Politické usnesení SPD

19/12 2017

Vážení přátelé, toto jsou aktuální informace a stanoviska hnutí SPD. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1. Minulý týden proběhlo v Praze - pod záštitou SPD - mezinárodní setkání představitelů frakce Evropského parlamentu (EP) "Evropa svobodných národů" (MENF). Této akce se zúčastnila i předsedkyně francouzské Front National a kandidátka na prezidenta Marine Le Pen, člen sněmovny reprezentantů Dolní sněmovny nizozemského parlamentu a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a další zahraniční hosté z celkem 9 zemí, kteří vystoupili v rámci panelové diskuse, včetně předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Závěry z této konference byly definovány v jednotlivých projevech diskutujících, kteří se shodli, že EU v současné podobě je u konce s dechem. Vlastenecké strany a hnutí, sdružené ve frakci MENF, by to měly využít a v příštích evropských volbách za půldruhého roku porazit EU zevnitř s projektem Unie evropských suverénních národů (U.E.N.) – alternativa EU. Projekt počítá se zachováním volného pohybu osob, služeb, zboží a kapitálu a také s právem na bezpečnost. Předsednictvo hnutí SPD vyslovuje poděkování všem zúčastněným hostům, poslancům, členům a příznivcům SPD a zejména organizátorům za skvěle odvedenou akci, která má podle účastníků velký mezinárodní a domácí ohlas.

2. Konferenci vlasteneckých stran frakce ENF se snažily narušit vulgární protesty příslušníků teroristické organizace Antify, dalších extrémistických organizací a takzvaných neziskových organizací s politickým programem, hájícím multikulturní totalitu a zástupci Pirátů, Strany Zelených, TOP09 a KDU-ČSL. Je potřeba vyslovit poděkování Policii ČR za skvěle odvedenou práci. Vedení SPD má vážné podněty, že došlo v průběhu akce k trestnému činu přípravy ozbrojeného útoku na účastníky konference. Tento podnět bude předán Policii ČR.

3. Hnutí SPD vítá nález Ústavního soudu, který tímto minulý týden škrtl několik paragrafů zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Zrušil i náběh 3. a 4. etapy, které měly do evidence zapojit řemeslníky a další služby. Jako celek ale zákon dál platí. Většina poslanců SPD navíc minulý týden podepsala návrh na zrušení 3. a 4. vlny EET. Hnutí SPD od samého počátku kritizuje zavedení EET a navrhuje nahradit ji povinnými daňovými paušály podle výše obratu.

4. Hnutí SPD přeje klidné prožití Vánočních svátků všem lidem, kteří považují tento křesťanský svátek za příležitost projevit dobrou vůli a lásku mezi lidmi. 5. Hnutí SPD vítá sestavení nové vlády v Rakousku. Reformovaní lidovci v Rakousku, ztělesnění v podobě budoucího kancléře Sebastiana Kurze, totiž vytvořili společnou vládní koalici se Svobodou stranou Rakouska (FPÖ), která je reprezentována Hansem-Christianem Strachem. FPÖ je zároveň členem frakce evropského parlamentu MENF stejně jako SPD a dalších 8 evropských politických stran a hnutí. Obě vlastenecké strany spojuje zejména téma boje proti ilegální imigraci, zajištění větší bezpečnosti svých občanů, kritika EU a prosazování přímé demokracie. Budou tak vytvořeny všechny předpoklady, že projekt Unie evropských suverénních národů (U.E.N.) – alternativa EU, tak zřejmě získá dalšího spojence také do formátu V4, ze kterého by mohl vzniknout formát V4+.