Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaFialově vládě nedůvěřují již tři občané ze čtyř – požadujeme její demisi

Aktualita

Fialově vládě nedůvěřují již tři občané ze čtyř – požadujeme její demisi

22.8.2023 12:24

Radek Rozvoral: Fialově vládě nedůvěřují již tři občané ze čtyř – požadujeme její demisi!

Převážná většina občanů České republiky už dospěla k tomu, že pětikoaliční vláda pod vedením premiéra Petra Fialy nehájí jejich zájmy a nečiní zásadní kroky vedoucí k tomu, aby se lidem v naší zemi dobře žilo a zvyšovala se kvalita jejich života. Současná vláda bude brzy v polovině svého funkčního období a její vizitkou je to, že stále více občanů v ní ztratilo důvěru, neboť pociťují propad životní úrovně. Tento nežádoucí stav potvrzují i zveřejněná data z provedených výzkumů.

Hnutí SPD od začátku, kdy Fialova vláda začala úřadovat, kritizuje její kroky, neboť ta je svou neschopností přímo zodpovědná, že naše země je ve všech důležitých ekonomických statistických ukazatelích ve srovnání s ostatními státy Evropy na nejhorších příčkách. Zmíním například zdražení energií, míru inflace, pokles průmyslové výroby a stavebnictví, pokles reálných mezd nebo devalvaci úspor občanů. Lidé tak musí vynakládat více financí na chod svých domácností.

Dle oficiálních údajů Českého statistického úřadu jen za minulý rok vzrostly ceny základních potravin o 134 procent, přibližně o třetinový nárůst se zvýšily lidem náklady na bydlení (zemní plyn, teplo a teplá voda) a o více jak pětinu vzrostly náklady za elektřinu a stočné. Tímto ale pro naše občany tento nežádoucí stav nekončí, neboť Fialova vláda na ně chystá v brzké době další opatření, které je finančně poškodí a to tzv. vládní konsolidační balíček a novelu zákona o důchodovém pojištění.

Silnou nespokojenost občanů s probruselskou vládou Petra Fialy potvrzují i průzkumy veřejného mínění. Nedávno zveřejněný průzkum zrealizovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd v období od 26. 5. – 24. 7. 2023. Celkem 929 respondentů starších 15 let zodpovědělo na otázky v rámci osobního rozhovoru. Závěr výzkumu je jednoznačný. Nekompetentní Fialově vládě již nevěří tři občané ze čtyř, důvěřuje jí už pouze 25 procent lidí; v tom 2 % „rozhodně“ a 23 % „spíše“. S politickou situací je to pro vládnoucí pětikoalici ještě horší, spokojenost vyjádřilo pouze 15 procent respondentů výzkumu, více než třípětinová většina (62 %) veřejnosti vyjádřila nespokojenost. Podrobnější analýza ukázala, že spokojenost s politickou situací lidí klesá se zhoršujícím se hodnocením jejich životní úrovně vlastní domácnosti, kdy se stále více lidí propadá do sociální chudoby, a jsou odkázáni na výplatu podpůrných sociálních dávek.

Tento stav hnutí SPD zásadně odmítá. Fialova vláda ekonomicky ničí český stát a doplácí na to všichni slušní a pracující občané, rodiny s dětmi, senioři, i zdravotně postižení občané. Požadujeme demisi vlády. Pro nás jsou občané České republiky na prvním místě.

2023-08-22T11:56:40+02:00

Aktuality

Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti globalistům za národní zájmy

Pondělí 25.09.2023|

25.9.2023 22:54 Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti ...

Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu

Úterý 12.09.2023|

12.9.2023 14:53 Radek Rozvoral: Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu! Fialova vláda, které dnes už zcela věří jen dvě procenta občanů, se snaží si všemi ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0