůstu rizik u ostatních diagnóz, kde dojde k prodloužení času léčení nebo péče vlivem omezení provozu, nebo vlivem karantény? 3.  Proč se nedaří chránit ohrožené skupiny seniorů v domovech seniorů? 4. Jaká je skutečná realita efektivity takzvané chytré karantény? 5. Prověřují se informace o efektivním účinku některých dostupných a relativně levných léků, které byly podány starším lidem s příznaky nemoci? Je nutné zabránit  zneužití pandemie k politickým cílům. Připomínáme úvahy ministra vnitra Hamáčka z ČSSD o odkladu voleb a o hlasování na dálku. A upozorňujeme na neukončené šetření ohledně netransparentních veřejných zakázek.

6. Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan poškodí zájmy České republiky.

Předseda Senátu Vystrčil z ODS překračuje svůj ústavní rámec činnosti. Za zahraniční politiku odpovídá vláda a prezident republiky. Jde o stejnou věc, jako by předseda parlamentu Číny navštívil sjezd Sudetských Němců a jednal s nimi jako s oficiálními představiteli českého státu. Výsledek cesty předsedy Senátu zásadně poškodí naše vztahy s Čínou a jde o kroky čistě v zájmu USA.

Politické usnesení SPD - 11. 8. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém hnutí SPD vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým z požáru v Bohumíně. Hnutí SPD na rozdíl od vlády dlouhodobě prosazuje, aby se důchody zvyšovaly všem o stejnou částku. ČSSD nese odpovědnost za stav armády. Ministr Hamáček by měl odstoupit za svůj výrok, že armáda spravuje „letecké muzeum”. Odmítáme, aby naše země byla Spojenými státy americkými vmanévrována do nepřátelského vztahu s Ruskem a Čínou. Hnutí SPD naprosto jasně odmítá návrhy na zřízení armády EU.

1. Hnutí SPD vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým z požáru v Bohumíně.

V Bohumíně v důsledku žhářského útoku zemřelo v panelovém domě o víkendu 11 osob, včetně 3 dětí. Jedná se o největší počet obětí důsledku požáru v historii České republiky vůbec. Hnutí SPD vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým. Předpokládáme, že pachatel tohoto hrůzného činu bude spravedlivě odsouzen nezávislým soudem a že míra zavinění a trestu za tento čin bude posuzována stejně přísně jako v případě žhářského útoku ve Vítkově v roce 2009.

2. Hnutí SPD na rozdíl od vlády dlouhodobě prosazuje, aby se důchody zvyšovaly všem o stejnou částku.

Přes velké sliby nedokázal menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD za dosavadní dvouleté vládnutí realizovat dostatek svých programových priorit a nepřišel ani se žádnými zásadními reformami. Za vše jmenujme alespoň důchodovou reformu. V současné době se vládnoucí strany navzájem předhánějí, kdo přidá důchodcům příští volební rok více peněz. ČSSD chce jednorázově přidat 5 000 korun nebo až 400 korun měsíčně nad rámec zákonné valorizace, aniž by přitom řekla, kde na to chce tyto prostředky v zadluženém státním rozpočtu vzít. Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje, aby se důchody zvyšovaly všem o stejnou částku, protože elektřina, potraviny a služby se také zvyšují pro všechny stejně. Bohužel tak, jak to prosazuje vláda, dostanou nejvíce přidáno ti, kteří pobírají nejvyšší důchod, ale ti, kdo mají nejmenší důchody, dostanou přidáno paradoxně nejméně. To je podle SPD špatné řešení.

3. ČSSD nese odpovědnost za stav armády. Ministr Hamáček by měl odstoupit za svůj výrok, že armáda spravuje „letecké muzeum”.

Bejrút postihl minulý týden devastující výbuch, v jehož důsledku přišlo o život minimálně 150 osob a další desítky jsou stále pohřešovány v rozvalinách. Hmotné škody se odhadují na 15 miliard dolarů, množí se protivládní demonstrace a řada občanů chce z Libanonu odejít. Jestli bude situace eskalovat do občanské války a kolapsu ekonomiky, tak migrace do EU bude opět stoupat. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v této souvislosti zorganizoval Bejrútu pomoc ve formě vyslání 36 záchranářů a kynologů a zároveň se vyjádřil, že využil pro přepravu záchranářů soukromou leteckou společnost údajně proto, že armáda spravuje spíše „letecké muzeum”. Tento výraz považujeme za nemístný! Za současný stav armády totiž nese ČSSD velký díl odpovědnosti. Právě ČSSD více než dvě dekády jako vládní strana systematicky omezuje potřebné výdaje na modernizaci armády a výdaje státního rozpočtu směřuje raději do financování politických neziskovek, inkluze ve školství, neadresných sociálních dávek nepřizpůsobivým, pastelkovného a podobných nesmyslů. Ministr vnitra Jan Hamáček by se za tyto výroky měl omluvit a odstoupit ze své funkce.

4. Odmítáme, aby naše země byla Spojenými státy americkými vmanévrována do nepřátelského vztahu s Ruskem a Čínou.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo tento týden navštíví Polsko, Českou republiku, Slovensko a Rakousko. Během své návštěvy ve Varšavě podepíše dohodu o rozšířené vojenské spolupráci s Polskem. Součástí dohody má být vyslání dalších nejméně 1000 amerických vojáků do Polska. Spojené státy koncem července oznámily, že stáhnou z Německa zhruba 12 000 svých vojáků, přičemž 5 600 z nich by mělo být přesunuto do jiných členských zemí NATO včetně Polska. Amerického ministra v České republice kromě vystoupení v Senátu čeká i jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a s prezidentem Milošem Zemanem. Podle americké diplomacie chce Pompeo v Praze jednat o spolupráci v jaderné energetice a o „snahách o obranu před neblahým vlivem Ruska a Číny”. Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje nákup předražených amerických vrtulníků pro naši armádu a také odmítáme jejich snahy postavit na našem území vojenskou základnu. V dostavbě jaderné elektrárny Dukovany by měl mít stát zájem na tom, aby byli do stavby zapojeni čeští dodavatelé, byla zajištěna energetická soběstačnost státu, bylo zajištěno zapojení českých dodavatelů a v neposlední řadě byla podpořena zaměstnanost v ČR. Odmítáme, aby naše země byla Spojenými státy americkými vmanévrována do nepřátelského vztahu s Ruskem a Čínou.

5. Hnutí SPD naprosto jasně odmítá návrhy na zřízení armády EU.

Hnutí SPD naprosto jasně odmítá návrhy na zřízení armády EU. EU není stát a nepotřebuje vlastní armádu. Je  zřejmé, že by mohlo jít  o snahu vytvořit  žoldnéřský sbor sestavený k nátlaku na neposlušné země EU. Agrese proti těmto zemím by byla maskovaná předstíráním celoevropského zájmu. EU se již nyní snaží vyhrožovat Maďarsku nebo Polsku sankcemi za jejich suverénní politiku. Možnost, že by elity EU disponovaly vojenskou silou, je naprosto nepřijatelná. Hnutí SPD programové prosazuje referendum o vystoupení z EU.

Politické usnesení SPD - 4. 8. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém upozorňujeme, že ministr vnitra Hamáček z ČSSD straší druhou vlnou pandemie, přitom stát není připraven na ekonomickou krizi a vysokou nezaměstnanost. Hnutí SPD nepodpoří zadlužování státního rozpočtu na příští rok. Je nutné škrtat výdaje na politické neziskovky, nepřizpůsobivé, inkluzi a podobně. Je šílené, že šéf vlastenecké italské Ligy Matteo Salvini bude trestně stíhán pouze za to, že bránil svou vlast ve funkci italského ministra vnitra před invazí ilegálních imigrantů z afrického kontinentu. Hnutí SPD navrhne ocenění českých vojáků, kteří bojovali za osvobození Kuvajtu od okupace.

1. Ministr vnitra Hamáček z ČSSD straší druhou vlnou pandemie, přitom stát není připraven na ekonomickou krizi a vysokou nezaměstnanost.

Hnutí SPD nevidí důvod lidi strašit druhou podzimní vlnou pandemie koronaviru tak, jak to dlouhodobě činí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Pandemie koronaviru se u nás nešíří plošně, ale pouze lokálně, a to zejména v důsledku několika neodpovědných jedinců. Pokud přijde druhá vlna, tak bude hlavně ekonomická a je potřeba na to stát připravit. Pro SPD je největším rizikem pro naši zemi nejistota, kterou šíří právě ministr Hamáček. Ekonomické subjekty musí naší republice věřit, a pokud tato důvěra chybí, tak potom nikdo u nás nebude chtít ani investovat, ale ani utrácet. Po prázdninách nám všem hrozí vysoká míra nezaměstnanosti a kupní síla našich občanů je nízká. Nízkopříjmové skupiny nemají v podstatě žádné finanční rezervy. Není dostatečně připravena infrastruktura a sociální síť na vysokou míru nezaměstnanosti, která logicky na podzim přijde. S tím souvisí i nedostatky ve státní politice zaměstnanosti, za což nese odpovědnost ministryně Jana Maláčová (ČSSD). S tím souvisí i další nárůst počtu lidí v exekucích. Na trhu zoufale chybí zedníci, údržbáři, instalatéři, truhláři atp. a o to se ministryně Maláčová prostřednictvím potřebných rekvalifikací dlouhodobě nestará. Na tyto skutečnosti ale hnutí SPD upozorňuje dlouhodobě, prosazujeme zestátnění výkonu exekuce a především ukončení pseudosociální politiky zvýhodňující lidi odmítající práci. Na prvním místě musí být zájmy slušných pracujících lidí.

2. Hnutí SPD nepodpoří zadlužování státního rozpočtu na příští rok. Je nutné škrtat výdaje na politické neziskovky, nepřizpůsobivé, inkluzi a podobně.

Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že 11. srpna navrhne při jednání o návrhu státního rozpočtu na příští rok zrušení superhrubé mzdy. V minulosti přitom takový návrh odmítal. Hnutí SPD podporuje snižování daní dlouhodobě. Podporujeme tedy i zrušení superhrubé mzdy. Zároveň je potřeba připravit podnikatelské prostředí na tuto změnu včas. Zjednodušení daňové legislativy je správný krok, protože u nás máme příliš velké zdanění pracovní síly a také dlouhodobě zastaralý zákon o daních z příjmu. Na druhou stranu ale chceme slyšet, jak chce Vláda ČR řešit výpadek z příjmů rozpočtu, který podle našeho odhadu bude činit minimálně 90 miliard korun ročně. Pro hnutí SPD je nepřijatelné, aby tato částka zvýšila deficit státního rozpočtu pro rok 2021, a zároveň se neřešilo zdanění dividend a zisků nadnárodním korporacím, zrušení financování politických neziskovek, předražených armádních akvizic a inkluze ve školství. Takovýto rozpočet SPD hlasováním ve sněmovně nepodpoří, protože bez škrtnutí zbytečných výdajů dojde pouze k dalšímu zvýšení astronomického státního dluhu.

3. Je šílené, že Matteo Salvini bude trestně stíhán pouze za to, že bránil svou vlast ve funkci italského ministra vnitra před invazí ilegálních imigrantů z afrického kontinentu.

Italští senátoři minulý týden zbavili šéfa protiimigrační strany Liga, senátora Mattea Salviniho, imunity, a to poměrem hlasů 149 ku 141. Letos 12. února italští senátoři rozhodli stejně v obdobné kauze, která se týká případu z loňského července. Salvini tehdy jako ministr vnitra nedovolil okamžité vylodění 130 migrantů. Ten nyní bude trestně stíhán pouze za to, že bránil svou vlast ve funkci ministra vnitra před invazí ilegálních imigrantů z afrického kontinentu. Hrozí mu až 15 let odnětí svobody a pobytu v žaláři. Tak to je skutečně neuvěřitelné. Probruselští sluníčkáři chtějí stíhat Mattea za to, že plnil svou vlasteneckou povinnost. Pokud novodobí neomarxisté nemohou Salviniho porazit v regulérních volbách, tak ho vsadí do vězení. To jsou představy současné italské probruselské “demokracie”. Nad nepřizpůsobivými imigranty z naprosto odlišných kultur drží úřady ochrannou ruku a ti mohou znásilňovat, krást, rabovat nebo i dokonce vraždit. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó k tomu napsal, že italský senátor a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini si zaslouží „vděk a ocenění” za to, jak bránil Evropu a svou zemi před nelegální migrací. Toho se u nás od ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) či ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ale nedočkáme, protože Petříček podporuje přijímání „sirotků” a Hamáček bojuje proti takzvané „předsudečné nenávisti”, což je pojem, který má kriminalizovat odpůrce imigrace. Pro SPD je nepřijatelné, aby důsledná ochrana státních hranic a nedostatečně rychlé přijetí ilegálních imigrantů bez jakýchkoliv dokladů totožnosti bylo kvalifikováno jako trestný čin. Vítejte v Absurdistánu – globalizované a neomarxistické EU. Hnutí SPD jako jediná politická síla v naší zemi zastoupená ve sněmovně požaduje vypsání referenda o vystoupení z EU, protože je čím dál více jasné, že vystoupení z EU není dětinské, ale nutné!

4. Hnutí SPD navrhne ocenění českých vojáků, kteří bojovali za osvobození Kuvajtu od okupace.

Připomínáme si třicet let od okupace Kuvajtu Irákem. Českoslovenští vojáci se v naprostém souladu s mezinárodním právem zúčastnili vojenské operace k osvobození Kuvajtu. Hnutí SPD s hrdostí připomíná nasazení našich vojáků v této vojenské akci. Naprosto nezaslouženě se jim dnes nedostává patřičné pozornosti. Budeme prosazovat ocenění účastníků této války  a budeme navrhovat, aby některý z útvarů české armády nesl čestný název připomínající skvělé výsledky nasazení našich specialistů radiačního průzkumu a chemické ochrany. Tato operace pro osvobození Kuvajtu byla na rozdíl od okupace Iráku a Afghánistánu v souladu s mezinárodním právem a šlo o boj za osvobození suverénního státu od okupantů.

Politické usnesení SPD - 28. 7. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém sdělujeme, že hnutí SPD nevidí důvod pro obnovení nouzového stavu a opětovné zahájení řízení země krizovým štábem, protože data ze statistik byla nepravdivá a v realitě je nakažených mnohem méně. Odmítáme, aby byly krajské a senátní volby odloženy a aby ministr vnitra Hamáček lidem zabránil volit. Ale i korespondenční hlasování lze zmanipulovat, proto ho nepodporujeme. YouTube profil Tomia Okamury byl smazán neomarxistickými cenzory za to, že upozorňoval na násilí imigrantů. SPD bojuje s exekutorskými mafiemi, pomáhá lidem v dluhových pastech a prosazuje zestátnění exekutorů. Babišova vláda je bohužel proti. Hnutí SPD je proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která zavádí genderovou totalitu.

1. Hnutí SPD nevidí důvod pro obnovení nouzového stavu a opětovné zahájení řízení země krizovým štábem, protože data ze statistik byla nepravdivá a v realitě je nakažených mnohem méně.

Hnutí SPD nevidí důvod pro obnovení nouzového stavu a opětovné zahájení řízení země krizovým štábem. Odmítáme tyto návrhy ministra Hamáčka. Covid-19 je třeba řešit na úrovni místních a regionálních opatření a není zatím důvod k plošným opatřením v celé České republice. Je skandální, že se zbytečně strašili lidé na základě špatných statistik. Nejasnosti ve vykazovaném počtu nemocných jsou selháním a je třeba říct, kdo je odpovědný za stav, kdy po čtyřech měsících nevíme, kdo z nakažených je nemocný a kdo není. Ministerstvo zdravotnictví totiž výrazně revidovalo koronavirové statistiky. Aktuálně nakažených bylo v pondělí dopoledne 3 479, tedy o 1 775 méně než ráno. Naopak počet vyléčených vzrostl z 9 590 na 11 423. Za skokovým nárůstem je revize dat, jež hygienici v poslední době nestíhali aktualizovat, uvedl šéf zdravotnických statistiků.

2. Odmítáme, aby byly krajské a senátní volby odloženy a aby bylo lidem zabráněno volit. Ale i korespondenční hlasování lze zmanipulovat, a proto ho nepodporujeme.

Blíží se podzimní krajské a senátní volby a vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nevyloučil, že by se mohly kvůli epidemiologické situaci posunout. Pro hnutí SPD je tento výrok naprosto skandální a vypovídá o jeho nekompetentnosti. Ministr vnitra Hamáček je tady od toho, aby volby podle platné legislativy zabezpečil a nikoliv, aby svými výroky buďto krajské a senátní volby navrhoval odložit, anebo aby lidem, kteří mají kvůli nákaze Covid-19 nařízenou karanténu, zakazoval se voleb zúčastnit. Každému, kdo je v karanténě a má volební právo, stát musí umožnit a zajistit výkon tohoto práva včetně lidí v karanténě, a nikoliv ho v tomto právu omezovat. To, že chytrá karanténa nefunguje, je také odpovědnost této vlády. Zároveň ale odmítáme korespondenční hlasování, při kterém není zajištěna garance objektivity a může docházet k manipulacím volebních výsledků, viz poslední prezidentské volby v Rakousku, které musely být zrušeny. Hnutí SPD v této souvislosti navrhovalo v průběhu koronavirové první vlny změnu zákona o ochraně veřejného zdraví. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM nám tento návrh tehdy odmítla. Zabezpečení zdárného průběhu podzimních krajských a senátních voleb ale v této souvislosti není problém legislativní, ale je to pouze záležitostí organizace technického a hygienicko-epidemiologického zabezpečení. A ministr vnitra Hamáček je tu od toho, aby vymyslel způsob, jak lidem v karanténě umožnit výkon volebního práva.

3. YouTube profil Tomia Okamury byl smazán neomarxistickými cenzory za to, že upozorňoval na násilí imigrantů.

Původní kanál předsedy hnutí SPD Tomia Okamury už na YouTube nenajdete. V pátek minulý týden byl totiž neomarxistickými cenzory smazán. Zablokováním profilu mu ale nedávno pohrozil i Facebook. YouTube tak ale učinil bez jakéhokoli předešlého upozornění. Důvodem zrušení je podle všeho to, že zde byla opakovaně zveřejňována videa, na kterých byly vyobrazeny násilné a kriminální činy migrantů v západní Evropě a „bojovníků proti rasismu” v rámci hnutí Black Lives Matter (BLM) v USA. Hnutí SPD zastává názor, že ukazovat násilné a pravdivé chování migrantů je legitimní a není to nenávistný slovní projev. Jestli se někdo projevuje nenávistně, tak jsou to zrovna ilegální imigranti, násilníci a kriminální živly podporované hnutím BLM v USA. Svoboda slova musí platit pro všechny, ale podle pirátských cenzorů sociálních sítí je prostě zakázáno ukazovat realitu.

4. SPD bojuje s exekutorskými mafiemi, pomáhá lidem v dluhových pastech a prosazuje zestátnění exekutorů. Babišova vláda je bohužel proti.

SPD bojuje s exekutorskými mafiemi, pomáhá lidem v dluhových pastech a prosazuje zestátnění exekutorů. V České republice je momentálně více než 700 tisíc občanů postižených exekucemi. Kvůli koronaviru budou mnozí dlužníci v ještě složitější situaci. Vláda ČR v pondělí vyslovila nesouhlasné stanovisko s návrhem poslanců SPD na vydání zákona o změně a zrušení některých zákonů v souvislosti se zrušením soudních exekutorů. Přijetím návrhu zákona mělo dojít k navrácení stavu právní úpravy do roku 2001, tedy do období, kdy výkon rozhodnutí zajišťoval výhradně stát bez existence soukromých exekutorů. SPD je jediný politický subjekt zastoupený ve sněmovně, který systematicky prosazuje pomoc lidem v exekucích a dluhových pastech. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM ale naše návrhy odmítá.

5. Hnutí SPD je proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která zavádí genderovou totalitu.

Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM v pondělí odložila projednání návrhu na ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí – tzv. Istanbulskou úmluvu. Urgentní projednání Istanbulské úmluvy doporučila v pátek 24. července 2020 Rada vlády pro rovnost mužů a žen, které předsedá premiér Andrej Babiš. Premiér Babiš Istanbulské úmluvě vyslovil v minulosti svou podporu. Tato úmluva je mezinárodní smlouvou Rady Evropy, která byla přijata už v roce 2011, ale v platnost vešla až o tři roky později. Česká republika jako jeden z posledních unijních států dokument podepsala až v květnu roku 2016, dosud však nedošlo k její ratifikaci Parlamentem ČR. Hnutí SPD s ratifikací této kontroverzní smlouvy nesouhlasí. Pod rouškou ochrany práv žen nám má být totiž v reálu podsunuta gender agenda směřující proti rodině, konzervativním hodnotám, mužům apod. A je to jenom další pokus, jak předat další kus moci nikým nevolenému neziskovému sektoru, včetně mezinárodního. V připomínkovém řízení odborný nesouhlas z hlediska práva však vyjádřily i Nejvyšší soud a Nejvyšší státní zastupitelství. Upozorňují, že všechna nežádoucí jednání popsaná ve Smlouvě jsou už nyní v ČR trestná a jsou součástí trestního zákona. Po ratifikaci úmluvy by však mělo dojít i ke změně některých současných zákonů v České republice tak, aby vyhovovaly znění úmluvy. Hnutí SPD vítá v této souvislosti prohlášení polského ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra, který o víkendu uvedl, že Polsko od Istanbulské úmluvy odstoupí. V polské vládě na toto téma probíhá debata. Maďarsko a Slovensko v parlamentu již úmluvu odmítly. Česká republika by měla podle hnutí SPD postupovat stejně.

Politické usnesení SPD - 21. 7. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém připomínáme, že premiér Andrej Babiš v Bruselu odsouhlasil, že čeští občané budou platit dluhy Evropské unie. Hnutí SPD odmítá, aby čeští občané platili astronomické dluhy unie, a pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, ČR je odmítne platit. Vláda nese odpovědnost za nárůst případů Covid 19. Karel Havlíček (ANO) by měl odstoupit z funkce ministra dopravy kvůli neutěšenému stavu v železniční dopravě. Francouzský Senát se zabývá postupující islamizací francouzské společnosti – islamizace je hrozbou pro Evropu i pro naši zemi. Vítáme, že vládní zmocněnec zahájí konzultace s Ruskou federací, které by měly vyřešit vzájemné spory.

1. Odmítáme, aby čeští občané platili astronomické dluhy Evropské unie.

Premiér Andrej Babiš v Bruselu odsouhlasil, že čeští občané budou platit dluhy Evropské unie a že EU bude vybírat celoevropské daně. Pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, ČR je odmítne platit. O minulém víkendu a na začátku týdne proběhl summit EU k rozdělení astronomické částky 750 miliard eur (18,7 bilionu korun) v rámci tzv. fondu obnovy určeného na pomoc zemím postiženým koronavirem a dalšímu sedmiletému finančnímu rámci EU. Peníze si EU půjčí. Na summitu byl vyvíjen tlak na všechny členské státy, aby se společně se státy tzv. eurozóny podílely na zadlužení a půjčkách EU. Je evidentní, že takovouto částku nelze rozdělit spravedlivě, protože každý stát přistupoval se svými opatřeními vůči pandemii koronaviru rozdílně. Navíc EU žádné vlastní prostředky nemá – peníze má od členských států a jejich občanů. Hnutí SPD v této souvislosti odmítá zadlužení EU, potažmo našich občanů, na dlouhé dekády. Tyto investice jsou ke všemu určeny zejména pro jižní křídlo EU (Itálie, Španělsko), které mají hospodářské a ekonomické problémy dlouhodobě. Tato částka je také přednostně určena na tzv. Green Deal, tedy projekty, které nejsou v zájmu občanů našeho státu. Pro hnutí SPD je naprosto nepřijatelné, aby takováto důležitá rozhodnutí, která budou mít velký a dlouhodobý dopad na všechny občany České republiky, neschvaloval Parlament ČR, ale pouze premiér a jeho vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM. Kdyby v naší zemi byla funkční demokracie, schvalovala by se podobně závažná záležitost v referendu. Nechceme být vazaly EU, a proto hnutí SPD jako jediná politická síla zastoupená ve sněmovně požaduje vypsání referenda o vystoupení z EU.

2. Vláda nese odpovědnost za nárůst případů Covid 19.

V České republice je aktuálně minimálně 4 903 potvrzených osob nakažených koronavirem, to je zatím maximum od začátku pandemie v dubnu letošního roku. V současné době jsou to ohniska nákazy zejména v Moravskoslezském kraji, Praze a Středočeském kraji. Covid 19 se šíří stejnou rychlostí jako na jaře, ale vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM současnou situaci bagatelizuje. Stalo se tak přesto, že byla zavedena vládní plošná opatření (např. tzv. chytrá karanténa) a byla vypnuta ekonomika a schválen 500 miliardový státní dluh, který budou naši občané splácet dalších minimálně sedm let. V současné situaci vláda přenáší odpovědnost na hejtmany, přičemž drastická opatření krajské hygieny v Moravskoslezském kraji (která je ale v gesci Ministerstva zdravotnictví) byla vydána téměř s okamžitou platností, bez ohledu na probíhající kulturní a společenské akce. Hnutí SPD zastává názor, že Vláda ČR nese veškerou odpovědnost za současný stav, a také by měla kompenzovat škody vzniklé pořadatelům v souvislosti s těmito opatřeními, jako např. zrušení probíhajícího NeFestivalu v Ostravě.

3. Karel Havlíček by měl odstoupit z funkce ministra dopravy kvůli neutěšenému stavu v železniční dopravě.

Minulý týden se nesl ve znamení sedmi po sobě jdoucích sérií mimořádných událostí na železnici. Je to pouhý vrcholek ledovce, který jasně vypovídá o současné situaci na Ministerstvu dopravy a systémových chybách a špatné koncepci zejména v železniční dopravě a Českých drahách (ČD). Naše železnice je zastaralá, chybí potřebné investice, strojvedoucí navíc ke své práci prodávají jízdenky a přehazují výhybky. Jsou přetěžováni a s ohledem za svěřenou hmotnou odpovědnost nejsou dostatečně ohodnoceni. Chybou bylo i oddělení ČD na osobní a nákladní dopravu vznikem ČD Cargo a.s. v roce 2007. Hnutí SPD proto zastává názor, že ministr Karel Havlíček (za ANO), který řídí dvě ministerstva a je ještě navíc vicepremiérem vlády, by měl z funkce ministra dopravy odstoupit, protože evidentně situaci nezvládá. Také se potvrzuje to, co říká SPD od samého začátku, že nelze řídit improvizací a suplováním ministerstvo dopravy.

4. Francouzský Senát se zabývá postupující islamizací francouzské společnosti – islamizace je hrozbou pro Evropu i pro naši zemi.

Francouzský Senát projednává analýzu o pronikání islámu do francouzské společnosti. Analýza konstatuje, že probíhá postupná islamizace francouzské společnosti a zdůrazňuje, že jde o radikální islám, který je netolerantní k principům občanské společnosti. Radikální islamisté plně využívají zvýhodňování menšin politikou multikulturalismu pro růst svého vlivu. Rozsáhle využívají právo na domácí vzdělávání dětí, takže mladá generace je plně pod vlivem radikálních imámů. Analýza navrhuje 44 zásadních opatření, které je třeba udělat k záchraně francouzské společnosti. Upozorňuje, že jinak čeká Francii nárůst násilí a ohrožení demokracie. Je to plné potvrzení názorů hnutí SPD, které varuje před islamizací západní Evropy. Islamizace je nebezpečím i pro Českou republiku.

5. Vítáme, že vládní zmocněnec zahájí konzultace s Ruskou federací, které by měly vyřešit vzájemné spory.

Vláda ČR projednala a schválila mandát zmocněnce pro konzultace s Ruskou federací – ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka. Uvedlo to ministerstvo zahraničí, podle kterého mají konzultace pokrýt celou šíři česko-ruských vztahů a nevěnovat se pouze dílčím sporným záležitostem. Návrh byl konzultován s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Česko-ruské vztahy se v posledních letech výrazně zhoršily zejména v souvislostmi s rozhodnutími pražských politiků (TOP 09, ODS) a odstraněním sochy maršála Koněva v Praze a výstavbě pomníku Ruské osvobozenecké armády (tzv. vlasovců). Ministerstvo zahraničí v květnu navrhlo Moskvě na základě vzájemné smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci z roku 1993 konzultace k vyřešení vzájemných sporů. Ta ale doposud neproběhla, což je také důsledkem špatné práce ministerstva zahraničních věcí vedeného Tomášem Petříčkem (ČSSD). Hnutí SPD proto jmenování Rudolfa Jindráka jako zmocněnce vítá. Rudolf Jindrák je zkušený diplomat a má řadu zkušeností s obtížnými vyjednáváními, jako byla například příprava česko-německé deklarace v 90. letech.

Politické usnesení SPD - 14. 7. 2020

Zavřít

Politické usnesení SPD

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém upozorňujeme, že hnutí SPD představilo svůj program do krajských voleb: Slušný a pracující člověk musí být na 1. místě. Odmítáme zvýhodňování nepřizpůsobivých menšin. Pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, Česká republika odmítne platit dluhy Evropské unie a Brusel v naší zemi daně vybírat nebude! Koalice ANO, ČSSD s podporou KSČM zamítla bod odsuzující bruselské kvóty na imigranty – tato koalice je probruselská a proimigrační. Hnutí SPD vítá, že v prezidentských volbách v Polsku zvítězil stávající vlastenecký a tradiční hodnoty hájící prezident Andrzej Duda. Europoslanci ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, Pirátů a KSČM podpořili protesty Black Lives Matter, které se zvrhly v ničení soch, rabování a vlnu násilí – SPD je jediné jasně proti. Vítáme schválení paušální daně, které je důležitým bodem našeho programu.

1. Hnutí SPD představilo svůj program do krajských voleb: Slušný a pracující člověk musí být na 1. místě. Odmítáme zvýhodňování nepřizpůsobivých menšin.  

V sobotu 11. července proběhlo v Praze jednání celostátního politického grémia hnutí SPD. Na tomto grémiu byla předsedou Tomiem Okamurou vyhodnocena dosavadní politická práce hnutí na všech úrovních, tedy ve sněmovně, v krajských, oblastních a místních organizacích. Byla oficiálně zahájena předvolební kampaň, představen program a zároveň proběhlo představení našich kandidátů na hejtmany a senátory. Hnutí SPD chce získat v podzimních krajských volbách aspoň pět desítek krajských zastupitelů a chce získat zastoupení  ve všech 13 zastupitelstvech krajů České republiky. Hlavními body programu SPD pro krajské volby jsou zejména zlepšení dopravní infrastruktury, zdravotní péče, sociálních služeb, úrovně školství a podpora regionálního podnikání, a tím i podpora zaměstnanosti. Hlavní motto naší kampaně je, že slušný a pracující člověk musí být na 1. místě a musí dostat více peněz, bezpečí a spravedlnosti. Odmítáme zvýhodňování nepřizpůsobivých menšin.

2. Pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, Česká republika odmítne platit dluhy Evropské unie a Brusel v naší zemi daně vybírat nebude!

Na jednání sněmovny minulý týden poslanci ANO, ČSSD s podporou KSČM a tzv. demobloku dali premiérovi Andreji Babišovi mandát, aby při jednání špiček EU podpořil Plán na podporu oživení Evropy počítající se zadlužením 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Poslanci SPD byli proti. Co je podstatou tohoto plánu? Elity EU si budou půjčovat peníze, které budou rozdělovat a členské země za ně budou ručit. Evropská unie zavede několik celoevropských daní. Je to o tom, že budeme muset dotovat krachující státy eurozóny. Brusel chce za naše peníze zachránit eurozónu, ze které by Řecko, Itálie, Španělsko či dokonce i Francie jinak mohly vystoupit. Budeme ručit za výdaje, které budou řídit jiní. Odmítáme dluhovou unii. Odmítáme platit globalistickým lichvářům za dluhy krachujících států eurozóny. Hnutí SPD avizuje, že pokud bude mít SPD vládní odpovědnost, Česká republika odmítne tyto dluhy platit a Brusel v naší zemi daně vybírat nebude! Ani korunu globalistickým lichvářům! Ani korunu Bruselu! Hnutí SPD také podnikne veškeré kroky k našemu vystoupení z EU.

3. Koalice ANO, ČSSD s podporou KSČM zamítla bod odsuzující bruselské kvóty na imigranty – tato koalice je probruselská a promigrační.

Poslaneckou sněmovnou nám bylo minulý týden zamítnuto zařazení mimořádného bodu k odmítnutí výroků spolkového ministra zahraničí Heiko Maase z 2. července 2020, který navrhl přinucení České republiky k přijímání migrantů. Hnutí SPD zastává názor, že Česká republika má plné právo odmítnout povinné kvóty na přijímání migrantů a považujeme výroky o tom, že nám tyto kvóty budou vnuceny stávající předsednickou zemí EU – Německem – za hrubý útok na naše právo rozhodovat o své migrační politice. Je evidentní, že koalice ANO, ČSSD s podporou KSČM je probruselská a proimigrační, protože nám projednání tohoto bodu společně s poslanci tzv. demobloku zamítla, a odmítla se tak postavit proti diktátu Bruselu a Berlína. SPD je jedinou stávající parlamentní silou, která hájí zájmy našich občanů a bojuje proti ilegální imigraci.

4. Hnutí SPD vítá, že v prezidentských volbách v Polsku zvítězil stávající vlastenecký a tradiční hodnoty hájící prezident Andrzej Duda.

Hnutí SPD vítá výsledky prezidentských voleb v Polsku, které proběhly o víkendu a ve kterých zvítězil stávající vlastenecký a tradiční hodnoty hájící prezident Andrzej Duda. Výsledky těchto voleb jasně vypovídají o tom, kam bude Polsko následující funkční období mandátu prezidenta Dudy směřovat. Prezident Duda je člověk, který má podporu strany PiS, která hájí konzervativní a národní zájmy, prorodinnou politiku a je kritická k politice EU. V jeho zvolení je záruka posílení spolupráce formátu V4, protože vládnoucí strana PiS má zároveň v Sejmu pohodlnou většinu 235 mandátů, a opozice nemůže tudíž z pozice prezidenta vládní návrhy vetovat. Hnutí SPD je jediným naším vlasteneckým politickým subjektem, který podporuje přímou volbu prezidenta, tedy stejný způsob, jako je v současnosti zavedený v Polsku.

5. Europoslanci ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, Pirátů a KSČM podpořili protesty Black Lives Matter, které se zvrhly v ničení soch, rabování a vlnu násilí – SPD je jediné jasně proti.

16 českých europoslanců zvedlo ruku na podporu protestů v USA a proti prezidentu Trumpovi a 3 se alibisticky zdrželi. Proti usnesení hlasovali pouze europoslanci za SPD Ivan David a Hynek Blaško. Evropský parlament (EP) tímto stanoviskem vyjádřil jasnou podporu k protestům v USA a hnutí Black Lives Matter. Jmenovitě: Kateřina Konečná (KSČM), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Evžen Tošenovský (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09), Mikuláš Peksa (Piráti), Stanislav Polčák (STAN), Radka Maxová (ANO), Dita Charanzová (ANO), Martina Dlabajová (ANO), Luděk Niedermayer (TOP 09). Markéta Gregorová (Piráti), Ondřej Kovařík (ANO), Marcel Kolaja (Piráti), Martin Hlaváček (ANO) a Ondřej Knotek (Piráti). Alexandr Vondra, Jan Zahradil a Veronika Vrecionová z ODS se zdrželi. Tyto protesty se v řadě měst zejména v USA zvrhly v ničení soch, rabování a vlnu násilí. Podle hnutí SPD záleží na všech životech, a to bez ohledu na barvu pleti, náboženství nebo politické přesvědčení.

6. Vítáme schválení paušální daně, které je důležitým bodem našeho programu.

Minulý týden bylo ve sněmovně mj. schváleno zavedení paušální daně pro drobné podnikatele a živnostníky s ročním obratem do 800 tisíc korun na základě dobrovolnosti. Jedná se o jeden z hlavních programových bodů hnutí SPD, kterým chceme zásadně snížit byrokracii OSVČ a finančních úřadů.

Aktuality

Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD

Úterý 24.11.2020|

24.11.2020 18:04 Tomio Okamura: Jsem rád, že kardinál Dominik Duka se vyjádřil kriticky na adresu islámu a varuje v tomto směru i před podobnými věcmi jako hnutí SPD. Útoky ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0