Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaPožadujeme okamžité zavedení stálých kontrol na našich státních hranicích

Aktualita

Požadujeme okamžité zavedení stálých kontrol na našich státních hranicích

24.10.2023 13:54

Radek Rozvoral: Požadujeme okamžité zavedení stálých kontrol na našich státních hranicích!

Bezpečnostní situace se v celé Evropě výrazně zhoršila, kdy mezi největší bezpečnostní riziko patří neustále rostoucí počty imigrantů pocházejících převážně z muslimských zemí, kteří za pomoci převaděčů volí různé nelegální cesty, jak se do Evropy dostat.

Hnutí SPD zastává k řešení nelegální imigrace do unijních zemí stále stejný postoj, spočívající v úplném zamezení příchodu těchto imigrantů do Evropy. EU se ale vůbec nepoučila z velké imigrační vlny z let 2015 až 2016, kdy se nelegální cestou dostalo do EU více jak milion imigrantů. Vrcholní představitelé EU neumí tento problém razantně řešit, takže počty nelegálních imigrantů do EU stále stoupají. Evropská pohraniční agentura Frontex uvádí, že letos zaznamenala nejvíce případů nelegálních přechodů vnějších hranic Evropské unie, což je nejvyšší počet od roku 2016, a tyto počty stále strmě rostou. Imigranti využívají nejvíce cestu přes západní Balkán a přes střední Středomoří. Zadržení imigranti nejčastěji pocházejí ze Sýrie, Afghánistánu a Tuniska, kdy v drtivé většině případů přechodu hranic bez potřebných dokladů šlo o mladé muže. Ženy a nezletilí představovali méně než dvacet procent. Jsou to právě mladí muži, vyznavači islámské ideologie, kteří představují pro jednotlivé unijní země výrazné bezpečnostní riziko, neboť někteří z nich se mohou hlásit k radikálnímu islámu.

Zcela bezzubý proti zamezení nelegální imigrace do EU se jeví i tzv. „Migrační pakt EU“, který připravují bruselští úředníci. Dle našeho hnutí se bude jednat o zcela neúčinný nástroj, neboť nikdy nebude plně, nebo alespoň z velké části, zajištěna návratová politika těchto imigrantů zpět do zemí, odkud do EU nelegálně přišli. Vše spěje jen k tomu, že jednotlivé státy budou vynakládat zbytečně velké finance na tento projekt, který nebude nikdy funkční. Současná probruselská pětikoaliční vláda Petra Fialy ho ale podporuje.

Současnost je taková, že EU nezvládá nápor nelegální imigrace a německé kontroly na hranicích se staly realitou. Německo tak znovuzavedlo a zpřísnilo zesílené kontroly na hraničních přechodech s Českou republikou a Polskem kvůli rekordnímu přívalu nelegálních imigrantů. To samé zavedlo dočasně Polsko, Rakousko a Slovensko. Česká republika zavedla od 4. října opět jen namátkové kontroly na česko-slovenské hranici, které mají trvat do 2. listopadu. Zadržené počty převaděčů a nelegálních imigrantů, které se každým dnem zvyšují, potvrzují pouze to, co dlouhodobě požadujeme od Fialovy vlády.

Hnutí SPD požaduje okamžité zavedení stálých kontrol na našich státních hranicích a vypovězení všech nelegálních imigrantů, nebo imigrantů, kteří u nás páchají trestné činy. Pro nás jsou naši občané na prvním místě a zajištění jejich bezpečnosti je pro nás prioritou.

2023-10-24T12:10:49+01:00

Aktuality

Odmítáme další diktát EU ohledně chovu malých zvířat v domácnostech

Úterý 31.10.2023|

31.10.2023 13:54 Radek Rozvoral: Odmítáme další diktát EU ohledně chovu malých zvířat v domácnostech! Drtivá většina českých občanů odmítá iniciativu prosazovanou západními aktivisty, spočívající v určení tzv. evropského pozitivního seznamu ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0