Politické usnesení SPD

29/11 2016

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje snahy ministra financí Andreje Babiše na poslední chvíli měnit a upravovat zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) za důkaz nekoncepční práce ministerstva financí. Záměry pana ministra využívat pro drobné podnikatele paušální daň přichází pozdě a v situaci, kdy drobní podnikatelé již vynaložili tisíce a desetitisíce v rámci přípravy na zavedení EET. Ministerstvo financí by mělo nést odpovědnost za škody, které drobným podnikatelům způsobuje. Hnutí Svoboda a přímá demokracie dlouhodobě prosazuje jednoduchý paušálový daňový systém pro drobné podnikatele a živnostníky.

2.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje záměry ministra financí přilákat daňovými úlevami do České republiky firmy, které zdaňují svoje peníze v daňových rájích, za špatný. Celou situaci je třeba řešit důsledným zdaňováním zisku, který je vyvážen z České republiky. Nebudeme podporovat na jedné straně navyšování kontrol a administrativy pro drobné podnikatele a na straně druhé nové výhody pro velké korporace.

3.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie bude znovu požadovat informace o případu afghánského migranta, který sexuálně napadl zdravotní sestru v pražské nemocnici. Budeme důsledně požadovat informace o tak zvaném „vládním programu“, na jehož základě zde pobývá. Občané musí vědět, kdo za jejich peníze a s jakým cílem byl vládou vpuštěn na území České republiky. Hnutí SPD – Tomio Okamura upozorňuje na stále se zhoršující bezpečnostní situaci v Itálii a na Balkáně, která se týká pohybu nelegálních imigrantů. V Bulharsku a v Itálii právě probíhají velké nepokoje nelegálních imigrantů, o kterých média v České republice neinformují. Požadujeme po vládě České republiky přípravu důsledných kroků k zabránění pohybu nelegálních imigrantů na území České republiky.

4.) Předsednictvo hnutí SPD hodnotí průběh konference „Quo vadis, Europa“ (Kam kráčíš, Evropo) jako velmi úspěšný. Konference pod záštitou poslanců hnutí SPD se zúčastnila řada významných osobností – mimo jiné Erik Best, Oskar Krejčí, Vladimír Prorok, Jan Petránek a Zdeněk Zbořil. Jednání konference jasně ukázalo na bezvýchodnost současné evropské integrace a nutnost hledat jiné formy spolupráce evropských států a národů, než je současná podoba EU. Jednání konference a názory účastníků většina médií zcenzurovala.