Zpráva předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci

31/12 2019

Vážení přátelé, toto je aktuální zpráva předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, ve které kladně zhodnotil Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana a především jeho varování před nebezpečnou klimatickou politikou Evropské unie. Je podle něj ostuda, že česká diplomacie neodsoudila při hlasování v OSN oslavování nacismu v některých evropských zemích. V novém roce bychom neměli být lhostejní k osudu naší země, našeho národa, našich rodin a našich přátel. Česká republika je pro SPD na prvním místě stejně jako rodiny v naší zemi. 

1. Prezident pronesl vyvážený státnický projev.

Ve čtvrtek 26. prosince odvysílaly televizní stanice v pořadí již sedmé Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana českému, moravskému a slezskému lidu. Pan prezident pronesl vyvážený státnický projev, kde zmínil zásadní problémy naší země. Hnutí SPD souhlasí s jeho vyjádřeními v otázkách nebezpečných rizik politiky klimatických změn ze strany EU, které vláda naší země ustupuje. Sdílíme také jeho kritiku stavu vymahatelnosti spravedlnosti a práva pro občany. Vymahatelná spravedlnost pro každého občana je jedním z pilířů programu SPD. Prezident jako zásadní problém označil také pomalost soudů a stavebních řízení. Za tento stav nese plnou zodpovědnost současná i předešlé vlády. Plně také sdílíme odmítavý názor pana prezidenta na aktivity lidí, kteří chtějí protesty zvrátit výsledek demokratických voleb. Pan prezident si zaslouží naši plnou podporu.

2. Je ostuda, že česká diplomacie neodsoudila oslavování nacismu.

Valné shromáždění OSN minulý čtvrtek schválilo rezoluci navrženou Ruskem o boji proti oslavování nacismu. Návrh podpořilo 133 států. 55 zemí včetně České republiky se zdrželo. A Ukrajina se Spojenými státy hlasovaly proti. V rezoluci se uvádí: „Valné shromáždění vyjádřilo hluboké znepokojení nad oslavováním nacismu, neonacismu a bývalých členů SS, stavěním památek, pomníků a pořádání veřejných demonstrací oslavujících nacismus a neonacismus." Hnutí SPD považuje tento přístup ke schvalování rezoluce za ostudu české diplomacie. Naši občané měli být podle nacistických plánů v průběhu druhé světové války společně s ostatními Slovany vyhlazeni. V naší společnosti je v posledních letech evidentní nárůst fašistických tendencí a někteří politici záměrně neonacismus podporují a oslavují např. vlasovce a banderovce, kteří kolaborovali s Němci a zabíjeli Židy, Poláky i volyňské Čechy. Pro hnutí SPD je takovéto jednání a překrucování historie zcela nepřijatelné!

3. V novém roce nebuďme lhostejní k osudu naší země, našeho národa, našich rodin a našich přátel.

Hnutí SPD přeje všem občanům naší země hodně zdraví, spokojenosti a štěstí do nového roku 2020. Nesmíme být lhostejní k osudu naší země, která je domovem našeho národa. Není žádnou frází, že svoji zem a svoji kulturu musíme dnes chránit. Musíme trvat na svých právech a žádat, aby svoboda byla především prostředkem k dosažení vymahatelné  spravedlnosti pro každého občana. Jsme přesvědčeni, že jednou ze zásadních investicí musí být podpora pracujících rodin s dětmi. Neexistuje jiná záruka budoucnosti země a národa než děti z českých rodin, kde práce je považována za poctivý způsob existence. Rodina musí být v našem národě na prvním místě. Jako jediná politická síla v České republice se hlásíme ke skutečné protekci a podpoře pro české firmy a podnikatele. Musí skončit stav, kdy stovky miliardy zisků vyvádějí z naší země nadnárodní společnosti. Rok 2020 bude rokem významných změn. Brexitem začíná faktický krach současné neomarxistické EU. Rozpadá se unipolární svět a Česká republika bude muset odvážně hájit své zájmy. Výroční zpráva Vojenského zpravodajství bohužel otevřeně přiznává, že roste nebezpečí konfrontace ve světě. Hnutí SPD jasně říká „Česká republika na prvním místě". V roce 2020 bude hnutí SPD pokračovat v rozhodném odporu proti migrační politice a diktátu EU. Jsme jediní, kdo se nebojí označit islamizaci Evropy za zásadní bezpečnostní riziko pro naši zem. Budeme nadále prosazovat přímou demokracii, neboť svoboda a demokracie musí sloužit lidem, a ne elitám. Rok 2020 nebude snadný pro náš stát, a právě proto si najděme hodně času pro naše rodiny a kamarády. Buďme dobrými sousedy a pomáhejme si. Držme pohromadě, přátelé, a zvládneme vše.