Úvodní stránkaNovinky z EUV Bruselu se už asi totálně zbláznili

Aktualita

V Bruselu se už asi totálně zbláznili

26.4.2022 17:41
Tomio Okamura: V Bruselu se už asi totálně zbláznili.
Zdá se, že Evropská unie chce poslat ke dnu ekonomiky evropských zemí. Evropská komise posuzuje, zda by Evropská unie mohla do roku 2030 dosáhnout vyššího cíle podílu obnovitelné energie na celkové produkci energie v regionu. Nový cíl by měl být 45 procent místo dosavadních 40 procent, uvedla agentura Reuters. Záminkou je odpoutání se od závislosti na fosilních palivech z Ruska. Problémem je, že obnovitelné zdroje energie (OZE) jsou ve skutečnosti občasnými zdroji energie. Někdy fouká málo, někdy moc, slunce někdy svítí, někdy nesvítí a vody je někdy dost a někdy málo.
Jako doplněk mohou OZE být ok, ale nemůže na nich stát celá energetika či její významná část právě kvůli jejich nestabilitě, kvůli které mohou přijít blackouty – jednak kvůli příliš malému napětí, ale i kvůli příliš velkému. OZE mohou přispět k energetické bezpečnosti pouze jako doplněk energetického mixu. Pokud převládají, energetickou bezpečnost naopak ohrožují.
SPD říká jasně, že systémovým řešením pro naší republiku a naše občany je odstoupit od Green Dealu EU a systému EU o obchodování s emisními povolenkami a přestat vyvážet naši elektřinu na nadnárodní burzy. Je zároveň potřeba zajistit energetickou a potravinovou soběstačnost České republiky a dostavět nové bloky jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně a zajistit strategické zásoby plynu. A též bude nutné prodloužit dobu těžby uhlí.
Brusel odhaduje, že ztrojnásobení kapacity výroby elektřiny z větru a ze slunce do roku 2030, což by znamenalo přidání 480 gigawattů elektřiny z větru a 420 GW elektřiny ze slunce, by mohlo snížit poptávku po plynu o 170 miliard metrů krychlových ročně. Komise má v květnu zveřejnit plán na odchod od ruských paliv do roku 2027… EU plánuje bez ohledu na realitu.
2022-04-27T17:18:01+01:00

Aktuality

Jurečkův návrh reformy systému sociálních dávek nezabrání jeho zneužívání

Pátek 16.02.2024|

16.2.2024 12:55 Radek Rozvoral: Jurečkův návrh reformy systému sociálních dávek nezabrání jeho zneužívání! Ministr Marian Jurečka z KDU-ČSL představil začátkem února návrh zákona, který upravuje systém vyplácení sociálních dávek. Konečné ...

Nesouhlasíme s rozhodnutím Ústavního soudu, který posvětil snížení důchodů

Úterý 30.01.2024|

30.1.2024 10:57 Radek Rozvoral: Nesouhlasíme s rozhodnutím Ústavního soudu, který posvětil snížení důchodů! Ústavní soud (ÚS) svým konečným rozhodnutím zamítl stížnost na zrušení snížení mimořádné valorizace penzí, přičemž mu ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0