Úvodní stránkaNovinky z EUV Bruselu se už očividně zbláznili

Aktualita

V Bruselu se už očividně zbláznili

13.3.2022 15:11
Tomio Okamura: V Bruselu se už očividně zbláznili.
Nejspíš chtějí totálně ožebračit lidi. „Green Deal není mrtev a budeme o tom hovořit na jednání lídrů. Tvrzení, že Zelený úděl už neplatí, přichází ze zemí, které se proti němu stavěly už dříve, před invazí na Ukrajinu, jako je Česká republika, která je velmi závislá na těžbě uhlí,“ řekla eurokomisařka Věra Jourová z ANO. Podle ní by naopak Green Deal mohl být řešením. „Musíme být sami schopni se postarat o své energetické zdroje, biometan, bioplyn, slunce, vítr – ty věci v tom Green Dealu jsou,“ prohlásila Jourová. Zelený úděl EU má stát biliony korun naši zemi a biliony eur státy EU. S touto šíleností souhlasil premiér Babiš na summitu EU a podpořila to i Babišova vláda. Green Deal podporuje i vláda Petra Fialy z ODS! Green nadále podporuje i ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL).
Podle hnutí SPD je krátkodobým řešením zdražování snížení daní na energie a pohonné hmoty a základní potraviny, což například provádí vlastenecké vlády Polska a Maďarska, zatímco vláda Petra Fialy to odmítá. Systémovým řešením extrémního zdražování je odstoupit od Green Dealu EU a systému obchodování s emisními povolenkami a přestat vyvážet naši elektřinu na nadnárodní burzy.
Je zároveň potřeba zajistit energetickou soběstačnost České republiky a dostavět nové bloky jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně. Podle hnutí SDP je zajištění energetické bezpečnosti, levné elektřiny a dostatku levných energetických zdrojů jedním ze základních pilířů suverenity, svobody a prosperity naší země.
Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. K tomu se v Bruselu zavázal tehdejší premiér Babiš…Zelený úděl, který bude stát Evropskou unii biliony eur a naší zemi biliony korun po koronavirové krizi může zasadit smrtelnou ránu naší ekonomice. Česká republika je z velké části závislá na uhlí a rovněž i na automobilovém průmyslu.
Takovéto opatření zničí naši ekonomiku. Andrej Babiš si hraje na obhájce národních zájmů, ale v Bruselu všechno odkýve. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe. Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří méně než 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne.
Vláda plánuje za boj proti CO2 vyhodit do vzduchu obrovské peníze. Tehdejší ministr průmyslu Karel Havlíček z Babišovy vlády řekl, že mezi roky 2010 až 2030 bude vyplacen na podporu obnovitelných zdrojů energie až bilion korun, z toho 570 až 580 miliard korun solárním elektrárnám. Nové tuzemské obnovitelné zdroje budou mít v nejbližších sedmi letech z evropských fondů typu Modernizačního fondu a Plánu obnovy k dispozici kolem 100 miliard korun.
Celkové náklady na takzvané podporované zdroje energie (POZE) v posledních letech každoročně činí přes 40 miliard korun. Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 385 miliard korun, informovala ČTK.
Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin.
EU svému boji proti CO2 říká “Zelený úděl”, ale jde spíše o zelený “Velký skok” podle vzoru Mao Ce-tunga, který bude znamenat masakr evropské ekonomiky. Sluníčkářští fanatici se pro své revoluční záměry nezastaví před ničím. Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří méně než 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe!
2022-03-14T15:03:25+02:00

Aktuality

Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku

Čtvrtek 28.03.2024|

28.3.2024 14:53 Radek Rozvoral: Všem občanům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku!  Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky křesťanského světa, kdy pro křesťany jsou spojovány se vzkříšením Ježíše ...

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0