Radek Rozvoral: Hanlivé nálepkování a dehonestace nás nezastaví – SPD nepovolí!

13/11 2017

Pro vlastenecký program volilo SPD 538.574 voličů, kterým se budeme zpovídat za jejich důvěru. Dehonestace a hanlivé nálepkování nás v tom opravdu nezastaví, jelikož přímá demokracie není extremismus.

Většina politických konkurentů v poslední době ústy svých zástupců v každém svém vystoupení skřípe zuby a jediné co z nich vždy vypadne v souvislosti s SPD, je vyhrožování extremismem. Přeborníky v tom jsou prosudetští lidovci a také oranžoví sociální demokraté, kteří mají za sebou neskutečné korupční aféry. Abych řekl pravdu, tak se jim po jejich výsledku ve volbách ani moc nevidím a hlavně socani museli na jejich volební „úspěch“ koukat s otevřenými ústy. Voliči jim prostě tu jejich aroganci a nesplnitelné sliby spočítali i s úroky, což je velice dobře.

Pojďme ale k extremismu. Každý trochu vzdělanější člověk moc dobře ví, že se za extremismus považuje označování skupiny nacházející se mimo hlavní proud společnosti, které je připisováno porušování etických a právních norem ve spojení s verbální nebo fyzickou agresivitou, násilím nebo hrozbou násilí, motivované zejména rasovou, národnostní, náboženskou nebo třídní nenávistí.

Podle výsledku voleb je zřejmé, že se SPD na rozdíl od socanů a lidovců na okraji společnosti v žádném případě nenachází. Právní a etické normy SPD také neporušuje. Jiná věc je ta, že chceme v souladu s právním řádem některé důležité zákony, které nehájí zájmy České republiky a českých občanů včetně politického systému směrem k přímé demokracii radikálně změnit, na což máme právo. Co se týká fyzické agresivity a násilí neexistuje jeden jediný důkaz o takové činnosti v řadách SPD, jelikož je nám to cizí stejně jako jakákoli výše uvedená nenávist.

Rasovou, národnostní, náboženskou nebo třídní nenávist hnutí SPD zásadně odmítá a vždy proti ní budeme bojovat. Všichni lidé musí mít stejná práva a stejné povinnosti nehledě na barvu kůže, národnost nebo vyznání. Důležité je ale také říci, že budeme velice bojovat i proti pozitivní diskriminaci, kterou vyvolávají právě socani a lidovci svým kladným postojem k nepřizpůsobivým a parazitujícím občanům.

Zadavatel: SPD; Zhotovitel: SPD; Politické hnutí: SPD