Úvodní stránkaNovinky hlavní stranaČeská vláda musí především řešit pomoc našim občanům a firmám

Aktualita

Česká vláda musí především řešit pomoc našim občanům a firmám

1.3.2024 11:56

Radek Rozvoral: Česká vláda musí především řešit pomoc našim občanům a firmám!

Současná pětikoaliční vláda je už za polovinou svého období, ale její aktivity jsou stále více směřovány na problémy týkající se celé Evropské unie, čímž jí nezbývá čas řešit problémy, které trápí občany České republiky.

Hnutí SPD se na základě svého programu velice snaží o to, aby měli naši občané více peněz, bezpečí a spravedlnosti. Náš program je cílený především na zajištění lepších životních podmínek pro všechny skupiny českých občanů, a též na zajištění větší nezávislosti a suverenity českého státu. Občané už měli dostatek času se přesvědčit, že my své sliby plníme a za svým programem si stojíme.

To se ale v žádném případě nedá říci ani o jedné vládní straně, čímž zvolení poslanci za tyto strany zcela oklamali své voliče. Navíc je nutné dodat, že nejenže neplní, co lidem slibovali, ale navíc přijímají takové zákony a opatření, které život občanům velmi ztěžují. Slušní a pracující občané, rodiny s dětmi, senioři a zdravotně postižení občané mají problémy vyjít s financemi na zajištění chodu svých domácností a stále více z nich se stává osobami závislými na sociálních dávkách.

Proto neustále apelujeme na vládu v čele s premiérem Petrem Fialou, ať už začne účinně řešit pomoc našim občanům a prioritně se zabývat aktuálními problémy. Těch problémů k řešení je mnoho a já zmíním jen tři z nich. Řešení situace v huti Liberty Ostrava, kdy by měla vláda představit strategii dalšího postupu. Liberty Ostrava zaměstnává okolo 6 tisíc lidí a v návazných firmách pracuje dalších 40 tisíc zaměstnanců, což včetně rodinných příslušníků čítá okolo 100 tisíc lidí. Fialova vládní pětikoalice situaci dostatečně neřeší a je laxní, přestože je stát jedním z největších věřitelů firmy.

Dále chci upozornit, že téměř dva miliony českých občanů nemají svého zubního lékaře a stomatologická péče je pro ně nedostupná a drahá. Jde opět o dlouhodobé selhání státu a všech vládních reprezentací, které nebyly schopny zajistit finančně i fyzicky dostupnou stomatologickou péči pro všechny občany České republiky po celém jejím území. Řešením je komplexní změna koncepce zdravotnictví vládou, na které je hnutí SPD připraveno se podílet svými odborníky.

Jako poslední příklad uvedu, že nekompetentní rozpočtová hospodářská politika Fialovy vlády vede dlouhodobě k úpadku české ekonomiky a ke ztrátě důvěry občanů v budoucnost. Naši občané se kvůli Fialově vládě mají hůře než před rokem a naše země je dlouhodobě nejhorší téměř ve všech ekonomických statistikách členských států Evropské unie, kdy též máme mimo jiné největší pokles reálných mezd ze všech zemí OECD. K tomu je důležité podat informaci, že hnutí SPD nabízí při řešení všech těchto bodů pomoc, spočívající v návrzích řešení. Zatím ale vládní strany naší nabízenou pomoc s arogancí odmítají.

2024-03-03T11:29:56+02:00

Aktuality

Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku

Čtvrtek 28.03.2024|

28.3.2024 14:53 Radek Rozvoral: Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku!  Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky křesťanského světa, kdy pro křesťany jsou spojovány se vzkříšením Ježíše ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0