Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaMáme připraveno řešení vedoucí ke zvýšení porodnosti mladých pracujících rodin

Aktualita

Máme připraveno řešení vedoucí ke zvýšení porodnosti mladých pracujících rodin

16.1.2024 9:58

Radek Rozvoral: Máme připraveno řešení vedoucí ke zvýšení porodnosti mladých pracujících rodin!

Počet narozených dětí v České republice v roce 2023 opět výrazně poklesl oproti roku 2022. Podle odborníků se situace vzhledem k okolnostem dala očekávat a propad tak bude zřejmě nejen pokračovat, ale může se i nadále prohloubit. Faktorů, které snížení porodnosti negativně ovlivňují, je celá řada. Zcela jasné je to, že současná Fialova vláda svou nečinností pomoc mladým pracujícím rodinám neřeší a svými rozhodnutími tento neblahý stav ještě podporuje, viz nové změny vyplývající z daňového balíčku.

Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje současnou pětikoaliční vládu v čele s premiérem Petrem Fialou, která za celou dobu svého dvouletého působení neudělala nic pro naše občany, ba naopak. Stále se jenom vymlouvá, že musí „dát do pořádku veřejné finance“, s čímž souhlasíme, ale už zcela odmítáme, jakým způsobem se rozhodla to řešit. Příjemce důchodů nezákonně připravila o jejich navýšení, a všem občanům svou nekompetentností zapříčinila nejvyšší inflaci a z ní vyplývající zdražování téměř všeho. Životní úroveň se tak všem lidem výrazně propadla a tento trend bude pokračovat i v tomto roce. Důvod jsou platná opatření vycházející z daňového balíčku, která začala platit od 1. ledna 2024.

Pro prosperitu naší ekonomiky, a to hlavně v budoucnu, je nutná podpora mladých pracujících rodin s dětmi. Státní sociální politika musí být věcí prvořadého veřejného zájmu a její financování musí být zajišťováno a garantováno státem v plném rozsahu. Vycházeje z našeho dlouhodobého programu, požadujeme ucelený systém dostupné podpory rodin ze strany státu, a to od založení rodiny až po důstojné stáří. Jednou z našich priorit je zvýšení porodnosti, neboť tím je zajištěn předpoklad udržení financování důchodového systému v budoucnu.

Jak ale ukazují statistiky, porodnost v České republice je na rekordně nízkých hodnotách. V loňském roce přišlo na svět tak málo dětí (narodilo se jich 92 tisíc), že půjde o jeden z vůbec nejslabších populačních ročníků. V roce 2022 Český statistický úřad (ČSÚ) evidoval 99.800 novorozenců. Pro srovnání ještě uvedu, že za rok 2008 je evidováno téměř 120 tisíc narozených dětí. Dle ČSÚ bylo v roce 2023 o více než deset procent méně proti roku 2022 i sňatků, což plně potvrzuje, že podpora mladých rodin je ze strany státu téměř nulová. V žádném případě nelze očekávat zvýšení porodnosti a dle odborníků pokles ještě nastane. Zrušení školkovného a omezení možnosti využití slevy na manžela či manželku je pro mladé lidi silně demotivující proto, aby zakládali rodiny.

V hnutí SPD nám osud mladých pracujících rodin s dětmi není lhostejný! Pokud se budeme aktivně podílet na příští vládě, na což jsme připraveni, budeme prosazovat úkoly vyplývající z projektu určeného pro naše pracující rodiny s dětmi s názvem: „Rodina na 1. místě“, se kterým se mohou všichni seznámit prostřednictvím webových stránek (www.rodinana1miste.cz). Forem podpory je zde uvedeno mnoho a týkají se např. podpory bydlení, výhodných manželských půjček, zvýšení porodného a výrazných daňových slev na každé dítě.

2024-01-16T09:49:00+02:00

Aktuality

Bezpečnost a prosperita ČR řešena odborným seminářem za účasti exprezidenta Zemana

Neděle 19.05.2024|

19.5.2024 18:49 Bezpečnost a prosperita ČR řešena odborným seminářem za účasti exprezidenta Zemana. Překvapivé výroky Zemana na semináři o bezpečnosti – Stačilo dodržet Minské dohody či nezpronevěřovat se otcům zakladatelům ...

Odmítáme korespondenční volbu, jelikož porušuje Ústavu České republiky

Úterý 14.05.2024|

14.5.2024 12:55Radek Rozvoral: Odmítáme korespondenční volbu, jelikož porušuje Ústavu České republiky!Minulý čtvrtek hodinu před polednem začala v Poslanecké sněmovně mimořádná schůze, která byla svolána z podnětu koaličních poslanců, a to s jediným cílem, ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0