Politické usnesení SPD

12/7 2016

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. Předsednictvo SPD projednalo výsledky setkání evropských parlamentních vlasteneckých stran ve Štrasburku. Hlavní vlastenecké parlamentní strany Evropy sdružené ve frakci Evropa národů a svobody (ENF), kterou vede předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen, hodnotí výsledek britského referenda jako projev touhy Britů po svobodě. Nejde o výraz nenávisti a odmítání spolupráce. Nehrozí nic z toho, čím nás straší Česká televize a politické elity EU. Vlastenecké strany Evropy jsou ve shodě, že Brexit je pouze první krok k osvobození národů Evropy směrem k bezpečnosti, spolupráci a prosperitě.

2. Hnutí SPD pozitivně oceňuje vystoupení prezidenta Zemana na setkání států NATO ve Varšavě. Cestou ke snižování napětí musí být dialog s Ruskem, nikoliv opak. Prezident Zeman správně varoval před následky případného konfliktu s Ruskem, kdy správně připomněl, že by šlo o konflikt globální a jaderný.

3. Hnutí SPD je znepokojeno výsledky jednání států NATO ve Varšavě. Je nutné připomenout, že na začátku ukrajinské krize nebylo odtržení Krymu a povstání na východě Ukrajiny, ale byl to neústavní a násilný převrat v Kyjevě. Převrat, který svrhnul zvoleného prezidenta a vládu. S podporou USA a EU se k moci na Ukrajině dostali násilím lidé oslavující nacistické zločince. Došlo k destabilizaci východní Evropy a vzniku ohniska války. Aktuální rozhodnutí o rozmístění čtyř mnohonárodních praporů NATO u hranic s Ruskem má za cíl v případě vyprovokování konfliktu okamžité vtažení zemí NATO do války. V takovém případě hrozí riziko obejití pravomocí ústavních činitelů České republiky a vtažení České republiky do války bez možnosti se samostatně rozhodnout.

4. Hnutí SPD vyzývá všechny členy a příznivce k aktivní přípravě a podpoře hnutí ve volbách do krajských zastupitelstev v říjnu 2016. Volby jsou zásadní příležitost vyjádřit nespokojenost a odmítnout současnou politiku vlády. Vyzýváme příznivce hnutí k aktivnímu zapojení do účasti ve volebních komisích a tím při sčítání hlasů. Musíme se aktivně zúčastnit zajištění demokratického průběhu voleb.