Politické usnesení SPD

06/12 2016

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje zavedení elektronické evidence tržeb (EET) tak, jak to bylo připraveno ministrem financí Babišem, za krok poškozující zájmy drobných podnikatelů i občanů České republiky. Hnutí SPD od počátku požaduje v případě drobného podnikání aplikaci jednoduché paušální daně, čímž bude zajištěn nejen výběr daní, ale dojde tím zároveň také ke snížení administrativní zátěže pro tyto podnikatele i pro stát. Naopak kroky ministra Babiše se projeví likvidací drobného podnikání především na malých obcích, zdražením služeb a nepřinesou očekáváný přinos do státního rozpočtu. Poslanci hnuti SPD hlasovali proti tomuto zákonu a hnutí SPD bude prosazovat zrušení takto připravené elektronické evidence tržeb.

2.) Podali jsme trestní oznámení pro podezření z falšování předvolebních průzkumů, jelikož se jedná o opakovanou a dlouhodobou záležitost na české politické a mediální scéně. Jak víte, naše hnutí SPD se úspěšně zúčastnilo letošních krajských voleb, kdy jsme uspěli v deseti z třinácti krajů ČR, tedy v drtivé většině krajů. Přitom nám agentury pro průzkum volebních preferencí ve spolupráci s médii jako obvykle dávaly před volbami zcela podvodně kolem 2%. A zcela ostudné manipulace se jako vždy dopouštěla Česká televize, která nás na základě těchto zfalšovaných průzkumů nepozvala do drtivé většiny předvolebních debat, aby lidé o SPD nevěděli.

3.) Hnutí SPD považuje porážku vlasteneckého kandidáta Norberta Hofera v opakovaném 2. kole rakouských prezidentských voleb za výsledek masivní manipulace s voliči, která proběhla díky odložení opakované prezidentské volby. Přes tuto porážku je 47% hlasů Rakušanů obrovským úspěchem vlasteneckého kandidáta, který stejně jako my požaduje přímou demokracii, konec diktátu EU a konec nelegální imigrace. Hnutí SPD bude vždy zásadně proti používání snadno zmanipulovatelného korespondenčního systému ve volbách.

4.) Hnutí SPD – Tomio Okamura považuje výsledky italského referenda za jasný důkaz nespokojenosti Italů s mainstreamovou probruselskou vládou premiéra Renziho. Renzi navrhoval výrazné posílení Poslanecké sněmovny na úkor Senátu a celkovou centralizaci moci v neprospěch regionů. To vše by vedlo ke snadnějšímu prosazení diktátu EU v rámci Itálie, stejně jako ke setrvání probruselského premiéra v čele Itálie. Italové však tuto reformu odmítli. Není pochyb o tom, že budoucí parlamentní volby v Itálii budou znamenat posílení vlasteneckých sil včetně strany Liga Severu, partnerské strany SPD v rámci evropské vlastenecké frakce ENF, kterou vede Marine Le Pen. Úspěch vlasteneckých sil v Itálii může znamenat rázné uzavření přístupu nelegálních imigrantů do Evropy přes italské břehy.

5.) Prosazujeme přímou volbu a odvolatelnost politiků, proto jsme nepodpořili Bohuslava Sobotku a Miroslava Kalouska, kteří chtějí předem určovat, koho si občané smí volit a koho ne! Poslanci našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proto nepodpořili tak zvaný „lex Babiš“ stejně jako nepodporujeme pokusy o „lex Zeman“ a jiné účelové zákony zkreslující demokratickou volbu voličů. Jde o návrh zákona, který připravil Sobotka společně s Kalouskem, aby tentokrát eliminovali vliv Andreje Babiše v politice. Tito dva pánové se snaží neustále občanům určovat, kdo může v politice působit jako ministr, kladou si podmínky, co může kdo vlastnit - ale v zásadě jde vždy o účelový zákon. Proti tomuto zákonu nejsme proto, že schvalujeme působení Babiše v české politice - to co předvádí Andrej Babiš je ohavná oligarchizace politiky, ale má své jasné příčiny a jsou jasné jediné možné způsoby, jak s ní politicky bojovat. Příčinou oligarchizace (koncentrace moci v rukou velkopodnikatelů) je rozklad demokracie, za který jsou zodpovědné prohnilé politické strany jako je ČSSD, TOP09, KDU-ČSL, ODS a další. Politicky bojovat s oligarchizací lze pouze přímou demokracií a přímou volbou a odvolatelností politiků a jejich přímou hnotnou zodpovědností - a právě tyto zákony nám Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda zamítla. Vliv Andreje Babiše v politice musí omezit pouze rozhodnutí voličů a nepochybně se tak stane. Jestli dnes připravili Kalousek, Sobotka a další „lex Babiš“ a pokouší se protlačit "lex Zeman", tak zítra můžeme čekat třeba „lex SPD“ nebo „lex Okamura“.

6.) S podporou pana ministra Stropnického (hnutí ANO) míří do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který mění Ústavu ČR a umožňuje vládě vyslat do zahraničí české vojáky na dobu až do 60 dnů a to bez souhlasu Parlamentu. Nyní může vláda poslat české vojáky do zahraničí nejvýše na 60 dnů jen omezeně. Dnes Ústava ČR hovoří o plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení, o účasti na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace za souhlasu přijímajícího státu a o účasti na záchranných pracích při živelních pohromách a průmyslových nebo ekologických haváriích. Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura bude hlasovat proti návrhu zákona rušícího tyto podmínky. Nedovolíme vládě, aby nás bez souhlasu Parlamentu zatáhla do ozbrojeného konfliktu v zahraničí.

7.) Hnutí SPD – Tomio Okamura zásadně nesouhlasí s ministrem spravedlnosti za hnutí ANO Robertem Pelikánem, který odmítá uznat vůli občanů města Králíky v Pardubickém kraji, kteří na konci listopadu v místním referendu v obavě o bezpečnost ODMÍTLI výstavbu ženské věznice ve svém městě. To je další neuvěřitelná vládní arogance. Přitom bylo místní referendum na základě žádosti občanů vyhlášeno přímo městem Králíky. A výsledky místního referenda hovoří více než jasně: "ANO" věznici - 219 hlasů a "NE" věznici - 1348 hlasů. Referendum proběhlo dne 25. 11. 2016 podle zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu o otázce: „Souhlasíte s tím, aby v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu v Králíkách zřídilo Ministerstvo spravedlnosti ČR ženskou věznici s dohledem?“ S možností odpovědi ANO/NE. Výsledek místního referenda z hlediska jeho platnosti posoudilo město Králíky takto: Rozhodnutí v místním referendu JE PLATNÉ, neboť se hlasování zúčastnilo více jak minimálně stanovených 35 % oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Podle ustanovení § 48 odst. 2 zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu, je rozhodnutí v místním referendu závazné, hlasovala-li pro ně nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily a alespoň 25 % oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Takže rozhodnutí v místním referendu JE ZÁVAZNÉ. Hnutí SPD – Tomio Okamura odmítá toto pohrdání vůlí občanů, které předvádí ministr za hnutí ANO, a žádáme o co největší podporu hnutí SPD v klíčových volbách do Poslanecké sněmovny příští rok v říjnu, abychom mohli změnit politiku v naší republice směrem k demokracii, spravedlnosti, bezpečnosti a prosperitě.