Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaPožadujeme po vládě konkrétní kroky ke snižování státního dluhu a inflace

Aktualita

Požadujeme po vládě konkrétní kroky ke snižování státního dluhu a inflace

15.9.2023 10:57

Radek Rozvoral: Požadujeme po vládě konkrétní kroky ke snižování státního dluhu a inflace!

Současný stav naší ekonomiky je tristní a statistické údaje dokladují, že patříme mezi nejhorší v rámci unijních zemí. To ale naší vládě zřejmě vůbec nevadí, což potvrzuje i tím, že nemá připravené žádné plánované kroky na jeho zlepšení.

Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje počínání pětikoaliční vlády Petra Fialy, a to ve šech směrech. Současný kabinet nedělá téměř vůbec nic pro to, aby se našim občanům zvyšovala životní úroveň, rostly jejich příjmy a rozvíjela se naše ekonomika. Tato probruselská vláda má jiné priority a zcela zapomněla na naše občany. Těm naopak začala ztěžovat jejich každodenní život a přesunuje na ně další finanční zatížení pro jejich rodinné rozpočty. To se týká všech věkových skupin obyvatel. Příjemce důchodů okradla o jejich zákonné valorizace, nechce navýšit sociální dávky pro zdravotně postižené občany a těm, kteří jim poskytují nutnou péči a pracujícím chce zavést další odvody a zvýšit daně.

Poslanci za hnutí SPD v rámci každého jednání Poslanecké sněmovny navrhují zařadit na program jednání Sněmovny důležité body, ve kterých by se společně řešila současná neudržitelná ekonomická situace České republiky. Bylo tomu i na úterním jednání PS, kde jsme prostřednictvím našeho místopředsedy Radima Fialy navrhovali zařadit bod s názvem: „Informace vlády o vývoji státního dluhu a inflace a o opatřeních na jejich snižování“. Nechceme totiž přihlížet nečinnosti Fialovy vlády a požadujeme dostat odpovědi, jak to kabinet bude řešit, a aby nám představil konkrétní kroky a opatření vedoucí ke zlepšení tohoto stavu.

Na nepříznivý vývoj ekonomiky v České republice za období vlády Petra Fialy upozorňuje i Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své výroční zprávě za rok 2022. Uvádí se zde, že se česká ekonomika ještě nedokázala vrátit na předkrizové tempo růstu hospodářství z roku 2019, kdy naše ekonomika rostla tříprocentním tempem. V citované zprávě NKÚ se uvádí, že podle mezinárodního srovnání zaznamenaly tři čtvrtiny zemí Evropské unie vloni vyšší meziroční růst hrubého domácího produktu než Česká republika, která zaznamenala o 1,1 procentního bodu nižší meziroční růst, než je průměr Evropské unie, přičemž letos je tento trend na konkrétních číslech ještě horší. Už jsme v rámci Evropské unie v této veličině na posledním místě, stejně tak jako v propadu reálných mezd.

Za hnutí SPD máme celou řadu návrhů, jak dosáhnout zlepšení situace. Fialova vláda ale zřejmě nic připraveného nemá, protože poslanci vládní pětikoalice na pokyn svých lídrů zamítli náš návrh, ostatně jako všechny další opoziční návrhy bodů do programu jednání schůze PS zařadit. Svědčí to pouze o tom, že současná vláda je nekompetentní, neschopná řídit náš stát a spoléhá se pouze na výběr daní od našich občanů, které neustále navyšuje (viz navrhovaná opatření obsažené ve vládním konsolidačním balíčku). Nejlepším řešením pro většinu našich občanů by bylo, kdyby už Fialova vláda skončila. Požadujeme demisi vlády.

2023-09-17T10:28:40+02:00

Aktuality

Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti globalistům za národní zájmy

Pondělí 25.09.2023|

25.9.2023 22:54 Diskusní večer s 1. místopředsedou a poslancem SPD Radimem Fialou a právničkou a členkou Svatopluku Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti ...

Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu

Úterý 12.09.2023|

12.9.2023 14:53 Radek Rozvoral: Zásadně odmítáme navyšování koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu! Fialova vláda, které dnes už zcela věří jen dvě procenta občanů, se snaží si všemi ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0